Žive vabe

Veliki morski črv, Bibi, srdela, ligenj,...
User avatar
sova
Posts: 1318
Joined: 04 Apr 2013, 15:04
Location: Solkan

Re: Žive vabe

Post by sova »

Dolžine rib. http://ssrmiz.hr/wp-content/uploads/201 ... zama-1.pdf Za letno športno moraš biti član kluba, lahko v Sloveniji, lahko na Hrvaškem. Za rekreacijsko pa ne vem, ker kupujem vedno šprtno.

lp.
Image
ribičPesa
Posts: 227
Joined: 08 Feb 2019, 17:22

Re: Žive vabe

Post by ribičPesa »

vizi wrote: 29 Jul 2019, 17:28 Hvala👍 Vsaka informacija pride prav.

Kaj pa križak na Hrvaškem, dovoljen ali prepovedan? Ali je za letno dovolilnico potrebno biti član društva? Kakšne so dolžine merskih rib?
Zdravo, lahko povem samo da sem tudi jaz letos poizkušal s križakom lovit vabo za igle na Hrvaškem in je do mene prišel starejši ribič, sicer slovenec ki že leta dopustuje praktično vse poletje v kampu blizu Lovrečice in mi svetoval naj tega ne delam, ker naj bi bilo prepovedano. Kako je dejansko zakonsko pa ne vem. Toliko če ti je kej v pomoč ;). Kar se pa karte tiče, je bilo pa že veliko napisanega v rubriki " dovolilnice", pa mislim da so opisane praktično vse variante.
Lp 8-)
User avatar
vizi
Posts: 653
Joined: 22 Jul 2019, 15:09
Contact:

Re: Žive vabe

Post by vizi »

Sova in ribičPesa, hvala obema👍 ali otrok tudi rabi dovolilnico? Gavuna sva potem uspela ujeti na otroško mrežo, če je to ok🙂 drugače pa je tudi kozica dobra živa vaba.
User avatar
sova
Posts: 1318
Joined: 04 Apr 2013, 15:04
Location: Solkan

Re: Žive vabe

Post by sova »

Do 14 let ne rabi, vendar pazi tudi, če je rojen proti koncu leta velja, da je že dopolnil 14 let. Naprimer, če je rojen 30. 12. 2004 se že smatra, da je dopolnil 14 let in rabi dovolilnico. Tako sem jaz kupil letno nad 65 let čeprav sem dopolnil šele Marca, po izteku prodaje letnih kart. Za 6 letnega otroka ne rabiš nič, ti pa, če mu boš samo pomagal pri ribolovu pa rabiš.

lp.
Image
Post Reply