[Diskusija] Tekmovanje v lignjelovu

Oprema, vabe, tehnika lova
User avatar
zmešan
Posts: 1866
Joined: 26 Nov 2012, 19:50
Location: litija -zg.jarše

Re: [Diskusija] Tekmovanje v lignjelovu

Post by zmešan »

Se strinjam z cbb-jem.
Telefon ima danes vsak s seboj in se da delat kar kvalitetne slike.
Don't drink water,because fish fuck in it.
User avatar
Rdečko
Posts: 120
Joined: 04 Apr 2016, 08:31
Location: Trst

Re: [Diskusija] Tekmovanje v lignjelovu

Post by Rdečko »

CBB se strinjam s tabo. Sem pa vzbudil temo, ker je škoda, da na forumu od tistih lanskih 30 kalamarjev od 1kg je objavljenih morda 10.
Catch & Roštilj :fish:
User avatar
CBB
Posts: 1466
Joined: 04 Dec 2013, 15:28
Location: Horjul
Contact:

Re: [Diskusija] Tekmovanje v lignjelovu

Post by CBB »

Ja, res je.
User avatar
Đony
Posts: 1025
Joined: 09 Oct 2015, 10:24
Location: Krašowc

Re: [Diskusija] Tekmovanje v lignjelovu

Post by Đony »

Jaz pa mislim, ja tudi jaz včasih mislim =), da če je tekmovanje naj bo tekmovanje v nečem otipljivem, to so kg. Če hoče človek goljufat lahko goljufa na 1000 in en način, to bi bila kategorija , kot je rekel Rdečko ; KDO IMA VEČJEGA " in isto časno še kategorija "KDO IMA LEPŠEGA"
Ne vem za druge, a meni je lepo videt , da se nekaj dogaja, seveda videti kakšno lepo sliko kalamara (Še raje vidim kašno sliko lepega dekleta ,ki drži kalamara =) ), nagrade pa se bi lahko razdelilo kar iz fonda prijavnine ( da si sam kupi opremo). Na primer prijavnina 5€ , 40 tekmovalcev = 200€, 1. nagrada razred VELIČINA 50€, 2.bi bila 30€ in 3. bi bila 20€ . in isto za kategorijo LEPOTA.
Samo če bi hoteli toto stvar začet, bi bilo potrebno v roku enega tedna odpret post in se prijavit, ker drugače bo kot druga leta- šlo mimo, tinker, a bi lahko hranil ta drobiž ti =) ?
Sezona bi pa trajala od januarja do decembra, tako kot čelenđ in nagrade bi bile razdeljene istočasno .
Konec misli...
LP ,pa še vzorec fotografije, naredil sem jo lani 30 .februarja =)
Image
User avatar
Rdečko
Posts: 120
Joined: 04 Apr 2016, 08:31
Location: Trst

Re: [Diskusija] Tekmovanje v lignjelovu

Post by Rdečko »

Tekmovanje velja od 01.01.2020 do 31.12.2020 in ko sta izpolnjeni točki 5. in 6. Pravilnika.

Pravilnik:

1. Območje ribolova je Jadran.

2. Štejejo se ulovi ujeti na tehniko eginga z obale z umetnimi in neumetnimi na roko narejenimi egiji.

3. Tekmovanje je v photo shootingu ulovljenega lignja.
3.1. Ocenjevalo se bo samo slike lignjev, ki tehtajo najmanj 0,750kg, zato se lahko prijavi samo lignje, ki tehtajo več ali enako 0,750kg.
3.2. Nagradili bomo najlepšo sliko tako:
Tisti, ki se bodo udeležili končnega srečanja naslednje leto, bodo dobili papirček na kateremu bo napisano njihovo ime. Pod imenom bodo morali napisati ime forumaša, ki je po njihovemu mnenju napravil najlepšo sliko. Ni veljavno glasovanje za lastno sliko.

Primer:

Ribič: RDEČKO
NajSlika: ZMEŠAN       OK

Ribič:RDEČKO
NajSlika: RDEČKO        NE VELJA

4. Med letom bomo prijavljene ulove razporedili na lestvico po teži.

5. Pravico ima sodelovati vsak član (registriran pred začetkom tekmovanja) tega foruma, ki blagajniku XY nakaže prijavnino 10 eur.

