Začetek spin-jig

Shore jigging in spinning z obale
User avatar
zmešan
Posts: 1866
Joined: 26 Nov 2012, 19:50
Location: litija -zg.jarše

Re: Začetek spin-jig

Post by zmešan »

25g
Don't drink water,because fish fuck in it.
Ribič Pepe 98
Posts: 38
Joined: 11 Dec 2020, 18:53

Re: Začetek spin-jig

Post by Ribič Pepe 98 »

Dolžina meta je poleg dolžine palice in gramaže metanja odvisna še od marsičesa (akcije palice, rink, dolžine ročaja, balansa z rolo, špule od role, pletenice, umetne vabe, tehnike metanja, itd.). Palico s katero boš dobro prezentiral silikon na glavi od 2 g in voblerje od 20 g mislim, da boš težko našu... (mogoče kdo od izkušenejših ve za kakšen model).
User avatar
BlazPorenta
Posts: 682
Joined: 04 Jun 2017, 10:54

Re: Začetek spin-jig

Post by BlazPorenta »

Težka bo. Jaz imam odlično palico za gramaže od 0,5 do 12g, pletenico PE 0.4, pa mi 2g silikon leti morda par metrov. Več kot 10m nikoli. Silikon je specifičen tudi v tem, da ima velik upor med letom, ter da pleše po zraku. Torej vse kar nočeš za doseganje dolgih metov. Take vabe so za lov pod nogami in med skalami.
piscator
Posts: 206
Joined: 19 Aug 2022, 11:28

Re: Začetek spin-jig

Post by piscator »

Torej z ustrezno palico se da metati oboje (tako 2g silikon kot tudi 20g vobler).
Preverjeno.
Seveda pa 2g silikon ne bo letel enako daleč kot 20g vobler ali 20g jig (tega se pač ne da spremeniti).
A ne leti 2g silikon kaj dosti dlje niti s specialno UL palico. Morda meter ali dva, kar pa je sicer povsem ok, saj je to 10-20% dlje :rofl:
Prav tako preverjeno.
Specialna UL palica (praviloma do 7g ali max 10g) ti le nekoliko olajša animacijo takšne vabe 2g silikona in daje nekaj več povratnih informacij, s čimer je UL ribolov prijetnejši.
skoda23
Posts: 131
Joined: 15 Aug 2018, 16:09

Re: Začetek spin-jig

Post by skoda23 »

Hvala vsem za info.

Ker sem šele letos začel z brankospinom na silikončke res nevem kaj kupit in vsako priporočilo glede nakupa palice pride zelo prav.

Ker sem sklenu da nabavim eno mal bolš palco (do 300€) za spin in bi bila ful dobra za brancina in hkrati uporabna še za vršt kak vobler, razmišljam, da bi bila gramaža od 7-35 g zame ok. Osebno mi to da čutim silikoncek kako vibrira ni tako pomembno. Želim samo dober met in cutit kako silikoncek pipne dno.

Ima kdo kakšno podobno palco v uporabi in lahko priporoča kaj?
hoba123
Posts: 52
Joined: 01 May 2016, 14:39

Re: Začetek spin-jig

Post by hoba123 »

