Oprema za začetnika

Recenzije rol, Trgovine, Ribe Ostala oprema
User avatar
coil
Posts: 105
Joined: 02 Aug 2015, 11:42
Location: Domžale

Re: Oprema za začetnika

Post by coil »

Jig 15-20g leti preko 70m... z ustrezno tanko špago. Sam imam na 20g palici pe 0.8, na 30g pa 1.0
Endvatri
Posts: 20
Joined: 28 Jul 2017, 09:04

Re: Oprema za začetnika

Post by Endvatri »

No sem še malo spraševal po forumu in se je izkazalo da najboljše da kupim UL spin kompletek.
Nekako se še vedno nagibam k alixpress robi... na koncu bo šlo za 50€ s špago vred če me ne bo carina...
kastking BlackHawk II teleskopka - 2.23 10-20lb 7-28g masa:158,5g ali 2.29 10-25lb 10-35g masa:150,5g
potem pa rolca kastking Summer - ta me najbolj bega; gledam velikost 3000 (0.25mm/270m, nekje 300g) pa se mi zdi to res velika rola, glede na to da mam namen dat gor 0,14/15lb ali 0,18/20lb špago (4 strand). Več kot 300m je ne bom kupu, spodaj mam namen pa laks navit, da bo rola polna. Ali naj rajši razmišljam o manjši roli? Na voljo je še 500 0,18/180m in 2000 0,18/370m.
User avatar
SuperB
Posts: 164
Joined: 16 Oct 2017, 09:46

Re: Oprema za začetnika

Post by SuperB »

Jaz sem kupil rabljeno UL opremo (brez ene praske) za 100€ na forumu. Pa je bila rola BG2000, palica HART BLOODY in vrvica. Če bi prodajal bi še vedno dobil med 70-100€. Ti ne boš bistveno manj plačal, boš imel pa bistveno SLABŠI komplet. Itak boš pa še za vabe in potrošni material dal cca 50e (če sem sploh dovolj rekel).
-broken HART- episode 2.
Endvatri
Posts: 20
Joined: 28 Jul 2017, 09:04

Re: Oprema za začetnika

Post by Endvatri »

Rajš dam 100e za vabe pa 50 za palco in potem počasi zamenjam palico in rolo. Na vabah ne mislim šparat niti malo. Kupu sm mal kitajcev da vidim koliko se to na dnu pušča ker za učit se je kvalitetnih vab škoda. Neoprena se mi pa ne da oblečt da bom po mrzlem morju vabe vn vleku.
No, če lahko predlagaš kakšno kvalitetnejšo teleskopko pa prosim na dan z besedo.
Če se ne motim si pa plačal 2x toliko kot mislim jaz. 8-)
User avatar
SuperB
Posts: 164
Joined: 16 Oct 2017, 09:46

Re: Oprema za začetnika

Post by SuperB »

Ja ampak ko se premislim/razmišljam o novem kompletu bom tega prodal za 50€ po tamalem. Ti pa boš svojega vrgel v smeti. Na koncu boma oba ob 50€, s tem da bom imel jaz boljši komplet tisto leto ali 2.
-broken HART- episode 2.
Endvatri
Posts: 20
Joined: 28 Jul 2017, 09:04

Re: Oprema za začetnika

Post by Endvatri »

Glej, na forum sem se obrnil ker sem potreboval pomoč glede velikosti, gramaž,
1 mesec nazaj nisem niti plovca znal montirat, zdej sm si lepo počasi začel vozle vezat, svinčke sm si ulil sam, sabikije znam sam zavezat, za jig se da tudi svinc na trnk stisnt. diy pac.Razumem, da je tebi oprema pomembna, men se začne gušt že pri pripravi. Če bo delal ne vem. Javim če koga zanima.

Se spomnim ko smo še kot mulci kupl palice na štantu na hrvaškem, take kitajske k so ble v plastiko zvakumirane pa smo lovili sipe. Zakaj? Ker je bla vaba za sipe gor pa pravi čas smo bli na pravem mestu. In veliko smo ujel.Mogoče so drugi časi pa riba najprej trnk pogleda, če je owner ugrizne, če je kitajc ne. Nad ašto se ni še nobena pritoževala, pa cressi ni lih neka huda oprema.

Še enkrat... Če ve kdo za kakšno teleskopko za spin od ušate do brancina (po čudežu strelke) se priporočam, če ne bom kupil eno bogokletno kitajsko, žal še vedno ne vem kakšne gramaže ne pripadajoče role...

Evo prilagam ke link ki sem ga shranil ker se mi je zdel pravi za moje potrebe
https://www.pijanitvor.com/threads/prep ... ing.30158/
User avatar
Ramalak
Posts: 110
Joined: 05 Mar 2017, 23:34
Location: Solkan

Re: Oprema za začetnika

Post by Ramalak »

Saj poznaš tisto:"Nisem toliko bogat da bi dvakrat kupoval." Za dobrih 50eur po moje dobiš dovolj dobre robe za začetnika pa ni treba h kitajcu, tam naroči nekaj potrošnega materijala, če že moraš...
Endvatri
Posts: 20
Joined: 28 Jul 2017, 09:04

Re: Oprema za začetnika

Post by Endvatri »

Sicer sem imel ves čas občutek da kastking ni čist kr ena firma... A pol gledam izključno shimano pa daiwa?
Kaj pa okuma? Katere firme so pa še sprejemljive?
baak
Posts: 39
Joined: 31 Dec 2017, 15:47

Re: Oprema za začetnika

Post by baak »

Lej, vse role, ki si jih omenil, so ok...in pusti Kitajce😁
Vzemi si čas in prebrskaj po forumu, imaš odlične informacije, od opreme za začetnika do tistih malo bolj konkretnih zadev. Jaz sem se z prebiranjem postov tukaj odlično podkoval...
Na netu v Slo. imaš par dobrih štacun z dobrimi popusti, dodaj k 50€ še 20, 30€ in dobil boš solidno komplet zadevo za spin za začetnika, ki ti bo ob pravilnem vzdrževanju dolgo služila....

Lp, M
Endvatri
Posts: 20
Joined: 28 Jul 2017, 09:04

Re: Oprema za začetnika

Post by Endvatri »

A Okuma dead ringer 40fd rolca je ok? Pa še eno vprašanje glede velikosti role. Če je specifikacija
0.25-300 / 0.30-210 / 0.35-155 a to pomeni da tanjše špage ni dobro gor navijat? Če lahko, koliko 0.18 pletenice lahko na tako rolco navijem?
Post Reply