6. Prijave se pobirajo do 31.1 tekočega leta, po tem datumu prijave niso več mogoče.

7. Prijavnine gredo v sklad iz katerega se na koncu organizira srečanje in/ali izdela majice za vse sodelujoče.

8. Tekom tekmovanja se poišče sponzorje, ki prispevajo nagrade za prve tri zmagovalce.

9. Vsak član lahko v tej temi ustvari samo EN prispevek. Vanj bo do konca tekmovanja dajal ulove.

10. Ulov se prijavi tako, da se navede ulov, teža, kraj in datum ulova (ni nujna mikrolokacija), oprema s katero je bil kalamar ujet in obvezno fotografija za čalenđ in slika s težo ulova.

Primer:

Čas in kraj: xx.xx.xxx
Ulov: kalamar
Teža: 1.5 kg
Oprema: Palica, rola, vaba,...

FOTO ZA TEKMOVANJE
FOTO S TEŽO ULOVA


11. Ulovi se ne seštevajo. Se pa lahko prijavijo novi ulovi. (Primer: danes ulovite 1KG kalamarja, ga prijavite. Naslednji teden ulovite  0,75kg kalamarja, kateremu ste naredili lepšo sliko ga prijavite. Starega se ne šteje več, ampak se šteje nov ulov)

12. Ulovi morajo biti seveda ustvarjeni v času trajanja tekmovanja.

13. Kakršno koli goljufanje, ali poizkus goljufanja se bo sankcioniralo z diskvalifikacijo in izključitvijo iz foruma, prijavnina se v takem primeru ne vrača.

Naj opozorim, da v kolikor se ugotovi, da je zmagovalec zmago pridobil z goljufijo, se lahko to obravnava kot kaznivo dejanje!


(Tako kot prešnjič še 15 dni po odprtju tega topica sprejemam predloge in pritožbe v zvezi s tekmovanjem. Pošljete mi jih po ZS ali jih napišete v topic [NEURADNO] Glavočalenđ 2020)

Dodal admin: ta tema je samo za prijave ulovov. Tu se ne komentira!

Vso srečo!


Kaj pa tako?? :damn: :yeah:
Catch & Roštilj :fish:
User avatar
CBB
Posts: 1466
Joined: 04 Dec 2013, 15:28
Location: Horjul
Contact:

Re: [Diskusija] Tekmovanje v lignjelovu

Post by CBB »

Dokler bo teža v igri sem jaz out of the game.
User avatar
Rdečko
Posts: 120
Joined: 04 Apr 2016, 08:31
Location: Trst

Re: [Diskusija] Tekmovanje v lignjelovu

Post by Rdečko »

CBB wrote: 02 Jan 2020, 15:31 Dokler bo teža v igri sem jaz out of the game.
Tekmovanje velja od 01.01.2020 do 31.12.2020 in ko sta izpolnjeni točki 5. in 6. Pravilnika.

Pravilnik:

1. Območje ribolova je Jadran.

2. Štejejo se ulovi ujeti na tehniko eginga z obale z umetnimi in neumetnimi na roko narejenimi egiji.

3. Tekmovanje je v photo shootingu ulovljenega mehkužca(sipa, kalamar, hobotnica)
3.1. Ocenjevalo se bo vse prijavljene mehkužce, ki spoštujejo dimenzije po zakonodaji države, kjer je bil ulov ustvarjen
3.2. Nagradili bomo najlepšo sliko tako:
Tisti, ki se bodo udeležili končnega srečanja naslednje leto, bodo dobili papirček na kateremu bo napisano njihovo ime. Pod imenom bodo morali napisati ime forumaša, ki je po njihovemu mnenju napravil najlepšo sliko. Ni veljavno glasovanje za lastno sliko.

Primer:

Ribič: RDEČKO
NajSlika: ZMEŠAN       OK

Ribič:RDEČKO
NajSlika: RDEČKO        NE VELJA

4. Med letom bomo prijavljene ulove razporedili na lestvico po teži.

5. Pravico ima sodelovati vsak član (registriran pred začetkom tekmovanja) tega foruma, ki blagajniku XY nakaže prijavnino 10 eur.

