Ribolov iz čolnička,kajaka...

Drifting in ribolov iz zasidranega čolna
Sandi
Posts: 72
Joined: 03 Feb 2020, 17:46

Re: Ribolov iz čolnička,kajaka...

Post by Sandi »

Teleskopska palica je bila po spominu cca 50€, ostalo je zanemarljiv strošek. Moj SUP moram na strehi obračati. Ima skoraj pol manj teže od tvojega kajaka. Tvoja prednost je, da ga lahko odložiš na tla. Jaz moram biti zelo previden zaradi varovanja tkanine in laka.
Nalaganje vzeme čas. Ampak neprimerno težje je, če nimaš položnega dostopa do morja. Jaz sem crknil zvleči SUP preko strmih naplavljenih kamnov.
_ID_
Posts: 45
Joined: 10 Oct 2010, 22:19
Location: Beltinci, Ljubljana

Re: Ribolov iz čolnička,kajaka...

Post by _ID_ »

Jaz si ne predstavljam, da bi s kajakom moral plezati preko nekih skal in grot. Res, da ni toliko občutljiv na praske, ampak je vseeno boleč občutek, ko prav čutiš, kako kamen reže v trup.

Kak način ribolova največ izvajaš- se zapelješ do pozicije, ki drži ribo, vmes panula in si potem pretežno na tistem območju? Aktivno iščeš ribo in slediš raubom na površini? Pozicijo iščeš s sonarjem ali pač probaš srečo?

A je kdo lovil kaj lignje iz plovila? Za koliko se s tem povečajo možnosti za ulov v našem morju?
Sandi
Posts: 72
Joined: 03 Feb 2020, 17:46

Re: Ribolov iz čolnička,kajaka...

Post by Sandi »

Drugje sem že pisal o tem. Stvar tipa lova je odvisen od znanja in preteklih izkušenj. Jaz tako na grobo opisano izvajam ponavadi lahko panulo popoldan od cca 18h do 20h, potem se usidram in lovim na dno tudi do polnoči. Hudih trofej ni, lačen tudi nisem. Tako v Istri. Na zahodnem delu Krka dobro dela tudi prosto toneča sardela. Sidram do max 25m globine. Iglice na prejo lahko ujamem, samo ne znam od tu dalje do kašnega večjega ulova. Tudi zaradi tega, ker strelke niso ravno cilj. V bistvu ti tip lova določa tip morja. Z leti se nabere nekaj točk, ki kar konstantno dajejo ulov. Lignjev ne lovim, ker družina ni navdušena nad njimi. Oziroma do sedaj se mi je vedno zdelo škoda raskirati dan za preskušanje metod lovljenja za lignje. Vaba prioritetno črv, če tega sledi ni sardela. Gotovo je bistvena razlika pogon na pedala ali elektriko. Zaloge elektrike imam vsaj za 10 km. Na noge se mi gotovo ne bi dalo vozit 5 ali 7 km. Pri iskanju terena kombiniram tako side scan sonarja kot satelitske slike.
Astilec
Posts: 174
Joined: 25 Apr 2017, 20:32

Re: Ribolov iz čolnička,kajaka...

Post by Astilec »

Jaz sem si roller za na streho naredil sam...... Sem se malo uštel pri kotih in sem potem samo prekrivil, zato ne izgleda nevem kaj...... Zadevo pritrdim na pleh in stem da bi se odlimalo nimam problema...... Problem pa nastane ko je treba potem ta kajak od 35kg in 3.85m na strehi obrnit 😵🤫😉

Image
User avatar
albacore
Diplomirani lignjelovec
Posts: 1293
Joined: 26 Aug 2012, 10:38
Location: Umag - Portorož

Re: Ribolov iz čolnička,kajaka...

Post by albacore »

Malo pogledat na Youtube in izbrat ustreznega za svoj kanu. Najlažje, če imaš tudi prečne nosilce drugače z gurtno ....

https://www.youtube.com/watch?v=gC6F_JmzseU
.......... LP
Image
Astilec
Posts: 174
Joined: 25 Apr 2017, 20:32

Re: Ribolov iz čolnička,kajaka...

Post by Astilec »

albacore wrote: 15 Oct 2021, 08:34 Malo pogledat na Youtube in izbrat ustreznega za svoj kanu. Najlažje, če imaš tudi prečne nosilce drugače z gurtno ....

https://www.youtube.com/watch?v=gC6F_JmzseU
Hja..... Cena je pa taka kot da bi kupil skor še en kanu zraven...... Se pa bolj splača malo hebat 😉
Astilec
Posts: 174
Joined: 25 Apr 2017, 20:32

Re: Ribolov iz čolnička,kajaka...

Post by Astilec »

Astilec wrote: 15 Oct 2021, 20:26
albacore wrote: 15 Oct 2021, 08:34 Malo pogledat na Youtube in izbrat ustreznega za svoj kanu. Najlažje, če imaš tudi prečne nosilce drugače z gurtno ....

https://www.youtube.com/watch?v=gC6F_JmzseU
Hja..... Cena je pa taka kot da bi kupil skor še en kanu zraven...... Se pa bolj splača malo hebat 😉
Al pa rečt nekomu, da ti da eno roko!
fishyakero
Posts: 41
Joined: 07 Nov 2019, 19:16

Re: Ribolov iz čolnička,kajaka...

Post by fishyakero »

ID čestitke za kajak! Vidim, da si se resno opremil:-)
Še z moje strani en filmček o Trikenu 405:

https://www.youtube.com/watch?v=9_5LsDNAHk4
_ID_
Posts: 45
Joined: 10 Oct 2010, 22:19
Location: Beltinci, Ljubljana

Re: Ribolov iz čolnička,kajaka...

Post by _ID_ »

Hvala.

Sedaj čakam samo še black friday/cyber monday, če slučajno ujamem kakšno znižanje fish finderja.

Ta vikend sem imel projekt izdelave pripomočka za nalaganje kajaka na treho avtomobila. Nisem še nič pofotkal, moram pa reči, da je izpadlo zelo dobro. Naredil sem ga iz aluminija, ker je čisto dovolj trden za ta namen in ne pretežak. V tem tednu bi moral po pošti dobiti še teleskopsko palico za podporo, potem pa naredim preizkus, kako cela stvar funkcionira.
User avatar
vizi
Posts: 659
Joined: 22 Jul 2019, 15:09
Contact:

Re: Ribolov iz čolnička,kajaka...

Post by vizi »

_ID_ wrote: 17 Oct 2021, 19:17 Hvala.

Sedaj čakam samo še black friday/cyber monday, če slučajno ujamem kakšno znižanje fish finderja.

Ta vikend sem imel projekt izdelave pripomočka za nalaganje kajaka na treho avtomobila. Nisem še nič pofotkal, moram pa reči, da je izpadlo zelo dobro. Naredil sem ga iz aluminija, ker je čisto dovolj trden za ta namen in ne pretežak. V tem tednu bi moral po pošti dobiti še teleskopsko palico za podporo, potem pa naredim preizkus, kako cela stvar funkcionira.
Si jeseni preizkusil kajak na vodi, prvi vtisi?
Post Reply