Brancin na umetne vabe

Shore jigging in spinning z obale
4evernikon
Posts: 172
Joined: 24 Oct 2018, 19:36

Re: Brancin na umetne vabe

Post by 4evernikon »

Duo tms modeli pri meni osebno kar se tice voblerjev najbolj lovni. Je pa teza mislim da cez 12g,ne vem tocne. Nisem pa zagret spinar in premalo ciljno lovim brancina za delat zakljucke.
User avatar
Andrej Lazić
Posts: 174
Joined: 14 Sep 2019, 15:29
Location: Ljubljana

Re: Brancin na umetne vabe

Post by Andrej Lazić »

Meni se je od trdih vab najbolje izkazal XORUS Patchinko 100 (Mullet).
Na klasične wobblerje nisem dobil nič, veliko pa sem ujel s silikonci. Tisti, ki so se meni izkazali najbolje so:

DAIWA Tournament D' fin jig 4" (Rainbow Shad)
KEITECH Swing Impact 3.5" (Bluegill Flash)
RA'IS RA Ciceniello C32 FEED (R8)
STORM Toc Minnow 8cm (TOM03BLTH)

Vse silikonce montiram bodisi na klasične 5g jig glave (VANFOOK), ali pa na 3 - 5g Cheburaska sistem.
Ulove sem na ta način realiziral tako ponoči, kot tudi podnevi.
Last edited by Andrej Lazić on 29 Jan 2023, 11:08, edited 1 time in total.
User avatar
CBB
Posts: 1462
Joined: 04 Dec 2013, 15:28
Location: Horjul
Contact:

Re: Brancin na umetne vabe

Post by CBB »

longcast wrote: 27 Jan 2023, 14:59 IMA Komomo SF-125 Bass Lure (za plitve terene).

Drugače sem pa imel priložnost testirat kar nekaj vrhunskih vab nekaj tednov nazaj v plitvi vodi v zalivu ob svitu, kjer sem videl, da dva brancina lovita gavune. Patchinko, Rapala walk n roll, Fiiish black minnow, OSP live stick, Rais spotter, IMA Komomo ... metal čisto poleg njih in niti trznila nista, na IMA je bilo eno sledenje par metrov. Na koncu sem se šparal za rapalo original. Prvi met v 3 sekundah je bil zapet. Malce manj kot pol kile, C&R ...
Rapala original ima odlično vibro, ki je ponavadi odločilna. Super, za tam kjer ni treba daleč.
User avatar
CBB
Posts: 1462
Joined: 04 Dec 2013, 15:28
Location: Horjul
Contact:

Re: Brancin na umetne vabe

Post by CBB »

BlazPorenta wrote: 27 Jan 2023, 09:55 Tudi sam sem kupil dve, in res ne letita prav daleč. Prav tako ne Rapalin original :) To naj bi bile top varalice kogarkoli vprašaš, tudi če nima sponzorstva. Če ima kdo kakšen daleč leteči vobler (do 12g) in preverjen na brancinih, se priporočam.
Tale je bil ujet na Duo Tide Minnow Lance 120. Super varalica.

https://share.icloud.com/photos/0d15nxP ... Qa12T5GpQw
Jurekralj
Posts: 22
Joined: 21 Jan 2018, 00:56

Re: Brancin na umetne vabe

Post by Jurekralj »

spodaj naštete vabe so se meni najbolje izkazale za lov brancina v istri. Pri brancinu je 20% vaba, ostalih 80% je lokacija in čas ter sam pristop do pozicije (po mojih izkušnjah).
1. fiiish black minnow
2. fiiish black eel
3. duo spearhead ryuki 60-110
4. jack fin stylo 150
5. rapala max rap
6. sakura gobygo
7. duo realis pencil 85
8. rais spotter
piscator
Posts: 196
Joined: 19 Aug 2022, 11:28

Re: Brancin na umetne vabe

Post by piscator »

Zdravo,

dodajam še eno vabo za brancina, ki pri meni po številu prevaranih brancinov opazno vodi (tako ponoči kot podnevi)

Savage gear 3D TPE Minnow (običajno 8cm/11gr)

V osnovi podobno FIIish Black Minnow-u. V primerjavi s Fiiish Black Minnow ima malce trši silikon in posledično malo močnejšo vibracijo oddaja. Verjetno zaradi svoje realistične podobe je uporaben tudi podnevi oz. v bolj prozorni vodi hrvaškga dela Jadrana.

Pred časom so jih (žal) predelali in se sedaj imenuje "savage minnow".
Dekor je sedaj manj realističen, je pa več izbire. Predvsem pa so ukinili 8 cm verzijo (so pa resda 10 centimetrski zmanjšali težo na relativno uporabnih 16g).
User avatar
BlazPorenta
Posts: 678
Joined: 04 Jun 2017, 10:54

Re: Brancin na umetne vabe

Post by BlazPorenta »

Da še jaz dodam svoje skromne izkušnje. Lani sem prvič ujel brancina, vendar se jih je zato v parih dneh nabralo okoli 10. Prav vsi pa so bili ujeti na Lurenzo Espetit površinca. Brankoti so se v poletnih jutranjih urah dejansko metali na vabo.
ziga123
Posts: 57
Joined: 27 Oct 2019, 18:48

Re: Brancin na umetne vabe

Post by ziga123 »

Jaz sem pa brancine ponavadi prevaral na površinca rapala x rap walk n roll 10cm FAYU
User avatar
Andrej Lazić
Posts: 174
Joined: 14 Sep 2019, 15:29
Location: Ljubljana

Re: Brancin na umetne vabe

Post by Andrej Lazić »

BlazPorenta wrote: 30 Jan 2023, 13:36 Da še jaz dodam svoje skromne izkušnje. Lani sem prvič ujel brancina, vendar se jih je zato v parih dneh nabralo okoli 10. Prav vsi pa so bili ujeti na Lurenzo Espetit površinca. Brankoti so se v poletnih jutranjih urah dejansko metali na vabo.
Predvidevam, da je šlo za 95mm verzijo? Nam lahko poveš še kateri dekor se ti je izkazal za lovnega, čeprav pri površincih to niti ne bi smelo imeti nekega vpliva.
User avatar
BlazPorenta
Posts: 678
Joined: 04 Jun 2017, 10:54

Re: Brancin na umetne vabe

Post by BlazPorenta »

Imam kar 7cm. 6,8g in bele barve za UL zabavo. Brancini blizu 1 kg so se metali nanj. Večjega pa še nisem ujel.
Post Reply