Brancin na umetne vabe

Shore jigging in spinning z obale
User avatar
CBB
Posts: 1462
Joined: 04 Dec 2013, 15:28
Location: Horjul
Contact:

Re: Lov na brancina

Post by CBB »

Rõmer Quelle wrote: 01 Feb 2020, 22:28
tinker wrote: 12 Apr 2011, 08:18 Živ,
lov z obale na brancina jaz izvajam samo z umetnimi vabami, ostalih tehnik ne izvajam.
Palica: dolžine 2.4-3m, gramaže 10-50.
Rola: kakršnakoli spin rola velikosti 3000 ali 4000 bo ok.
Struna: lahko je najlon do max. 0.25mm, ali špaga do 0.18mm.
Umetne vabe: za zimske brancine se uporablja daljše voblerje (celo do 15 cm, minnow oblike - "girice"), za poletne pa krajše (7-11 cm)..., brancina se na vobler najlažje ujame pozimi (november-marec), ker ni drobne ribe ob obali in nima toliko hrane, poleti je težko, ker ima veliko izbire.
Najpomembnejši pa so vremenski pogoji, ko so tapravi in je brancin na lovu, potem tip vabe ni toliko važen, prime na vse. Brancin rad lovi v kalnem. Idealno je po deževnem obdobju, ko od juga še ostanejo valovi in je morje razburkano. Brancin tudi obožuje somornico (mešanje sladke in slane vode)..., npr. v Strunjanu, kjer se Strunjanski potok izliva v morje se jih vedno dobi oz. vsaj vidi.
LP
Pozdravljeni, Tinker in ostali. Sam se nisem lovil v Strunjanu pa
me zanima kje tocno se potok izliva v morje? Kako je sedaj z ribolovom tam? Vem, da bi lahko pisal v temo ‘Strunjan’ ampak sem raje tukaj direktno uprasal pod tvoj post. Admina prosim, da premakne, ce ni primerno za tukaj! Lp :yeah: :yeah:
Mojster... odpri google maps, sateliski posnetek in ti bo vse jasno.
Tadej
Posts: 1
Joined: 05 Jun 2021, 13:34

Re: Brancin na umetne vabe

Post by Tadej »

Lepo pozdravljeni, letos se z nekaj prijatelji odpravljamo na hrvaško na morje, zanimata pa me 2 stvari, zasledil sem dve vrsti vab za brancine in sicer manjšo verzijo zara spook vabe in manjšo verzijo po vrhu plavajoče vabe ki imitira iglico. Zanima pa me ali mogoče kdo ve kje bi te vabe lahko kupil ali naročil. Druga stvar pa je kam bi se odpravil na morje da bi imel najvišjo možnoat uloviti brancina, če ima kdo kaksne izkušnje v določenem kraju,
Lep pozdrav
Tadej
AncientG
Posts: 41
Joined: 19 Sep 2019, 18:39

Re: Brancin na umetne vabe

Post by AncientG »

Lov brancina je mogoč povsod na morju.Nihče ti ne bo povedal kje ga lahko ulovis in kdaj.No največja verjetnost je po 22 uri s kakšnega pomola brez luči na razne voblerje in silikonce.Večja vaba-večja riba ni pravilo.Nekdo mi je nekoč rekel:doma na kavču ga ne boš ujel.
alko1910
Posts: 27
Joined: 25 Jun 2018, 18:20

Re: Brancin na umetne vabe

Post by alko1910 »

Moj skromen nasvet. Brancina na spin lovi takrat, ko je morje razburkano, na krajih kjer valovi nabijajio v zid, skale. Na uro ne glej preveč, važni so pogoji. Sem jih dosti ulovil sredi dneva. Uglavnem, bolj kot so pogoji za lov nemogoči, več šans imaš.
Rõmer Quelle
Posts: 36
Joined: 16 Sep 2019, 16:27

Re: Brancin na umetne vabe

Post by Rõmer Quelle »

Zdravo,

Kako dolg predvez in kaksno debelino uporablajte pri lovu
brankota? Namrec mene moti, da mi gre vozel cez rinke zato nikoli ne uporabljam vec kot cca 60cm, toliko da lahko se normalno vrzem pa da mi vozel ne gre cez prvo rinko

Hvala za odgovore! :rofl: ter lepe novoletne praznike :rofl:
miran
Posts: 392
Joined: 29 Jun 2011, 10:27
Location: Maribor

Re: Brancin na umetne vabe

Post by miran »

FG vozel te ne bi smel motiti.
User avatar
tinker
Posts: 4057
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: Brancin na umetne vabe

Post by tinker »

Rõmer Quelle wrote: 23 Dec 2021, 22:09 Zdravo,

Kako dolg predvez in kaksno debelino uporablajte pri lovu
brankota? Namrec mene moti, da mi gre vozel cez rinke zato nikoli ne uporabljam vec kot cca 60cm, toliko da lahko se normalno vrzem pa da mi vozel ne gre cez prvo rinko

Hvala za odgovore! :rofl: ter lepe novoletne praznike :rofl:
Jaz vedno lovim na vseh sistemih s kak 1m dolgim leaderjem.
User avatar
albacore
Diplomirani lignjelovec
Posts: 1291
Joined: 26 Aug 2012, 10:38
Location: Umag - Portorož

Re: Brancin na umetne vabe

Post by albacore »

Rõmer Quelle wrote: 23 Dec 2021, 22:09 Zdravo,

Kako dolg predvez in kaksno debelino uporablajte pri lovu
brankota? Namrec mene moti, da mi gre vozel cez rinke zato nikoli ne uporabljam vec kot cca 60cm, toliko da lahko se normalno vrzem pa da mi vozel ne gre cez prvo rinko

Hvala za odgovore! :rofl: ter lepe novoletne praznike :rofl:
:yeah: .... močan in mehak najlon 0.35 mm dolžine 0.6m - 0.8m in po novem PE1 vrvico
.......... LP
Image
Smuč10
Posts: 3
Joined: 23 Mar 2019, 14:42

Re: Brancin na umetne vabe

Post by Smuč10 »

Zdravo. Zanima me če kdo v teh korona časih kaj lovi branete, kajti sam se odpravljam že kak mesec in ta vikend se mi zdi obetaven. Kakšen predlog kje loviti?
User avatar
CBB
Posts: 1462
Joined: 04 Dec 2013, 15:28
Location: Horjul
Contact:

Re: Brancin na umetne vabe

Post by CBB »

Smuč10 wrote: 25 Jan 2022, 23:45 Zdravo. Zanima me če kdo v teh korona časih kaj lovi branete, kajti sam se odpravljam že kak mesec in ta vikend se mi zdi obetaven. Kakšen predlog kje loviti?
S kavča ga ne boš ujel.
Post Reply