6. Prijave se pobirajo do 31.1 tekočega leta, po tem datumu prijave niso več mogoče.

7. Prijavnine gredo v sklad iz katerega se na koncu organizira srečanje in/ali izdela majice za vse sodelujoče.

8. Tekom tekmovanja se poišče sponzorje, ki prispevajo nagrade za prve tri zmagovalce.

9. Vsak član lahko v tej temi ustvari samo EN prispevek. Vanj bo do konca tekmovanja dajal ulove.

10. Ulov se prijavi tako, da se navede ulov, teža, kraj in datum ulova (ni nujna mikrolokacija), oprema s katero je bil kalamar ujet in obvezno fotografija za čalenđ, slika s težo ulova, slika z mehkužcem v rokah(predvsem z živo sipo :bwahaha:)

Primer:

Čas in kraj: xx.xx.xxx
Ulov: kalamar
Teža: 1.5 kg
Oprema: Palica, rola, vaba,...
FOTO RIBIČ IN ULOV
FOTO ZA TEKMOVANJE
FOTO S TEŽO ULOVA


11. Ulovi se ne seštevajo. Se pa lahko prijavijo novi ulovi. (Primer: danes ulovite 1KG kalamarja, ga prijavite. Naslednji teden ulovite  0,75kg kalamarja, kateremu ste naredili lepšo sliko ga prijavite. Starega se ne šteje več, ampak se šteje nov ulov)

12. Ulovi morajo biti seveda ustvarjeni v času trajanja tekmovanja.


(Tako kot prešnjič še 15 dni po odprtju tega topica sprejemam predloge in pritožbe v zvezi s tekmovanjem. Pošljete mi jih po ZS ali jih napišete v topic [NEURADNO] Glavočalenđ 2020)

Dodal admin: ta tema je samo za prijave ulovov. Tu se ne komentira!

Vso srečo!
Catch & Roštilj :fish:
User avatar
Jolly
Posts: 472
Joined: 17 Apr 2008, 15:15
Location: Ljubljana

Re: [Diskusija] Tekmovanje v lignjelovu

Post by Jolly »

Tako...

Kot marsikdo tukaj ze ve, se je na FB odprla skupina Eging Adriatic, katere namen je zdruziti lignje/sipo-lovce z podrocja ki ga razkriva ze samo ime Adriatic in kot drugo bo sluzila tudi kot platforma za Eging tekmovanje.
Sponzorja ze imamo in sicer Monster Bite. V naslednjih dneh se bo doreklo se bolj podrobno kaj/kako/kdaj/zakaj, je pa osnovna ideja kot predstavljena tu, torej foto natecaj, lahko pa ze kar z gotovostjo povem da prijavnin nebo, ter da bo zadeva temeljila na vec :yeah: visja uvrstitev.
Last edited by Jolly on 02 Feb 2020, 10:57, edited 1 time in total.
User avatar
zmešan
Posts: 1866
Joined: 26 Nov 2012, 19:50
Location: litija -zg.jarše

Re: [Diskusija] Tekmovanje v lignjelovu

Post by zmešan »

Če smem predlagat.Ocanjevanje slik prevzamejo sodelujoči, seveda za svojo ne morejo/smejo glasovat.
In seveda slika se še žive lignje v vsej svoji lepoti ne tistih usmrčenih(crknjenih).
Ravno zaradi slednjega razloga sem iztopil iz ene druge fb skupine kjer se je objavljalo slike malodane kot iz klavnice.
Don't drink water,because fish fuck in it.
User avatar
Andrej Lazić
Posts: 174
Joined: 14 Sep 2019, 15:29
Location: Ljubljana

Re: [Diskusija] Tekmovanje v lignjelovu

Post by Andrej Lazić »

zmešan wrote: 02 Feb 2020, 10:56 Če smem predlagat.Ocanjevanje slik prevzamejo sodelujoči, seveda za svojo ne morejo/smejo glasovat.
In seveda slika se še žive lignje v vsej svoji lepoti ne tistih usmrčenih(crknjenih).
Ravno zaradi slednjega razloga sem iztopil iz ene druge fb skupine kjer se je objavljalo slike malodane kot iz klavnice.
Absolutno se strinjam s predlogom.
Post Reply