Lov na grunt

Tehnike in oprema
nejc
Posts: 92
Joined: 19 Apr 2015, 15:06

Re: Lov na grunt

Post by nejc »

CBB wrote:
nejc wrote:Zdravo.

Zanima me kako vi zategnete ribo, ko začne delati vrh palice? Primete palico v roko in počakate, da riba potegne ali zategujete direktno s stojala ? :)

Namreč sam se imel v zadnjih treh dneh 90% nerealiziranih prijemov :D Prevelik trnek?

Albacore? Kako zateguješ na grund :D :fish:
Zategneš KERO ribo? Če loviš velike orade, pol pustiš ribi, da odpelje tako kot je treba... Saj vidiš, a se igra in premika po 20 cm, al zbezlja in vleče kot nora...

Orado.
User avatar
Anze
Posts: 179
Joined: 04 Aug 2010, 18:07
Location: Krško

Re: Lov na grunt

Post by Anze »

Jaz lovim avolo, ali pa z drsnim svincem, ampak imam rolo ODPRTO, ko zvleče 3-5m zategnem. Je veliko trganj ker pirke in mali špari odnesejo kdove kam, ampak se pa ulov večjih primerkov poveča. Seveda 3-5m puščanja je odvisno kako intenzivno vleče, če vleče konstantno, potem pustim tudi kak meter več - da nabere hitrost v drugem vleku(orada); če cuka in cuka, prej "potipam" da ni kaj gor ali zapeto - malo prestavim(2,3 navoje) in še počakam če ni nič. Pač po lastni intuiciji in izkušnjah,... težko to tukaj opisati :)

Ko imaš dve palici v vodi in iz obeh začne ven letet laks pa ne veš, katera že koliko časa vleče, pol je pa loterija ali boš kaj zategnil ali bo v prazno :rofl:
nato87
Posts: 25
Joined: 23 Aug 2012, 12:46

Re: Lov na grunt

Post by nato87 »

Pozdrav!
Nikjer ne najdem tega vozla...vezava predvrvice z trnkom na osnovni laks (brez vrtljivke). Potrebujem za grund navezo z 2-3 trnki in svincem na koncu. Dolgo časa nisem uporabljal tega sistema za grund iz obale pa me zanima še sledeče: je bolje da naredim posebej navezo z vrtljivko na vrhu da lahko lažje menjam navezo z klasičnim drsnim svincem ali kr direkt na osnovni laks? Hvala in dober prijem!
User avatar
zmešan
Posts: 1864
Joined: 26 Nov 2012, 19:50
Location: litija -zg.jarše

Re: Lov na grunt

Post by zmešan »

Misliš prame na osnovni laks al kako.Zakaj ne uporabiš perle.Hitrejša menjava in brez vozlanja
Last edited by zmešan on 02 Oct 2016, 17:30, edited 1 time in total.
Don't drink water,because fish fuck in it.
User avatar
sova
Posts: 1318
Joined: 04 Apr 2013, 15:04
Location: Solkan

Re: Lov na grunt

Post by sova »

Tu imaš nekaj vozlov http://www.netknots.com/fishing_knots/l ... line-knots. Jaz vežem s karabinom z vrtljivko za lažjo menjavo predvrvice.

lp.
Image
nato87
Posts: 25
Joined: 23 Aug 2012, 12:46

Re: Lov na grunt

Post by nato87 »

zmešan wrote:Misliš prame na osnovni laks al kako.Zakaj ne uporabiš perle.Hitrejša menjava in brez vozlanja

A bo vredu tako? Se lahko to pretrga glede na to da sta vozla na vsaki strani štoperja?

Image
User avatar
zmešan
Posts: 1864
Joined: 26 Nov 2012, 19:50
Location: litija -zg.jarše

Re: Lov na grunt

Post by zmešan »

Brez vozlov.Oziroma brez štoperjev.Če boš delal vozle naredi manjše.
Don't drink water,because fish fuck in it.
User avatar
sova
Posts: 1318
Joined: 04 Apr 2013, 15:04
Location: Solkan

Re: Lov na grunt

Post by sova »

Puskusi to http://www.netknots.com/fishing_knots/b ... opper-knot pa še na vsak vozel daj kapljico sekundnega lepila. Ostalo isto kot si dal sliko, razen vozlov.

lp.
Image
sanny
Posts: 40
Joined: 14 Jan 2015, 08:56

Re: Lov na grunt

Post by sanny »

Da vskočim. A je vsako sekundno lepilo ok? Imam zadnje čase probleme z navezami. Dam namesto vozla mikro perlico in nanjo kapnem kapljico lepila ki sem ga kupil praw v trgovini za fishing in mi ob dobrem potegu zna perlica s kapljico lepila zdrseti po glavnem laksu kar da kot rezultat izgubljeno ribo ker je prešfoh kontra in ne zabije trnka v žnabelj...
nato87
Posts: 25
Joined: 23 Aug 2012, 12:46

Re: Lov na grunt

Post by nato87 »

sova wrote:Puskusi to http://www.netknots.com/fishing_knots/b ... opper-knot pa še na vsak vozel daj kapljico sekundnega lepila. Ostalo isto kot si dal sliko, razen vozlov.

lp.



Hvala za nasvet,...sem probal tale vozel, ki je prikazan in sekundno lepilo, ampak ob malo močnejšem potegu z prsti vozel vseeno začne drset po laksu. A še je kakšna druga varianta?
Post Reply