Dovolilnice

User avatar
vizi
Posts: 660
Joined: 22 Jul 2019, 15:09
Contact:

Re: Dovolilnice

Post by vizi »

Naprodaj že ribolovne dovolilnice za Hrvaško 2023! :yeah:

https://ribarstvo.mps.hr/default.aspx
piscator
Posts: 206
Joined: 19 Aug 2022, 11:28

Re: Dovolilnice

Post by piscator »

Jaz bom počakal še te dva dni, da potem kar v EUR plačam...
Saj ne, da bo kakšna velika razlika, ma že iz principa, da mi ne obračunajo še provizijie za konverzijo v HRK
jernej
Posts: 169
Joined: 27 Jun 2013, 17:34

Re: Dovolilnice

Post by jernej »

Imam eno vprašanje ali se ,da letos prek hr. web strani uradni za ribištvo kupiti , športno dovolilnico za leto 2023.
Letos jo nisem mogel kupiti 2022 prek te hr.za ribištvo ,so mi rekli da se moram sam zrihtati pri vseh teh ostalih ribiških družinah.
Namreč lansko leto sem imel probleme in sem jo moral kupiti recimo, kar tam ,kjer sem kupil člansko izkaznico.
Pa poj je bil še problem v € plačat ,ker kao niso vedel po kakšnem tečaju mi morajo obračunat.
Skratka, da sem dobil potrdilo v roke je trajalo 10dni.
Kako je najlažje in najhitreje do Športske dovolilnice.
Hvala za odgovor.
User avatar
sova
Posts: 1321
Joined: 04 Apr 2013, 15:04
Location: Solkan

Re: Dovolilnice

Post by sova »

...

lp.
Image
User avatar
Andrej Lazić
Posts: 174
Joined: 14 Sep 2019, 15:29
Location: Ljubljana

Re: Dovolilnice

Post by Andrej Lazić »

jernej wrote: 31 Dec 2022, 06:37 Imam eno vprašanje ali se ,da letos prek hr. web strani uradni za ribištvo kupiti , športno dovolilnico za leto 2023.
Letos jo nisem mogel kupiti 2022 prek te hr.za ribištvo ,so mi rekli da se moram sam zrihtati pri vseh teh ostalih ribiških družinah.
Namreč lansko leto sem imel probleme in sem jo moral kupiti recimo, kar tam ,kjer sem kupil člansko izkaznico.
Pa poj je bil še problem v € plačat ,ker kao niso vedel po kakšnem tečaju mi morajo obračunat.
Skratka, da sem dobil potrdilo v roke je trajalo 10dni.
Kako je najlažje in najhitreje do Športske dovolilnice.
Hvala za odgovor.
_______________________________________________

Trgovina s potapljaško opremo AQUAS na Dolenjski c. 33 v Ljubljani to vse uredi hitro in brez problemov. Poišči jih na spletu in se zmeni. Jaz sem to pri njih uredil že nekajkrat in sem s storitvijo in odzivnostjo NAD zadovoljen. Pred 03.01.2023 pa jo zaradi prehoda na Euro tako ali tako ni še možno kupit (obvestilo Ministrstva za kmetijstvo HR).
User avatar
vizi
Posts: 660
Joined: 22 Jul 2019, 15:09
Contact:

Re: Dovolilnice

Post by vizi »

Naprodaj že ribolovne dovolilnice za Hrvaško 2024! :yeah:

https://ribarstvo.mps.hr/default.aspx
spidx
Posts: 233
Joined: 27 Jan 2014, 10:13
Location: Ljubljana

Re: Dovolilnice

Post by spidx »

Danes sem pri prodajalcu letnih kart za Hrvaško izvedel, da karta za rekreacijski ribolov ne velja za ribolov iz čolna ampak izključno samo za ribolov z ribiško palico iz obale.

Sam tega nisem vedel, verjetno je še kdo med nami, ki tega neve...
drstone
Posts: 13
Joined: 19 Sep 2023, 14:24

Re: Dovolilnice

Post by drstone »

Na uradni strani Ministrstva za pomorstvo RH piše, da se dovolilnica lakhko uporablja s plovila ali iz obale, seveda v predpisanih okvirjih.

Več o tem:
https://ribarstvo.mps.hr/default.aspx?id=21

Edit: Ministrstvo poljoprivrede, ki ureja tudi ribilov v RH
Last edited by drstone on 28 Dec 2023, 21:22, edited 1 time in total.
spidx
Posts: 233
Joined: 27 Jan 2014, 10:13
Location: Ljubljana

Re: Dovolilnice

Post by spidx »

Ok hvala, torej prodajalec v trgovini Scubatom, očitno neve kaj govori.
piscator
Posts: 206
Joined: 19 Aug 2022, 11:28

Re: Dovolilnice

Post by piscator »

spidx wrote: 27 Dec 2023, 23:41 Danes sem pri prodajalcu letnih kart za Hrvaško izvedel, da karta za rekreacijski ribolov ne velja za ribolov iz čolna ampak izključno samo za ribolov z ribiško palico iz obale.

Sam tega nisem vedel, verjetno je še kdo med nami, ki tega neve...
Težava ni, da kdo kaj ne ve.
Težava je, da je kar nekaj osebkov, ki točno vedo nekaj, kar ne drži... :blabla:
Post Reply