Shore Jigi

Shore jigging in spinning z obale
User avatar
BlazPorenta
Posts: 678
Joined: 04 Jun 2017, 10:54

Re: Shore Jigi

Post by BlazPorenta »

Shoremasa so top jigi. Teorije ne poznam, ampak kakor si opisal pri needle jigih, tako sem jaz vodil tudi te, ter imel ulove palamid in felunov.
User avatar
vizi
Posts: 653
Joined: 22 Jul 2019, 15:09
Contact:

Re: Shore Jigi

Post by vizi »

BlazPorenta wrote: 14 Nov 2021, 14:30 Shoremasa so top jigi. Teorije ne poznam, ampak kakor si opisal pri needle jigih, tako sem jaz vodil tudi te, ter imel ulove palamid in felunov.
Super, hvala za povratno info!

Čez zimo v fitnes, potem pa naslednjo sezono še močneje napast v sj!
User avatar
tinker
Posts: 4057
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: Shore Jigi

Post by tinker »

Poglej in pomeri doma , če je res težišče naprej...
User avatar
peter167
Posts: 549
Joined: 10 May 2017, 07:58
Location: Dupeljne

Re: Shore Jigi

Post by peter167 »

Kamivaza ShoreMasa jig je "center weighted".
Dober jig. Samo pazit je potrebno, kako se dela z njim. Zdi mi precej mehak. Pa tudi folija mi je že odstopila na enem. Pa ga nisem metal po skalah. Zadevo sem rešil s hitrim lepilom. Še danes dela.
User avatar
vizi
Posts: 653
Joined: 22 Jul 2019, 15:09
Contact:

Re: Shore Jigi

Post by vizi »

tinker wrote: 15 Nov 2021, 08:15 Poglej in pomeri doma , če je res težišče naprej...
Sem pomeril, težišče je na cca. 7cm od skupne 17cm dolžine jiga. Že na oko je več mase v sprednjem delu.
User avatar
peter167
Posts: 549
Joined: 10 May 2017, 07:58
Location: Dupeljne

Re: Shore Jigi

Post by peter167 »

vizi wrote: 15 Nov 2021, 09:32 Sem pomeril, težišče je na cca. 7cm od skupne 17cm dolžine jiga. Že na oko je več mase v sprednjem delu.
Očitno imaš 110 gramski jig. Pri manjših izvedenkah (jaz uporabljam 70 in 90 gr) ni tako očitnega odmika težišča od centra. Tudi proizvajalec naj bi ga deklariral za centralno uravnoteženega. tole je strojno preveden tekst iz japonščine:

...To je dolgi model SHOREMASA JIG-a s sredinsko ravnotežje, ki je bil razvit za doseganje jantarja z obale. Splošno znano dejstvo je, da slide long dirt deluje za amberjack, dejstvo pa je tudi, da je bilo malo dolgih jig velikosti, ki bi jih lahko uporabili za shore jigging po vlivanju. Ta model je bil razvit za razvoj bolj neprekinjenega drsnega delovanja v ozkem razponu na globini 20-30 m, kar je najpogostejše pri obalnem jiggingu. Obseg zajema se bo močno razširil s kombinacijo z običajnim modelom. Ni treba posebej poudarjati, da je učinkovit tudi pri zajemanju plitvih območij pri navpičnem jiggingu z ladij....

Sem nekaj časa potreboval, da sem dojel, da jantar pomeni ribo - amberjack. :lol:
User avatar
vizi
Posts: 653
Joined: 22 Jul 2019, 15:09
Contact:

Re: Shore Jigi

Post by vizi »

Peter, hvala. :)

Ta moj je 90g. Pa mere, kot sem napisal. Nanj sem letos, v svoji prvi sezoni SJ, lovil zelo malo, ujel pa nič.

Vprašanje je bilo bolj o uporabnosti sprednje uteženih jigov (poleg sredinsko in zadnje uteženih) v SJ. Ti, ki imajo težišče pomaknjeno naprej, tonejo na nos in se verjetno hitreje haklajo. Njihova akcija pa je?
User avatar
peter167
Posts: 549
Joined: 10 May 2017, 07:58
Location: Dupeljne

Re: Shore Jigi

Post by peter167 »

Mere teh jigov naj bi bile:
70g - 140mm
90g - 155mm
110g - 170mm

Nisem jih pa sam nikoli meril.

Kar se pa tiče tipov jigov in njihovih akcij je pa Vidalis nekaj napisal.

https://imanangler.com/the-three-basic-types-of-jigs/
User avatar
vizi
Posts: 653
Joined: 22 Jul 2019, 15:09
Contact:

Re: Shore Jigi

Post by vizi »

peter167 wrote: 15 Nov 2021, 10:27 Mere teh jigov naj bi bile:
70g - 140mm
90g - 155mm
110g - 170mm

Nisem jih pa sam nikoli meril.

Kar se pa tiče tipov jigov in njihovih akcij je pa Vidalis nekaj napisal.

https://imanangler.com/the-three-basic-types-of-jigs/
Super razlaga, mi zadošča. :yeah:

Čaka me še finale letošnje sezone. Bo kar en shoregame, s poudarkom na jigih 60-100g.

Od zdaj bom še bolj pozoren na njihove značilnosti in akcijo.
User avatar
tinker
Posts: 4057
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: Shore Jigi

Post by tinker »

Da, samo preveč pa tudi ne not v tehnično teorijo past. To so okvirne smernice in pomagajo pri določenih specifikah (globina, tip lovine, tokovi..).
Naj pa ti to ne vzame veselja do igranja z jigi vobče. Riba je riba. Zubo je zubo, če je voljan bo usekal tudi po tonečem vžigalniku, če ni voljan pa tudi polkilske žive lignje ne bo šmirglal.
Je pa dejstvo to, da je zimski zubo globoko, ni napadalen, ni tolk agresiven, hrani pa se vseeno. Ker tudi njegov plen ni glih reaktivnih hitrosti so zato fine vabe kaki slow jigi, veliki silikoni, kaki Xipi-ji, inčiku....speed jig ni glih ok za zimo, ker je prehiter.
Post Reply