Lignjelov

Oprema, vabe, tehnika lova
User avatar
albacore
Diplomirani lignjelovec
Posts: 1291
Joined: 26 Aug 2012, 10:38
Location: Umag - Portorož

Re: Lignjelov

Post by albacore »

kr'en wrote: 10 Oct 2020, 08:35 To albacore! :yeah:

P.S. Savudrija? :)
Da, danes samo 1 kom cca 35-40dkg včeraj zvečer pa 1 kom nekaj večji od pušče. Danes zvečer grem probat v Novigrad, če se še obdrži vreme.
.......... LP
Image
spidx
Posts: 233
Joined: 27 Jan 2014, 10:13
Location: Ljubljana

Re: Lignjelov

Post by spidx »

O tehniki, vabah in opremi je napisanega ze ogromno. O lokaciji, kdaj, kje pa bolj malo...

Vecina nas lovi na klasicnih, vsem znanih pozicijah, ampak tudi te poste ne dajo vedno ulova. Razlogov za neuspeh je lahko veliko, vendar mene zanima kje iskati lignje, ce jih na klasicnih pozicijah “enostavno ni”. Kje iskati lignje glede na letni cas v sezoni, kje zjutraj in kje zvecer. So to plitvine ali globina, marine in mali zalivi ali enostavno valobrani in pomoli oz. cimvecja globina. Pravzaprav me zanima obnasanje ligjev v sezoni ko pridejo k obali. Sam sem poizkusil ze veliko razlicnih pozicij, vendar vec ali manj le znane lokacije dajejo uspeh, verjetno sem jih iskal na napacnem mestu ob nepravem casu. LP!
User avatar
peškador
Posts: 502
Joined: 16 Aug 2017, 15:36
Location: Šangrila

Re: Lignjelov

Post by peškador »

Ne vem za ostale,vendar jaz iščem mesta kjer je več globine.
Pomoli so ponavadi vedno zasedeni,zato jih jaz lovim direkt iz skal,tam kjer vem da je voda globoka in je manj nevarnosti za zapenjanje dna.
Je pa res,da se bolj po redko ukvarjam z lignjelovom ;)
L.P. Sebastian
spidx
Posts: 233
Joined: 27 Jan 2014, 10:13
Location: Ljubljana

Re: Lignjelov

Post by spidx »

Skozi celotno sezono lignjev jih isces v globini?
User avatar
peškador
Posts: 502
Joined: 16 Aug 2017, 15:36
Location: Šangrila

Re: Lignjelov

Post by peškador »

Najboljše,da ti odgovorijo tisti,ki se več ukvarjajo s tem.
Jaz sem danes komaj drugič letos šel na kalamare
Moram pa priznat ,da letos zelo lepo delajo :yeah:
L.P. Sebastian
spidx
Posts: 233
Joined: 27 Jan 2014, 10:13
Location: Ljubljana

Re: Lignjelov

Post by spidx »

Sem mislil, da je forum bolj aktiven med lockdownom, pa vseeno... 😆 Mnenja, stacionarni ali dinamicni lignjelov?
Se v istem veceru/jutru premaknete na razlicne pozicije (z avtom ali pes) ali stojite na istem mestu in cakate na jato lignjev?

Sam sem vec ali manj na istem mestu, premaknem se najvec kaksih 50m sem ter tja. Se mi zdi, da ce se premikas lahko zamudis tisto jato, ki si jo cakal ali pa privabil. 🤔😁
User avatar
Jolly
Posts: 472
Joined: 17 Apr 2008, 15:15
Location: Ljubljana

Re: Lignjelov

Post by Jolly »

Najdeš sitno (malo) ribo, če najdeš slednje najdeš lignje..., tako preprosto je.
spidx
Posts: 233
Joined: 27 Jan 2014, 10:13
Location: Ljubljana

Re: Lignjelov

Post by spidx »

Odgovor na mestu, vendar v tem casu, ko ima voda se 17C, je male ribe na pretek, lignjev pa kljub temu ocitno ne(vsaj ne povsod kjer je mala riba). 😁 Pimer, valobran v Ng ogromno male ribe 3dni eginga nula. Zaliv v okolici 3vecere=3kg lignjev... V jutranjem casu, jih nisem ulovil nikjer nic. 😬
Zveki
Posts: 9
Joined: 29 Sep 2016, 14:47

Re: Lignjelov

Post by Zveki »

Osebno sem probal in na 2-3m in na 10m.
Prednost globine je v tem da lahko vec vodnega stopla pregledas.
V pritki vodi pa mores vsaj malo poznat dno ter ce je kei sitne ribe.
Osebno preferiram globino vsaj 4m------>.
Probaval pa in na valobranih lovit, z ribiskih pomol vsem poznane lokacije, iz osvetlenih pomol ter kjer ni nikakrsne rastvetljave.
Letos se pa jih uloviv vsega skupi 4kom. Calamarov---> 2 v cisti temi ter 2 zelo blizu javne rasvetljave.
Tolko od mene.
Lp.
User avatar
Langarion
Posts: 50
Joined: 18 Sep 2017, 23:46
Location: Ljubljana

Re: Lignjelov

Post by Langarion »

Evo v nedeljo padel moj osebni rekord in sicer prvi kilaš. Natančno 1,065g. Mega občutek :D :D. Je bilo pa morje zelo fer. 4 ribiči in vsak je ujel svojega kalamara :) najmanjši je bil 0.6 kg.

Z prijateljem sva sicer lovila celo soboto in nedeljo po celi obali. Sobotni izkupiček je bil bolj slab 1 manjša sipa... No vse se je odkupil v nedeljo...

Mimogrede še komu sanja kam so izginile vse sipe? 2 dni premetavanje egijev pa samo 1 mala... Kot da so popolnoma izginile...


https://photos.app.goo.gl/BCRiJLZnaPjw2wft5

https://photos.app.goo.gl/xEejGyW2H1zFXCdZ7

https://photos.app.goo.gl/dZkAvgm3S2iQLx2t8

Lp vsem
Post Reply