rola

Recenzije rol, Trgovine, Ribe Ostala oprema
Oradex
Posts: 67
Joined: 14 Jul 2015, 16:26
Location: Ljubljana

Re: rola

Post by Oradex »

Pozdravljeni, imam eno vprašanje..Pravkar sem na obeh rolah Shimano medium baitrunner X-TA zamenjal špule- dal sem gor rezervne.Zdaj pa se ne sliši več tistega "rožljanja" ko se laks odvija..ima kdo kakšno rešitev?
Lp Anže
User avatar
Anze
Posts: 179
Joined: 04 Aug 2010, 18:07
Location: Krško

Re: rola

Post by Anze »

V notranji strani spule je tak kovinski jezicek, pa ga malo potegni ven in bo rozljanje spet delalo :)
Oradex
Posts: 67
Joined: 14 Jul 2015, 16:26
Location: Ljubljana

Re: rola

Post by Oradex »

Hvala, mi je uspelo :yeah:
Lp Anže
branevrankar
Posts: 114
Joined: 18 Aug 2017, 12:22

Re: rola

Post by branevrankar »

Pozdravljeni

Pred parimi dnevi sem v Monsterbite nabavil spin palico Favorit Cobalt scbl-926H 15-45g 9,6" sedaj pa me zanima, ce je rola Okuma ceymar c-40 primerna za to palico.
Predvsem me zanima za spin na brancina.

Lep pozdrav
baak
Posts: 39
Joined: 31 Dec 2017, 15:47

Re: rola

Post by baak »

Odnesli palco v trgovino in našrauvej gor. Balans ti mora štimat. Moje osebno mnenje je, da je Cobalt kar orng palica za brancina, bolj bi z njo lovil luce, strelke... Sicer pa stvar posameznika.
branevrankar
Posts: 114
Joined: 18 Aug 2017, 12:22

Re: rola

Post by branevrankar »

Palica se mi zdi z to rolo lahka, sicer pa niti nevem kaksen balans naj bi gledal (do sedaj sem lovil bolj na grunt in plovec).

Sem pa sam hotel, mocnejso palico, ki bi bila tudi za strelke ter ostale ribe na spin uporabna.
User avatar
Filip
Posts: 149
Joined: 15 Jul 2019, 14:36

Re: rola

Post by Filip »

Balans - da bosta rola+palica imeli ravnotežje tam, kjer držiš palico, tak, o boš veliko lažje metal celi dan. Zato se gre role pred nakupom sprobat.
baak
Posts: 39
Joined: 31 Dec 2017, 15:47

Re: rola

Post by baak »

Ceymar ima 280 gr, balans ne bo ok, ker je rola prelahka. Za tvojega Cobalta boš potreboval rolo nekje med 350 in 400 gr.
branevrankar
Posts: 114
Joined: 18 Aug 2017, 12:22

Re: rola

Post by branevrankar »

Aha, hvala za pojasnila. Vsakič izvem nekaj novega :oops:

Role nisem kupil, ker se mi je zdelo malo trapasto, kupovat še eno rolo, ker imam tole skoraj nerabljeno Okumo Ceymar , mogoče sem z njo ven potegnil 2 ali 3 krape, preden sem nabavil se eno baitrunner rolo za krapolov...

Če se pri tem težišču gre samo za vzdržljivost rok, ji bom dal šanso. Za moje ''kmečke'' roke, pomoje da nebi smelo bit problema :yeah:
Astilec
Posts: 174
Joined: 25 Apr 2017, 20:32

Re: rola

Post by Astilec »

Moje mnenje je da za spin ni talk problem balans......
Za jigat pa je! In mislim, da bo ta rola za začetek povsem zadovoljiva.
Post Reply