Lov orade

Tehnike in oprema
User avatar
sova
Posts: 1321
Joined: 04 Apr 2013, 15:04
Location: Solkan

Re: Lov orade

Post by sova »

Mogoče so res drugačni a se z obema lovi ribe. ;) Odgovor z YouTube pa zato, da ne bo spet kdo napisal saj imaš že vse napisano samo preglej prispevke. :)

lp.
Image
rj85
Posts: 186
Joined: 25 Jan 2018, 12:26

Re: Lov orade

Post by rj85 »

Ma na zivce mi gre ker se vidi da ni niti pogledal. Tu ne rabis nobenih podnapisov. Sam sem gluh pa sem vse razumel, sej vse pokaze, kaj se rabi in kako se skupaj sestavi. Sej se ne gradi raketa.
Fora je da, ta sistem res deluje ( italijanski), se ne zapleta ne nic, lepo se vrti itd...skratka top of the best za moje pojme. Ravno zato sem mu ga predlagal.
In si nisem mislil da bodo take komplikacije, edino vprašanje ki sem ga pricakoval je - kje se dobi tako jekleno trdo zico debeline 0,6 ali 0,8 mm.
rj85
Posts: 186
Joined: 25 Jan 2018, 12:26

Re: Lov orade

Post by rj85 »

Se pa opravičujem, ce sem koga uzalil, ker to ni bil moj namen.
rj85
Posts: 186
Joined: 25 Jan 2018, 12:26

Re: Lov orade

Post by rj85 »

Nekaj mojih sistemov ki jih sam uporabljam :

Image

Image

Image

Image

Ce te se kej zanima pa vprašaj.
jernej
Posts: 169
Joined: 27 Jun 2013, 17:34

Re: Lov orade

Post by jernej »

To ni problem narediti. Je zelo dobro razvidno iz video, ,samo me je zanimalo, kaj govorijo, zato sem vprašal, če je kakšen v angleškem jeziku.
Mogoče govorijo kdaj se bi katerega uporabljalo? In tega ne razumem in tega ni razvidno iz video .Tako, da te prosim drugič brzdaj malo konje in napiši v lep tonu ali pa enostavno prezri. Zakaj so eni veliki 3cm oz eni 15cm me zanima recimo?
Hvala za odgovor in ne se razburjat, že tako nas jebe ta drzava, no vsaj do poletja, ko se bomo šli filati baterije na hrvaško morje.
Lp vsem.
rj85
Posts: 186
Joined: 25 Jan 2018, 12:26

Re: Lov orade

Post by rj85 »

Daljsi sistemi so samo za peščene plaze, ker se takoj zapne za skalo. Krajši je zame super sistem ker ga lahko uporabljas tudi za dvig vabe od dna (spodaj dodas npr 2 m laksa in sele nato svinec).
Se opravičujem se enkrat.
potepuh
Posts: 92
Joined: 28 Apr 2015, 11:49

Re: Lov orade

Post by potepuh »

Kje kupiš inox žico?
jernej
Posts: 169
Joined: 27 Jun 2013, 17:34

Re: Lov orade

Post by jernej »

greš do varilcev in ti jo dajo ,drugače pa merkur sam tam ne moreš kupiti po eno ,ki je dolga en meter ampak jih je kr neki, tako da te takoj pride potem 100€. Če pa si kje v bližini Radovljice ti ji pa lahko priskrbim, sem namreč sem varilec in jo imam v službi kar nekaj .He-he.
rj85
Posts: 186
Joined: 25 Jan 2018, 12:26

Re: Lov orade

Post by rj85 »

jernej
Posts: 169
Joined: 27 Jun 2013, 17:34

Re: Lov orade

Post by jernej »

Mogoče ve kdo kje v Sloveniji bi se dalo dobiti ta svinec imenuje se po italjansko ROCCOTOP.
Namreč sem že lansko leto spraševal po teh ribiških trgovinah ,pa niso nič vedeli o tem.
V bistvu je to tak svinec ki ima 4nogice ,ki se v morju nekam zakačijo, ko pa potegneš proti sebi se pa tiste4nogice sprostijo in imaš rešen predvez.
No če kdo ve kje se bi ga dalo dobiti naj napiše, da vem kam se obrniti.
Lp:Jernej
Post Reply