Kamere

Recenzije rol, Trgovine, Ribe Ostala oprema
User avatar
CBB
Posts: 1466
Joined: 04 Dec 2013, 15:28
Location: Horjul
Contact:

Re: Kamere

Post by CBB »

In kje je zdaj video? Valjda ga nisi posnel zato, da ga boš zbrisal:))))
User avatar
Filip
Posts: 149
Joined: 15 Jul 2019, 14:36

Re: Kamere

Post by Filip »

Jaz za mojo Gopro hero 7 silver uporabljam nastavitve tako kot so tovarniško, niti ne vem če se da kaj spreminjat. Kar se tiče oprsnice pa jo jaz malo dvignem, da se v videu ne vidijo samo moje roke in rola. Pa tudi potem med snemanjem malo pazim da ne tiščim roke direkt pred kamero. Drugače pa je opcija tudi nastavek za glavo ampam mene tisto preveč moti.
User avatar
vizi
Posts: 659
Joined: 22 Jul 2019, 15:09
Contact:

Re: Kamere

Post by vizi »

CBB wrote: 22 Jun 2021, 14:05 In kje je zdaj video? Valjda ga nisi posnel zato, da ga boš zbrisal:))))
Optimist :) Video gre v arhiv. Naslednji bo boljši!
User avatar
vizi
Posts: 659
Joined: 22 Jul 2019, 15:09
Contact:

Re: Kamere

Post by vizi »

Kraparmuharac wrote: 22 Jun 2021, 18:21 Jaz za mojo Gopro hero 7 silver uporabljam nastavitve tako kot so tovarniško, niti ne vem če se da kaj spreminjat. Kar se tiče oprsnice pa jo jaz malo dvignem, da se v videu ne vidijo samo moje roke in rola. Pa tudi potem med snemanjem malo pazim da ne tiščim roke direkt pred kamero. Drugače pa je opcija tudi nastavek za glavo ampam mene tisto preveč moti.
Hvala za info!

Z nastavitvami se sam najprej nisem nič ukvarjal, ker kamera je, kot sem napisal, od mojega brata. Sem samo snemal. Ko pa sem si na kameri zavrtel posnetek, ni bilo od njega vse skupaj nič...

Lahko prosim pogledaš, katero vrsto pogleda imaš izbrano? Ob naslednji priložnosti bom več preizkušal, kaj se najbolj obnese...da bo kaj videti! :slin:
User avatar
vizi
Posts: 659
Joined: 22 Jul 2019, 15:09
Contact:

Re: Kamere

Post by vizi »

Popoldne sem imel čas in sem se kar na domačem vrtu lotil preizkušanja različnih nastavitev snemanja z GoPro Hero 6.

Delal sem kratke 10s posnetke simulacije spinanja in drila z brancinarko s čelno in prsno postavitvijo kamere in 3 različnimi načini pogleda (linear, wide in superview). Linear zajame najmanjši kot snemanja, wide širši in superview najširši. Več zajete slike istočasno pomeni tudi več popačenja slike.

Pri čelni (naglavni) postavitvi kamere sem snemal pod kotom okoli 45 stopinj. Vsi 3 izbrani načini so ok.

Prsna postavitev se mi je najbolj obnesla v wide in superview načinu in s kamero v vodoravni legi brez naklona (ali minimalnim).

Če bi stal kje višje na skalah, potem bi kamero seveda v obeh primerih nagnil nekoliko navzdol.


Skratka, ko mi rata dober ulov in boljši posnetek, potem ga bom s veseljem delil. To takrat pa vežba, u pm! :bwahaha:
User avatar
vizi
Posts: 659
Joined: 22 Jul 2019, 15:09
Contact:

Re: Kamere

Post by vizi »

Katero aplikacijo uporabljate za montažo posnetkov? Je kaj takega za telebane? :)
User avatar
Filip
Posts: 149
Joined: 15 Jul 2019, 14:36

Re: Kamere

Post by Filip »

Sem pogledal in na moji kameri ne morem nastavljati kota v katerem kamera snema.
Program uporabljam Sony Vegas 2019 ali Premiere Pro 2020, res pa je da sta ta programa draga, jaz jih imam zaradi bratovega šolskega računa, kjer jih dobijo zastonj :rofl:
Mislim, pa da se dajo malo starejše verzije Vegasa tudi kje krekane dobit, nisem 100%. Drugače pa ima veliko zastonj programov tisti nadležni watermark v videu, najbrž se pa najde tudi kaka brez
User avatar
vizi
Posts: 659
Joined: 22 Jul 2019, 15:09
Contact:

Re: Kamere

Post by vizi »

Hvala za info!
jernej
Posts: 169
Joined: 27 Jun 2013, 17:34

Re: Kamere

Post by jernej »

Pozdravljeni. Mene zanima kako vi snemate pod vodo ,ko se greste podvodni ribolov s harpuno. Namreč me zanima ali imate kamero skoz kamero prižgano ali jo prižigate z daljincem. hvala za vsak odgovor oz vašo izkušnjo.
User avatar
trdi
Posts: 19
Joined: 02 Jun 2019, 18:47

Re: Kamere

Post by trdi »

Kraparmuharac wrote: 24 Jun 2021, 13:38 Sem pogledal in na moji kameri ne morem nastavljati kota v katerem kamera snema.
Program uporabljam Sony Vegas 2019 ali Premiere Pro 2020, res pa je da sta ta programa draga, jaz jih imam zaradi bratovega šolskega računa, kjer jih dobijo zastonj :rofl:
Mislim, pa da se dajo malo starejše verzije Vegasa tudi kje krekane dobit, nisem 100%. Drugače pa ima veliko zastonj programov tisti nadležni watermark v videu, najbrž se pa najde tudi kaka brez
7mka ma se marsikaj drugega, imas wide etc , imajo to ze od 1ke naprej
Post Reply