skoda23
Moj nasvet glede palic: odvisno kake silikoncke bos metal, ce bos metal weedles varijante in dajal pozne kontre kot pri bassolovu oz pocakal da brancin pogoltne silikon in takoj po grizu spustil palco navil en dva namotaja potem kontriral potem rabis malo jaco palco da lahko trnek zabiješ brancinu v grlo. Ce boh metal male silikoncke je ze ul palca dovolj. Kar se tice gramaze palc mislim da ni vse v tem saj je najvec odvisno od palice same in od realne gramaze (so palice z manjso gramazo nekatere dosti mocnejse kot pa ene z vecjo). Najpametneje je it v trgovino probat vse palice in videt kaj ti sede v roko. Res pa je da bo palca na kateri hoces cutit kako mali silikoncek pade na dno verjetno premehka za voblerje in povrsince. Mislim tudi da ni smisla gledat palice po cenah, jaz sem menjal ze ogromno palic za razlicne nacine ribolova in dosti zelo poceni palic mi boljse lezi v roki kot pa nekatere zelo drage tako da pravilo věc denarja věc muzike pri palicah definitivno ne velja :yeah: Poznam dva spinerja, ki imata letno po 100 ribolovov, lovita na vecinoma iste vabe, vendar en lovi z palico 5-18g drugi pa z 10-60 :wtf: So pa palice gramaze cca. 10-30g pomoje najbolsi univerzalec za spinanje brancina z vec tehnikami. Vidim da veliko ljudi prevec pozornosti posveca izbiri opreme katera definitivno osebna stvar vsakega posameznika, mores pogruntat kaj tebi najbolj paše in lovit z tem. In posvetit pozornost POZICIJAM in ČASU (luna, tokovi in vreme), lovit na preverjene vabe in vsake toliko časa probati kaksno novo. Jaz osebno na mojih zacetkih spinanja vedno mel sabo vsaj 50 razlicnih vab. Sedaj z sabo nosim podnevi 2 povrsinca in ponoci dva silikona :D
skoda23
Posts: 131
Joined: 15 Aug 2018, 16:09

Re: Začetek spin-jig

Post by skoda23 »

Hvala za info.

Ali bi bila potem takale palica za nekje 150€ že uredu? Ali je ta cenovni rang še malo prenizek?

MAJOR CRAFT TIDRIFT SHORE CASTING TD1-962ML 7-35G PE0.6-1.5

V monsterju je ta palica 145€.
hoba123
Posts: 52
Joined: 01 May 2016, 14:39

Re: Začetek spin-jig

Post by hoba123 »

Skoda23,
mene zanima zakaj mislis, da palica za 150eur nebi bila v redu?
razlika med palico za 500 eur pa 50 eur je samo v tem da je ta drazja malo lazja in bolse zbalansirana (kar pa tudi ni rečeno). Na odgovor ce bos dobil vec brancinov z tisto za 500eur kot pa z tisto za 50eur pa je odgovor seveda NE! Na vprasanje ce ti bo ta drazja dlje zdrzala kot pa ta poceni pa je isto odgovor NE! Pomembna je akcija palce glede na vabe katere bos metal, se pravi da lahko vodis in meces vabe kot to zahtevajo in je hkrati dovolj trda pri kontri in dovolj mehka pri drilu. Vse ostalo so marketinski triki. Osebno pa bi si za zacetek kupił palico med 40-80eur, definitivno pa se palice ne kopuje preko spleta ampak v trgovini, edino ce tocno ves kaj rabis in cim manj poslusat prodajalce ker vecina jih nima pojma :fish:
skoda23
Posts: 131
Joined: 15 Aug 2018, 16:09

Re: Začetek spin-jig

Post by skoda23 »

Včeraj sem stestiral palico Major Craft Tidrift 5-28g 2,7 m.
Palico mi je pomagal izbrati Kren v Monster Bite trgovini. Uparil pa sem jo z Daiwa Fuego LT 3000. Cena 135€.

Palica se je meni pokazala kot fenomenalna, uparjenje z rolo odlično. Sistem lahek kot perešček ampak hkrati sposoben marsičesa. To da sem silikon na 3g glavi vrgel 30-40m in hrati patchinkota 140mm/25g z vso silo metal za šalo. Rapala max rap mxr15 150mm/25g za šalo letela ko pušcica da sem komaj videl do kje in lep feeling pri vodenju. Enako se je vrh lepo zvijal/vibriral pri 5g jighead silikončku

Meni palica ni premehka ravno pravšnje akcije


Hvala Kren za pomoč pri izbiri.
User avatar
kr'en
The Boss
Posts: 3429
Joined: 16 Feb 2008, 16:21
Location: Domžale

Re: Začetek spin-jig

Post by kr'en »

:yeah:

Potem ne boš menjal za 35g verzijo? ;)
Image
Post Reply