Brancin na umetne vabe

Shore jigging in spinning z obale
User avatar
BlazPorenta
Posts: 681
Joined: 04 Jun 2017, 10:54

Re: Brancin na umetne vabe

Post by BlazPorenta »

Super! Cakamo report s fotkami prvega ulova :)
User avatar
vizi
Posts: 659
Joined: 22 Jul 2019, 15:09
Contact:

Re: Brancin na umetne vabe

Post by vizi »

BlazPorenta wrote: 10 Feb 2022, 11:46 Super! Cakamo report s fotkami prvega ulova :)
Enako, 'fishing frenzy' v teku. :slin:
zaspanko
Posts: 4
Joined: 13 Jul 2019, 13:42
Location: Novo mesto

Re: Brancin na umetne vabe

Post by zaspanko »

Živjo,
letos sem za novoletne praznike za spremembo na morju, tako da sem se odločil ujet kakšnega brancina. Sem pa kar se tega ribolova tiče še precej zelen. Imam sicer že nekaj opreme (palica 3m, 10-30g akcije, rola 3000, vrvica PE#1,2, florokarbon 0,30mm), nekaj vab (rapala max rap 10 in 13, ter walk n roll 10, patchinko 125), vendar pa ne dobim nobenega ugriza, niti ne vidim, da bi se kakšen brancin pripeljal za vabo, čeprav jih med pomoli vidim veliko. Lovim predvsem zjutraj in dopoldne, ko je plima še dovolj visoka. Vesel bom vsakega nasveta, zanima pa me predvsem če bi bilo bolje, da začnem uporabljati silikonce (že nekaj časa si ogledujem savaga gear gravity sticke, če ima kdo kaj izkušenj z njimi me zelo zanima).
Vesele praznike vsem skupaj
robinjo
Posts: 176
Joined: 08 Mar 2018, 11:35

Re: Brancin na umetne vabe

Post by robinjo »

Nekateri prisegajo na blackminnow od fiish silikonce. Nekateri na kaj drugega. Poskusi lovit tudi ponoci, drugace pa samo vztrajanje...pa bo ze prisel branko.
User avatar
BlazPorenta
Posts: 681
Joined: 04 Jun 2017, 10:54

Re: Brancin na umetne vabe

Post by BlazPorenta »

Tukaj Mio lepo razloži vse od a do ž za brancina. Verjetno sedaj površinci ne bodo delali tako dobro kot toneče vabe, ampak več v videu. Pa srečno!

https://youtu.be/gfl8CDr5qWE
matko85
Posts: 142
Joined: 22 Dec 2015, 09:59

Re: Brancin na umetne vabe

Post by matko85 »

zaspanko wrote: 29 Dec 2022, 13:03 Živjo,
letos sem za novoletne praznike za spremembo na morju, tako da sem se odločil ujet kakšnega brancina. Sem pa kar se tega ribolova tiče še precej zelen. Imam sicer že nekaj opreme (palica 3m, 10-30g akcije, rola 3000, vrvica PE#1,2, florokarbon 0,30mm), nekaj vab (rapala max rap 10 in 13, ter walk n roll 10, patchinko 125), vendar pa ne dobim nobenega ugriza, niti ne vidim, da bi se kakšen brancin pripeljal za vabo, čeprav jih med pomoli vidim veliko. Lovim predvsem zjutraj in dopoldne, ko je plima še dovolj visoka. Vesel bom vsakega nasveta, zanima pa me predvsem če bi bilo bolje, da začnem uporabljati silikonce (že nekaj časa si ogledujem savaga gear gravity sticke, če ima kdo kaj izkušenj z njimi me zelo zanima).
Vesele praznike vsem skupaj
Odgovarjam predvsem zato, ker sem sam na svojega prvega čakal ohoho časa, let, nešteto metov itd.. Vedno sem se spraševal, kaj delam narobe. Moj nasvet.. ujeti je treba pravi čas, včasih samo pol urice, ko se brancin pač hrani. Oz je aktiven. Obvezno PONOČI. Med pomoli in v mandračih je odlična lokacija, sploh če jih preko dneva vidiš. Menjaj vabe, velikosti, vrste, barve.. meči, tudi če se nič ne dogaja. Ko boš ugotovil kdaj je riba aktivna ti bo veliko lažje. Kako ga prevarati, kadar brancin ni preveč aktiven, pa naj pišejo ostali, izkušeni spinerji. Sam sicer nisem izkušen brancinolovec, upam pa da bo kaj pomagalo.
Lep pozdrav Mato
User avatar
CBB
Posts: 1466
Joined: 04 Dec 2013, 15:28
Location: Horjul
Contact:

Re: Brancin na umetne vabe

Post by CBB »

BlazPorenta wrote: 29 Dec 2022, 16:42 Tukaj Mio lepo razloži vse od a do ž za brancina. Verjetno sedaj površinci ne bodo delali tako dobro kot toneče vabe, ampak več v videu. Pa srečno!

https://youtu.be/gfl8CDr5qWE
Mijo tule lepo reklamira Monarch-a. Kdor ima kakšno njegovo varalico (jaz kar nekaj) ve, da ne leti nikamor:) Mijo večino prelovi s čolna. Pri ribolovu z obale pa so zadeve malo drugačne. Je pa dal kar precej pravih nasvetov.
User avatar
BlazPorenta
Posts: 681
Joined: 04 Jun 2017, 10:54

Re: Brancin na umetne vabe

Post by BlazPorenta »

Tudi sam sem kupil dve, in res ne letita prav daleč. Prav tako ne Rapalin original :) To naj bi bile top varalice kogarkoli vprašaš, tudi če nima sponzorstva. Če ima kdo kakšen daleč leteči vobler (do 12g) in preverjen na brancinih, se priporočam.
User avatar
tinker
Posts: 4070
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: Brancin na umetne vabe

Post by tinker »

BlazPorenta wrote: 27 Jan 2023, 09:55 Tudi sam sem kupil dve, in res ne letita prav daleč. Prav tako ne Rapalin original :) To naj bi bile top varalice kogarkoli vprašaš, tudi če nima sponzorstva. Če ima kdo kakšen daleč leteči vobler (do 12g) in preverjen na brancinih, se priporočam.
1. Duo Spearhead Ryuki - 80s
2. Daiwa Shoreline shiner R50
3. Duo Tide minnow SLD 125f
longcast
Posts: 223
Joined: 04 Nov 2014, 16:43
Location: Ljubljana

Re: Brancin na umetne vabe

Post by longcast »

IMA Komomo SF-125 Bass Lure (za plitve terene).

Drugače sem pa imel priložnost testirat kar nekaj vrhunskih vab nekaj tednov nazaj v plitvi vodi v zalivu ob svitu, kjer sem videl, da dva brancina lovita gavune. Patchinko, Rapala walk n roll, Fiiish black minnow, OSP live stick, Rais spotter, IMA Komomo ... metal čisto poleg njih in niti trznila nista, na IMA je bilo eno sledenje par metrov. Na koncu sem se šparal za rapalo original. Prvi met v 3 sekundah je bil zapet. Malce manj kot pol kile, C&R ...
Post Reply