Pomoč - shore jigging palica

Shore jigging in spinning z obale
MihaK
Posts: 5
Joined: 03 Sep 2020, 20:35

Pomoč - shore jigging palica

Post by MihaK »

Pozdravljeni,

že dalj časa kot bralec spremljam forum, sedaj pa bi potreboval nasvet...
Kupujem neko bolj osnovno - budget shore jigging palico ca. 30-90g (jigi 40-70g, kak večji wobbler ~30g...).
Uporabljal bi jo z rolo Okuma azores 6500 ki jo že imam za lov iz čolna (panula, vertical, inchiku). Vem, pretežka rola, ampak za poizkusiti shore jigging ne bi kupoval nove role velikosti 5-6000.

v ožji izbor sem izbral naslednje:
Daiwa Legalis Shore Jigging 28-84g - https://www.tradeinn.com/waveinn/en/dai ... w=2.90%20m
Okuma F2 Shore Jigging Rod 30-80g https://www.tradeinn.com/waveinn/en/oku ... 38584968/p
cinnetic explorer evolution shore jigging 30-90g - https://www.tradeinn.com/waveinn/en/cin ... 38796766/p

Je karkoli od tega ok ali predlagate kaj drugega? Za palico nebi dal več kot 100€.

Hvala,
Miha
User avatar
Andrej Lazić
Posts: 174
Joined: 14 Sep 2019, 15:29
Location: Ljubljana

Re: Pomoč - shore jigging palica

Post by Andrej Lazić »

Meni se zdi najboljša ta zadnja - Cinetic. Imam občutek, da je najbolj udobna in ima najboljšo obliko nosilcev rink. Jaz osebno, bi se "stegnil" za še 100€ in v tem razredu kupil nekaj kar je res O.K. Tu imaš potem kar izbire.
User avatar
BlazPorenta
Posts: 682
Joined: 04 Jun 2017, 10:54

Re: Pomoč - shore jigging palica

Post by BlazPorenta »

Jaz bi tu samo opozoril, da jigerca za tako gramazo jigov ne bo prav dalec metala 30g voblerjev. Jaz imam jig palice do 50g, pa je dolzina meta voblerjev na meji zadovoljivosti. Palica je preprosto pretrda. Poleg tega pri jiganju uporabljas debelejso pletenico in predvez, kar prav tako ustavlja voblerje pri metu. Bojim se, da tu ne bos dobil neke univerzalne palice, ki bi pokrivala tak spekter vab. Posebej v rangu 100 ojrou. V razmislek.
MihaK
Posts: 5
Joined: 03 Sep 2020, 20:35

Re: Pomoč - shore jigging palica

Post by MihaK »

Hvala za pomoč fanta!
Pozabil sem napisat, da že imam spinn palico delphin toxic 7-30g, ki pa se mi malo smili če probam vržt npr "jack fin stylo" repliko ki je okoli 30g.
Za tak namen bi verjetno vrgel isto daleč z jig palico kot z zdajšnjo, nebi pa tvegal da jo zlomim...?
Cinnetic se je tudi meni skoraj najbolj dopadla, pa še barvna kombinacija je podobna kot lažja sestrica 8-)
User avatar
Andrej Lazić
Posts: 174
Joined: 14 Sep 2019, 15:29
Location: Ljubljana

Re: Pomoč - shore jigging palica

Post by Andrej Lazić »

Tudi sam imam palico do 50g. "So far, so good."
User avatar
tinker
Posts: 4070
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: Pomoč - shore jigging palica

Post by tinker »

Moj predlog pa je, da greš v Domžale v Monster bite, vzameš s seboj še rolo in poiščeš v trgovini našega admina Krena. Ta ti bo dal nekaj palic v roko, daš gor še svojo rolo,... probaš balans, lego v roki in malo z njo pomahaš. Shore jigging je kar fitnes in vsaka ura jiganja z nebalansirano opremo je muka. Budget SJ palica je vedno problem in po svoje stran vržen denar, ker:

1. Tehnično ne bo v redu, z njo boš trpel in posledično po krivici opustil lep šport - SJ.
2. Slaba kvaliteta, SJ ribolov so zelo velike mehanske obremenitve opreme, Azores bo sigurno OK, palica bo šla pa kmalu na pol...

Kupi pa:
https://www.monster-bite.com/izdelki/45 ... =&parent3=
ali še bolje:
https://www.monster-bite.com/izdelki/45 ... =&parent3=

Druge variante so bolj ko ne kompromis.
4evernikon
Posts: 177
Joined: 24 Oct 2018, 19:36

Re: Pomoč - shore jigging palica

Post by 4evernikon »

Težko primerjam z ostalimi, vem pa, da sem sam s crostage zelo zadovoljen-crx-1002 mh. Gor imam bg 4500 ali penn slammer 3 5500, odvisno od dneva. Oba sta s svojo težo idealna.Ni ravno najlažji komplet,je pa lepo zbalansiran. Palica zelo lepo dela z jigi med 60 in 70g in pe špage 2.5-3. So mi pa pod lakom začele malo rjavet fuji rinke kljub temu, da jo vsakič operem s sladko vodo. Zgleda da pride sol pod lak,vseeno ni ti izdelek za 500+ evrov.
User avatar
Andrej Lazić
Posts: 174
Joined: 14 Sep 2019, 15:29
Location: Ljubljana

Re: Pomoč - shore jigging palica

Post by Andrej Lazić »

Točno tako Tinker. Tudi izbor palic, ki si ga nevedel je točno ta. Brat ima MAJOR CRAFT Triple Cross TCX 962 15 - 42g in je zelo zadovoljen. Tudi zanimiva palica, ki sicer ni namenjena ribam 10kg in več, ampak.... Tudi sam sem seveda imel priložnost sprobat to palico v kombinaciji z DAIWA BG 4000 (stari model) in moram reči, da je set top. Ne vem, če bi kar koli drugega kupil, če bi imel tako omejen budget. Realno gledano, ni neke razlike v ceni teh palic, je pa veliiiiiika razlika v kvaliteti.
User avatar
trdi
Posts: 19
Joined: 02 Jun 2019, 18:47

Re: Pomoč - shore jigging palica

Post by trdi »

mogoce jackson ocean gate
rj85
Posts: 186
Joined: 25 Jan 2018, 12:26

Re: Pomoč - shore jigging palica

Post by rj85 »

Najboljse ti je iti v monster bite in tam pogledaš /mahaš/ balansiras te palice v zivo. Vzemi seboj rolo in probaj. Glede nato da imas konkreten kos masinerije ti predlagam tudi palico na takem nivoju. MC Solpara je 110 eur, tko da si direkt na budget limitu.
Letos bo zubatec na suhem :slin:
Post Reply