Oprema za začetnika

Recenzije rol, Trgovine, Ribe Ostala oprema
User avatar
kr'en
The Boss
Posts: 3429
Joined: 16 Feb 2008, 16:21
Location: Domžale

Re: Oprema za začetnika

Post by kr'en »

Jolly, kapo dol za zadnji post, 200% se strinjam.
Image
Kasljc
Posts: 35
Joined: 30 Mar 2010, 18:08

Re: Oprema za začetnika

Post by Kasljc »

Tole pa je bilo hitro in temeljito, očitno sem prišel na pravi kraj, hvala za dobrodošlico :).

Tako, kar se opreme tiče sem dobil odgovore na vse kar me je zanimalo, za kar se še enkrat lepo zahvaljujem. Bom šel lepo počasi, najprej kraparico in role, potem pa, ko bo denar in volja še spin komplet.
Jutri grem pogledat še v LJ, malo po trgovinah, drugače bom pa vrjetno kar pri blinkerju naročil. Če bo vse po sreči nasledni teden že šibam na obalo na svoj prvi pravi morski ribolov. Pravijo, da sreča prati glupe tako, da sem zaenkrat optimist, mogoče bi kupil kar dve karti, da ne bom v prekršku :D.
User avatar
kr'en
The Boss
Posts: 3429
Joined: 16 Feb 2008, 16:21
Location: Domžale

Re: Oprema za začetnika

Post by kr'en »

Če boš lovil v Slo ne rabiš nobene karte za lov iz obale, pri južnih sosedih jo pa rabiš ja. Na eno dovolilnico lahko pri njih loviš z dvema palicama.
Image
Kasljc
Posts: 35
Joined: 30 Mar 2010, 18:08

Re: Oprema za začetnika

Post by Kasljc »

Update;
Končno sem si nabavil opremo, in sicer rolo Daiwa opus bull (jo je Jolly nekje pohvalil), zgleda zelo vzdržljiva (90e), palico shimano aluvio 3.6m (60e), laks daiwa sensor clear 0.33.
Vse skupaj precej čez prvotno zadani budget, ampak vsaj upam, da ne bo škripnilo v eni sezoni.
Lp.
User avatar
proton
Posts: 621
Joined: 05 Aug 2008, 10:01

Re: Oprema za začetnika

Post by proton »

To, da se gre pri ribičiji precej čez načrtovani budžet, smo pa verjetno že vsi skusili :P
User avatar
kr'en
The Boss
Posts: 3429
Joined: 16 Feb 2008, 16:21
Location: Domžale

Re: Oprema za začetnika

Post by kr'en »

Prevečkrat :rofl:
Image
Kasljc
Posts: 35
Joined: 30 Mar 2010, 18:08

Re: Oprema za začetnika

Post by Kasljc »

Zdele sem videl, da mi je prodal shimano alivio bx marker rod, kaj za en klinac je to, rekel sem, da hočem palico za ribolov ne marker.
Nisem prepričan kaj marker sploh pomeni, a je to palica za tipat teren in lovit, ali je namenska predvsem za teren ?
Kasljc
Posts: 35
Joined: 30 Mar 2010, 18:08

Re: Oprema za začetnika

Post by Kasljc »

A mi lahko prosim kdo razloži če je marker palica uporabna za ribolov ali je to samo namenska za karkoli že?
User avatar
kr'en
The Boss
Posts: 3429
Joined: 16 Feb 2008, 16:21
Location: Domžale

Re: Oprema za začetnika

Post by kr'en »

Marker palice se namensko uporabljajo za metanje markerjev in pregledovanje terena kjer boš lovil.

Ali bo tudi uporabna v lovu ne vem, to bo Jolly najbrž bolj vedel. Jolly, kje si? :D

Ma jaz mislim, da bo ravno tako za uporabit. Če ne, pa nesi nazaj in zamenjaj za kaj drugega.
Image
User avatar
Jolly
Posts: 472
Joined: 17 Apr 2008, 15:15
Location: Ljubljana

Re: Oprema za začetnika

Post by Jolly »

Je sicer uporabna tudi za loviti (kot vsaka palica naceloma), a ni pac nekako "dril" usmerjena zadeva. ;)
Nevem zakaj sicer bi "kompliceral" in kupoval marker palico, ker za nekje enako ceno navadno dobis lovni model iste serije..., kot sama marker palica se pa po vecini bolj obnesejo spodi, tako da... ;)
Moj nasvet, nesi nazaj in zahteva ekvivilento lovno palico.
Post Reply