Oprema za začetnika

Recenzije rol, Trgovine, Ribe Ostala oprema
robinjo
Posts: 172
Joined: 08 Mar 2018, 11:35

Re: Oprema za začetnika

Post by robinjo »

Ponavadi se navije pod vrvico dolocena kolicna laksa da zapolnis spulo, gor pa vrvice kolko rabis.. Odvisno kaj lovis... Jaz mam okrog 150m ce mam za light jig pa okrog 100m ko spinam
User avatar
izi3
Posts: 322
Joined: 21 Jul 2013, 09:44
Location: Tržič

Re: Oprema za začetnika

Post by izi3 »

Zdravo. Potrebujem pomoč za svojega znanca. Ta ima jadrnico in bi rad začel malo ribarit iz nje. Glede na njegove želje bi rad jiggal in vlekel bolj lahko panulo kot pa težko. Znanec je popolni začetnik, jaz osebno pa nimam nobenih izkušenj, kar se tiče ribolova iz čolna oz. jadrnice, tako da potrebujem pomoč glede kakšnega kompleta (palica (dolžina, akcija), rola (velikost) in laks oz. pletenica (nosilnost) ), nekako v srednjem cenovnem rangu. Sem si vse prebral v ostalih temah, ki se tičejo ribolova iz čolna pa nisem našel točnega odgovora na to, kakšno opremo bi potreboval nekdo, ki je čisti začetnik.

Hvala za nasvete in pomoč :yeah:

Lp izi3
User avatar
CBB
Posts: 1462
Joined: 04 Dec 2013, 15:28
Location: Horjul
Contact:

Re: Oprema za začetnika

Post by CBB »

Mislim, da ne bo dobil odgovora, ki bi ga rad tule gor, ker imamo čisto premalo podatkov. Naj se zapelje do monster bite-a, kjer ga bodo vprašali o najpomembnejših podatkih:

- kaj je ciljna lovina? Ušata, igla, zobatec, gof ali tuna?
- kakšna tehnika lova? VJ, slow jiging, inchiku, kabura...
- budget

pa še kaj....
User avatar
izi3
Posts: 322
Joined: 21 Jul 2013, 09:44
Location: Tržič

Re: Oprema za začetnika

Post by izi3 »

Se strinjam s tabo CBB...:) Sem bil tudi sam enakega mnenja, samo sem rekel, da bom najprej povprašal da vidim, če smo enakega mišljenja. Ker je prekompleksno in toliko tehnik, da glava boli :) Saj veš na začetku bi radi eni takoj use na "horuk", pa je težko dopovedat, da si je treba mal časa uzet za use skupej... Hvala še enkrat za potrditev.
User avatar
BlazPorenta
Posts: 678
Joined: 04 Jun 2017, 10:54

Re: Oprema za začetnika

Post by BlazPorenta »

Sem jaz s podobnim vprasanji prisel lani v MB. Katera je univerzalna palica za lov iz colna, ce ze za obalo nisem dobil tega odgovora 3 leta nazaj :D Seveda se spet ni dalo dobiti magicne resitve, ki bi pokrila vse tehnike. Nekdo, ki se sele navduseno spoznava s tem, pa tudi ne ve ali bo vec prilik za VJ, bolentino, panuli, itd.. Na koncu sem naletel na tale clanek, ki mi je olajsal izbiro. Izkusenj z njo pa se ni, caka na junij.

https://www.ludomore.com/ribolov/clanak/okuma-eclipz
User avatar
izi3
Posts: 322
Joined: 21 Jul 2013, 09:44
Location: Tržič

Re: Oprema za začetnika

Post by izi3 »

Hvala Blaž! :)
User avatar
CBB
Posts: 1462
Joined: 04 Dec 2013, 15:28
Location: Horjul
Contact:

Re: Oprema za začetnika

Post by CBB »

BlazPorenta wrote: 24 Apr 2019, 17:59 Sem jaz s podobnim vprasanji prisel lani v MB. Katera je univerzalna palica za lov iz colna, ce ze za obalo nisem dobil tega odgovora 3 leta nazaj :D Seveda se spet ni dalo dobiti magicne resitve, ki bi pokrila vse tehnike. Nekdo, ki se sele navduseno spoznava s tem, pa tudi ne ve ali bo vec prilik za VJ, bolentino, panuli, itd.. Na koncu sem naletel na tale clanek, ki mi je olajsal izbiro. Izkusenj z njo pa se ni, caka na junij.

https://www.ludomore.com/ribolov/clanak/okuma-eclipz
Eclipz pa je ena reč, ki je za svojo ceno fenomen! Tudi pri meni stoji u kotu, gor Daiwa BG 6500 in čakata, da me kdo povabi na čoln:)
User avatar
izi3
Posts: 322
Joined: 21 Jul 2013, 09:44
Location: Tržič

Re: Oprema za začetnika

Post by izi3 »

Pol bi recimo potencialen komplet bil?:
Palica: Okuma Eclipz 50-100g ali 70-140g
Rola: Okuma Azores Blue 4000 ali Daiwa BG 4000
Pletenica: PE 2 ali 2,5
Aky
Posts: 41
Joined: 17 Nov 2017, 14:18

Re: Oprema za začetnika

Post by Aky »

izi3 wrote: 24 Apr 2019, 19:44 Pol bi recimo potencialen komplet bil?:
Palica: Okuma Eclipz 50-100g ali 70-140g
Rola: Okuma Azores Blue 4000 ali Daiwa BG 4000
Pletenica: PE 2 ali 2,5
Jaz imam na svojem Eclipz-u Daiwa BG 8000 in se mi zdi super kombinacija. 4000 bo premajhna.

A.
User avatar
BlazPorenta
Posts: 678
Joined: 04 Jun 2017, 10:54

Re: Oprema za začetnika

Post by BlazPorenta »

BG 8000? A s tem tudi VJ izvajas? To mora biti tank od role, in toliko tudi tehta..
Post Reply