Brancin na umetne vabe

Shore jigging in spinning z obale
Aky
Posts: 41
Joined: 17 Nov 2017, 14:18

Re: Brancin na umetne vabe

Post by Aky »

PE#0.8 ali PE#1 pa 3 m fluorocarbona. Manj jaz za brankoje ne dajem.

FG vozel obvezno. Do sedaj me še ni pustil na cedilu.

A.
User avatar
Filip
Posts: 149
Joined: 15 Jul 2019, 14:36

Re: Brancin na umetne vabe

Post by Filip »

Mislim, da je 3m pretirano glede na to, da po hrvaških straneh večkrat zasledim, da lovijo kar direktbo samo s špago. Jaz dam 1m do 1,5m da preprečim poškodbe špage
User avatar
CBB
Posts: 1462
Joined: 04 Dec 2013, 15:28
Location: Horjul
Contact:

Re: Brancin na umetne vabe

Post by CBB »

Aky wrote: 26 Jan 2022, 13:28 PE#0.8 ali PE#1 pa 3 m fluorocarbona. Manj jaz za brankoje ne dajem.

FG vozel obvezno. Do sedaj me še ni pustil na cedilu.

A.
zakaj pa 3m FC? Brancin FC sploh ne rabi...

LP

S
User avatar
BlazPorenta
Posts: 678
Joined: 04 Jun 2017, 10:54

Re: Brancin na umetne vabe

Post by BlazPorenta »

Tole je kar zanimivo poslušati :) Eni označujejo brancina za super inteligentno ribo, katero težko prevaraš. Spet drugi pravijo, da na konec štrika obesiš storž, in ga ujameš.
User avatar
CBB
Posts: 1462
Joined: 04 Dec 2013, 15:28
Location: Horjul
Contact:

Re: Brancin na umetne vabe

Post by CBB »

BlazPorenta wrote: 27 Jan 2022, 10:50 Tole je kar zanimivo poslušati :) Eni označujejo brancina za super inteligentno ribo, katero težko prevaraš. Spet drugi pravijo, da na konec štrika obesiš storž, in ga ujameš.
Mož, ki je verjetno polovil največ brancinov na forumu ne uporablja FC.
User avatar
Filip
Posts: 149
Joined: 15 Jul 2019, 14:36

Re: Brancin na umetne vabe

Post by Filip »

Bom kar tu vprašal, da ne odpiram nove teme...
Ker sem za brancina začel uporabljat fiiish silikone me zanima, če lahko te silikone na tisto glavo prilepim kar z sekundnim lepilom ali za to obstaja kaj posebnega?
4evernikon
Posts: 172
Joined: 24 Oct 2018, 19:36

Re: Brancin na umetne vabe

Post by 4evernikon »

Ne rabis ga sploh zalepit, ce pa ze potem ena kapljica navadnega hitrega lepila opravi svobe.
Aky
Posts: 41
Joined: 17 Nov 2017, 14:18

Re: Brancin na umetne vabe

Post by Aky »

CBB wrote: 27 Jan 2022, 09:29
Aky wrote: 26 Jan 2022, 13:28 PE#0.8 ali PE#1 pa 3 m fluorocarbona. Manj jaz za brankoje ne dajem.

FG vozel obvezno. Do sedaj me še ni pustil na cedilu.

A.
zakaj pa 3m FC? Brancin FC sploh ne rabi...

LP

S
Ko je brancin v kill modeu, potem je vseeno kakšna je špaga.

Velikokrat je pa previden. In ko je, ko ga vidiš da sledi vabi, potem ga ne sme nič zmotiti. Take so moje izkušnje. Pa sem jih že nekaj potegnil ven, ko so jih drugi le na sprehod vodili...

A.
User avatar
albacore
Diplomirani lignjelovec
Posts: 1291
Joined: 26 Aug 2012, 10:38
Location: Umag - Portorož

Re: Brancin na umetne vabe

Post by albacore »

:yeah:
4evernikon wrote: 27 Jan 2022, 13:50 Ne rabis ga sploh zalepit, ce pa ze potem ena kapljica navadnega hitrega lepila opravi svobe.
.......... LP
Image
User avatar
vizi
Posts: 653
Joined: 22 Jul 2019, 15:09
Contact:

Re: Brancin na umetne vabe

Post by vizi »

Zanimiva tema, polna koristnih info!

Zdaj, ko sva se s sinom v domačem zalivu v V Istri spet lotila brancina na umetne vabe, sva prvič v treh sezonah prišla do reakcije - prijema!

V večernem ribolovu se mi je riba snela pod nogami, ko sem lovil med čolni z montažnega pomolčka v lučici. Lovila sva na Lunkercity silikona (kaki barva), dobrih 8cm na 10g jig glavi. (Ker sem bolj vajen jigov, ki letijo daleč, se mi ta velikost silikona zdi dober kompromis.) Prijem je bil ob enakomernem navijanju šibek, le teža na palici. Ko sem malo cuknil, ker mi je bilo sumljivo, pa sem začutil vibracije. :P Odpor ribe je bil bolj kilav, vajen sem večje borbenosti rib, ki jih imam na palici. Po drugi strani pa je bilo na palici čutiti nesorazmerno veliko težo...a kot pravim, riba se je snela, med tem ko je sin skočil po podmetalko...

Drug prijem na isto vabo je kasneje (okoli 20h) dobil sin z večjega pomola v zalivu. Prijem je bil močen, palico je dobro parkrat pokrivilo, potem pa se je riba snela. Manjkala je konkretna kontra...na drugi strani je bil verjetno nekaj večji branko.

Za zdaj so vse le ugibanja, upam, da da kmalu dobiva potrditev z lepim ulovom! Še bova poskušala to zimo!
Post Reply