[NEURADNO] Tutifruti Challenge 2023

User avatar
sova
Posts: 1321
Joined: 04 Apr 2013, 15:04
Location: Solkan

[NEURADNO] Tutifruti Challenge 2023

Post by sova »

Bravo ribičPesa. Samo tako naprej. :yeah:

lp.
Image
User avatar
BlazPorenta
Posts: 682
Joined: 04 Jun 2017, 10:54

Re: [NEURADNO] Tutifruti Challenge 2023

Post by BlazPorenta »

Lepi ulovi Pesa! Lumbrak je v tvojem primeru "vrana". Verjamem, da boš pravega lumbraka še ujel.
ribičPesa
Posts: 231
Joined: 08 Feb 2019, 17:22

Re: [NEURADNO] Tutifruti Challenge 2023

Post by ribičPesa »

BlazPorenta wrote: 09 Apr 2023, 20:08 Lepi ulovi Pesa! Lumbrak je v tvojem primeru "vrana". Verjamem, da boš pravega lumbraka še ujel.
Sej sem ga, pa sem mislil, da je pač ta vrana v bistvu lumbrak, samo da je mogoče drug spol in je druge barve :oops:. Hvala za opozorilo, bom spremenil ime ulova in dodal še lumbraka potem, ker je bil tudi ujet pred vrano, pa mi je ta črna z modro obrobo bla lepša pa sem dal to fotko misleč, da je lumbrak :lol:.
Lp Primož
User avatar
BlazPorenta
Posts: 682
Joined: 04 Jun 2017, 10:54

Re: [NEURADNO] Tutifruti Challenge 2023

Post by BlazPorenta »

Dve različni ribi iz rodu ustnač. Tudi sam sem jih lani štel pod ločene vrste.
ribičPesa
Posts: 231
Joined: 08 Feb 2019, 17:22

Re: [NEURADNO] Tutifruti Challenge 2023

Post by ribičPesa »

BlazPorenta wrote: 09 Apr 2023, 20:40 Dve različni ribi iz rodu ustnač. Tudi sam sem jih lani štel pod ločene vrste.
Kul, sem popravil :yeah:
User avatar
peter167
Posts: 550
Joined: 10 May 2017, 07:58
Location: Dupeljne

Re: [NEURADNO] Tutifruti Challenge 2023

Post by peter167 »

Bravo Pesa! :yeah:
ribičPesa
Posts: 231
Joined: 08 Feb 2019, 17:22

Re: [NEURADNO] Tutifruti Challenge 2023

Post by ribičPesa »

Hvala, gremo dalje :fish:
User avatar
BlazPorenta
Posts: 682
Joined: 04 Jun 2017, 10:54

Re: [NEURADNO] Tutifruti Challenge 2023

Post by BlazPorenta »

@ribičPesa Bravo za polnjenje tutifrutija! Daj malo opiši ulov mač-a in ribe same. Sem ga že videl na fotkah, ampak ne poznam pa nobenega, ki bi ga ujel. Navdušen!
ribičPesa
Posts: 231
Joined: 08 Feb 2019, 17:22

Re: [NEURADNO] Tutifruti Challenge 2023

Post by ribičPesa »

Hvala
Da, še opišem ulov tega bitja iz globin. Ura nekje okoli 5.30h, ravno se začenja svitati, razvidno s slike, do takrat uro in pol nobenega prijema in totalno mrtvilo. Malo že razočaran nad lokacijo, ki naj bi bila kao vrhunska :smrk:.
Pa vseeno mečem dalje meni trenutno najbolj omiljeno vabo INX. LABEL nazzo jig, ta je v 16g različici
Screenshot_20230503_073108.jpg
Screenshot_20230503_073108.jpg (25.17 KiB) Viewed 303 times
In lovim malo pod površino, ko naenkrat kresne nekaj, ukrivi palico, pa vendar ne prav na polno, naredi pobeg, jaz kontriram in akcija. Prva misel je bila na šnjura, pa vendar ni bilo klasičnega zaletavanja v globino. Nisem upal preveč na moč vlečt, ker vem, da se šnjuri radi odtrgajo in sem počasi previdno peljal ribo k sebi. Vmes še nekaj poskusov pobega, neuspešnega ker sem mel bremzo malo bolj pritegnjeno kot jo imam običajno. Počasi privlečem bližje v vidno polje in zagledam nekaj dolgega in zvijajočega na površini, ah samo igla si rečem. Sicer malo neobičajno za to uro, pa vendar. Bližje ko je, bolje vidim da ta igla je nekaj čudna, brez nosu/igle in na hrbtu taka zmajevska peraja :shock:.
Ok, k sreči sem mel poleg podmetalko, da sem potem hitro ribo zajel in hop na suho.
In potem čudo od čuda, kaj pa je to zaena riba. Ni igla in ni škaram, zobata spredaj dva smrtonosna čekana, za njima pa ogromno manjših ostrih zob, čudovita hrbtna peraja in pa kar široka repna plavut. Na pogled res lepa riba čisto srebrne barve. Hvala bogu se je dobro zapela, da ni dosegla fcja, pa da sem jo vseskozi držal napeto in ni mogla cvikat predveza.
Yes, sem si rekel, to pa je nekaj za kar se splača ure in ure preždet za vodo.
Ribo spustim in začelo se je raziskovanje, kaj sem sploh ujel :roll:. Po prebranem gradivu pa sem bil še bolj šokiran glede ulova, ko sem videl da živi globoko na 200m in več. In še podatek, da doseže velikost do 2m in težo 10kg :aaa:. Si ne predstavljam te velikosti, v kolikor bi zapel odraslo.
Toliko zaenkrat in verjetnost, da še kdaj dobim kaj takega na trnek, je 1:1000000000 :bwahaha:.
Lp Primož
Post Reply