Lokacije primerne za zobatca (gofa)

Shore jigging in spinning z obale
4evernikon
Posts: 175
Joined: 24 Oct 2018, 19:36

Re: Lokacije primerne za zobatca (gofa)

Post by 4evernikon »

Mogoce sem se narobe izrazil, ponoci ne lovim sploh in tudi ne mislim. Mogoce pol ure pred in po svitu to je moj maksimum ponavadi.
piscator
Posts: 205
Joined: 19 Aug 2022, 11:28

Re: Lokacije primerne za zobatca (gofa)

Post by piscator »

4evernikon wrote: 11 Sep 2022, 21:12 Me zanima prav vpliv lune na obnasanje te ribe, ce o tem kdo ve kaj vec.
Teorija o vplivu lune (tim. solunarna teorije) je desetletja osnova za prognosticiranje tega, kdaj bo riba aktivna. Sam se ji sicer nisem toliko posvečal, seveda pa si pogledam tudi , kakšen naj bi bil vpliv lune (solunarne tabele, aplikacije, drugo). Za vodo grem praviloma, ko utegnem.

Za to, da riba dela, se mora sicer poklopiti več faktorjev. Kateri ti so, je odvisno od ciljne ribe.

Po mojih izkušnjah je zobatec najbolje prijemal (če ostale faktorje malo pustim ob strani), ko mesec raste in sicer okoli prvega krajca. Imam pa premajhen vzorec, da bi lahko kaj dosti sklepal - le podam svoje opažanje.
4evernikon
Posts: 175
Joined: 24 Oct 2018, 19:36

Re: Lokacije primerne za zobatca (gofa)

Post by 4evernikon »

Super, hvala. Vec takih mnenj in se lahko ustvari neka celostna slika.
User avatar
BlazPorenta
Posts: 681
Joined: 04 Jun 2017, 10:54

Re: Lokacije primerne za zobatca (gofa)

Post by BlazPorenta »

Tudi moj zubo je bil ujet v prvem tednu polnjenja lune.
4evernikon
Posts: 175
Joined: 24 Oct 2018, 19:36

Re: Lokacije primerne za zobatca (gofa)

Post by 4evernikon »

Evo, mogoce pa pridemo do vzorca,tudi jaz mam najvec uspeha okrog prvega krajca.
User avatar
funt
Moderator
Posts: 413
Joined: 02 Sep 2010, 13:14

Re: Lokacije primerne za zobatca (gofa)

Post by funt »

Preverjeno na precej velikem vzorcu nekaj 100 zobatcev v več sezonah najboljši čas zagotovo teden dni pred polno luno 👍😉 Vsaj kar se tiče panule.
Lp.
Funt
4evernikon
Posts: 175
Joined: 24 Oct 2018, 19:36

Re: Lokacije primerne za zobatca (gofa)

Post by 4evernikon »

Super, hvala za to info👌
Aky
Posts: 41
Joined: 17 Nov 2017, 14:18

Re: Lokacije primerne za zobatca (gofa)

Post by Aky »

funt wrote: 15 Sep 2022, 12:33 Preverjeno na precej velikem vzorcu nekaj 100 zobatcev v več sezonah najboljši čas zagotovo teden dni pred polno luno 👍😉 Vsaj kar se tiče panule.
Funt, sorry, ampak ti nisi merodajen. Ti bi zobatca tudi iz blejskega jezera zvlekel, če bi bil ribolov tam dovoljen. :smrk:

Pa še mojih 5 centov: tam nekje 5 dni pred in po polni luni.

A.
User avatar
CBB
Posts: 1466
Joined: 04 Dec 2013, 15:28
Location: Horjul
Contact:

Re: Lokacije primerne za zobatca (gofa)

Post by CBB »

funt wrote: 15 Sep 2022, 12:33 Preverjeno na precej velikem vzorcu nekaj 100 zobatcev v več sezonah najboljši čas zagotovo teden dni pred polno luno 👍😉 Vsaj kar se tiče panule.
Lp.
Funt
Bi rekel, da to velja za veliko večino roparic.
User avatar
ponco
Posts: 40
Joined: 11 Jan 2019, 22:50

Re: Lokacije primerne za zobatca (gofa)

Post by ponco »

Image

Image

Image

Gornja dva zobatca sta bila ulovljena na polno luno pred štirinajstimi dnevi, spodnja dva pa ta vikend dan pred mlajem in na mlaj. V vmesnem času nisem lovil. Za uspešen ulov se mora bolj kot luna poklopiti precej drugih faktorjev, kot so lokacija, vaba, prezentacija vabe, temperatura vode, kalnost vode, tokovi in čas plimovanja, vreme, čas dneva, ... Po letih študiranja lune in časa plime sem sicer naštudiral nekaj vzorcev, ki pa so bolj konkretni za plavo ribo, male pridnene ribe in lignje na panulo ter precej manj za zobatce. Tako grem pač lovit, ko imam čas!

lp,
Pončo
Post Reply