Muharjenje na morju

Plovec, A volo, Muharjenje in druge tehnike
amberSJ
Posts: 320
Joined: 18 May 2012, 11:03

Re: Muharjenje na morju

Post by amberSJ »

muharjenje je že v sladkih vodah ena najbolj sofisticiranih dinamičnih tehnik lova na plenilce, na morju pa pa so še druge značilnosti, ki še dodatno zakomplicijrajo celo stvar. Zato je velik izziv in kot taka interesantna.
nejc pirc
Posts: 62
Joined: 27 Jun 2008, 11:38

Re: Muharjenje na morju

Post by nejc pirc »

Sam muharim na sladkih vodah, vendar se še nisem odločil da poskusim tudi na morju. Zadeva bi mogla špilat za površinsko ribo, brancina pri obali, tanka predvrvica in sintetični kruh pa bi mogla biti strup za ciplje. Osebno se mi zaenkrat zdi škoda opreme, rola je zelo odprta in morska voda je jeba. Me mika, vendar imam še dovolj drugih morskih tehnik za raziskat ;)
Twinman1979
Posts: 710
Joined: 05 Jun 2012, 20:49

Re: Muharjenje na morju

Post by Twinman1979 »

Koliko stane kaj muharska oprema? Tehnika mi je všeč, sicer je vem kako je s tem pri nas na morju ampak vseeno?
Fishing relaxes me. It is like yoga except I still get to kill something.
User avatar
Psycho
Posts: 1242
Joined: 06 Jun 2011, 14:12
Location: Lukovica pri Domžalah
Contact:

Re: Muharjenje na morju

Post by Psycho »

Jaz sem dal v LoRiBu v Ljubljani 36€ za DAMovo palico devilstick 6/7 in okrog 20€ za rolo, za špago sem pa pozabil. Nekaj malega te koštajo še predvrvice in rinkice za vezavo predvrvic na konično predvrvico. V glavnem, iskal sem najcenejšo varjanto in sem z njo kar zadovoljen, glede na to da sem še začetnik. Lani sem čez poletje vadil na lokalnem ribniku osnove metanja, letos pa jo bom sprobal še na morju. Moj cilj so igle, bukve, ušate, ciplji in mogoče kaka skuša.
Bomo videli kako se bo izteklo, upam da bom kaj ujel, da ne bom samo tarča posmeha domorodcev in ostalih ribičev... :bwahaha:
Usus magister est optimus.
Twinman1979
Posts: 710
Joined: 05 Jun 2012, 20:49

Re: Muharjenje na morju

Post by Twinman1979 »

A si dal npr. tokle za komplet? Tukaj je palica celi SW ready?
Fishing relaxes me. It is like yoga except I still get to kill something.
User avatar
Psycho
Posts: 1242
Joined: 06 Jun 2011, 14:12
Location: Lukovica pri Domžalah
Contact:

Re: Muharjenje na morju

Post by Psycho »

Kakšna palica to?
Usus magister est optimus.
miran
Posts: 392
Joined: 29 Jun 2011, 10:27
Location: Maribor

Re: Muharjenje na morju

Post by miran »

Psycho to boš muharil iz čolna ali iz obale? A ni domet precej omejen? In potem še praktično vedno vsaj nek vetrič.
User avatar
Psycho
Posts: 1242
Joined: 06 Jun 2011, 14:12
Location: Lukovica pri Domžalah
Contact:

Re: Muharjenje na morju

Post by Psycho »

Lovil bom iz obale, na videno. Na Pagu, kamor grem spet letos se vsak dan med 6. in 9. zjutraj 2m stran od pomola vozijo ciplji in pobirajo stvari na gladini vode. Vsake toliko pa se mimo pripelje tudi jata bukev, ki se jo da držati v bližini dalj časa, če imaš dosti bruma. Drugje na obali tam bi se dalo v nizki vodi loviti tudi kake majhne pirke med kamenjem in pauke na mivki na potezanko. Z imitacijo kozice pa bi se na videno z veliko sreče ujel tudi kak brancin v luki Mandre, kjer se jih redno lovi na bolj konvencionalne načine.
To je teorija, v praksi bomo pa videli čez 14 dni. Kot sem že rekel, sem začetnik v muharjenju. Doli imam tudi srečo na pomolu, da je veliko prostora za vadenje metov in malo možnosti za zapenjanje. Pa skoraj nič turistov, ki bi šli na živce, ali pa jaz njim. :rofl:

Aja pa še nekaj me zanima. Glede obteževanja predvrvice za majhne potezanke (moram nekako kompenzirati, ker imam samo plavajočo špago). Koliko se lahko obteži predvrvico in kako daleč od potezanke, da čim manj moti pri metanju? Ima kdo kaj izkušenj s tem? Pač z nečim moram obtežiti predvrvico, da bo potonila in s tem potegnila potezanko vsaj 50cm pod vodo.
Usus magister est optimus.
User avatar
zmešan
Posts: 1864
Joined: 26 Nov 2012, 19:50
Location: litija -zg.jarše

Re: Muharjenje na morju

Post by zmešan »

Toneča predvrvica je odgovor.Dobiš slow,medium ali fast sink predvrvice.
Don't drink water,because fish fuck in it.
R0XZ
Posts: 87
Joined: 12 Jun 2012, 22:14

Re: Muharjenje na morju

Post by R0XZ »

Da nebos kupoval tonece vrvice, daj svincek na predvrvico, dovolj stran od muhe, da ne moti rib, malo probavaj kaksna obtezitev bo najbolj optimalna za metanje. Ampak ce si zacetnik probaj najprej z lazjimi muhcami, ker ce ti med metom prleti svinec/tezka potezanka v blank, ti jo zna tako poskodovat, da ti jo naslednja vecja riba zlomi.
Post Reply