Tehnika lovljenja A VOLO

Plovec, A volo, Muharjenje in druge tehnike
mitja68
Posts: 289
Joined: 11 Jul 2013, 09:04
Location: Radovljica

Re: Tehnika lovljenja A VOLO

Post by mitja68 »

Modra_Skusa wrote:A volo je tudi zelo primeren za lov brancina v vecernih urah. Osnovni tandem z dvema trnkoma, sardela, nic obtezitev in nic svincev. Postavimo se na osvetljen pomol v senco in vrzemo, da pocasi tone do dna.
In ko sardela enkrat pristane na dnu? Jo je treba potegniti ven in ponovno vreči v morje, da spet lepo počasi tone, ali se jo pusti kat na dnu (verjetno ne)?
The worst day of fishing is better than the best day of working!
brezo
Posts: 462
Joined: 21 Sep 2015, 12:30
Location: Nova Gorica

Re: Tehnika lovljenja A VOLO

Post by brezo »

Pomoje ce pustis na dnu bos dubu ugorje ce je skalnato dno.
User avatar
CBB
Posts: 1466
Joined: 04 Dec 2013, 15:28
Location: Horjul
Contact:

Re: Tehnika lovljenja A VOLO

Post by CBB »

mitja68 wrote:
Modra_Skusa wrote:A volo je tudi zelo primeren za lov brancina v vecernih urah. Osnovni tandem z dvema trnkoma, sardela, nic obtezitev in nic svincev. Postavimo se na osvetljen pomol v senco in vrzemo, da pocasi tone do dna.
In ko sardela enkrat pristane na dnu? Jo je treba potegniti ven in ponovno vreči v morje, da spet lepo počasi tone, ali se jo pusti kat na dnu (verjetno ne)?
Lahko jo pustiš na dnu in tam počaka na brancina, ki lahko tudi pobere po dnu, na ušato, orado... Načeloma pa je "a volo" tehnika namenjena lovu ribe, ki ni pri dnu. Torej, potegneš ven in ponovno. To se meni sicer zelo redko zgodi, ponavadi sardela ne doseže tal:)
User avatar
sova
Posts: 1321
Joined: 04 Apr 2013, 15:04
Location: Solkan

Re: Tehnika lovljenja A VOLO

Post by sova »

brezo wrote:Pomoje ce pustis na dnu bos dubu ugorje ce je skalnato dno.
Po dnevu bolj redko razen, če mu pade vaba pred usta. Ponoči pa 99% je ugor, vsaj iz lastnih izkušenj.

lp.
Image
blisk
Posts: 1521
Joined: 20 Jan 2012, 18:15

Re: Tehnika lovljenja A VOLO

Post by blisk »

Ja sova imaš prav. Grinjano - srdela - ugor :bwahaha: podnevi ali pa ponoči
Na Krku sem lovil pa vse drugo na srdelo :bwahaha:

CBB kaj pa druge vabe razen srdele? Si probal na kakega lignja ali kako drugo ribo a volo? Sam razen srdele nisem probal pa me zanima če je kdo.
User avatar
CBB
Posts: 1466
Joined: 04 Dec 2013, 15:28
Location: Horjul
Contact:

Re: Tehnika lovljenja A VOLO

Post by CBB »

blisk wrote:Ja sova imaš prav. Grinjano - srdela - ugor :bwahaha: podnevi ali pa ponoči
Na Krku sem lovil pa vse drugo na srdelo :bwahaha:

CBB kaj pa druge vabe razen srdele? Si probal na kakega lignja ali kako drugo ribo a volo? Sam razen srdele nisem probal pa me zanima če je kdo.
Lignja. Ampak vsaj na tistih krajih, torej Moščenička Draga ali Osor to ne pali.
brezo
Posts: 462
Joined: 21 Sep 2015, 12:30
Location: Nova Gorica

Re: Tehnika lovljenja A VOLO

Post by brezo »

Zasledil sem tudi uporabo batoglavca oziroma bukadorja za a volo. Poglejte post od tinkerja, z mape Lošinj iz ribolovnih odročji, stran 9, post 7.
User avatar
FIBRA
Posts: 262
Joined: 03 Jan 2013, 17:33

Re: Tehnika lovljenja A VOLO

Post by FIBRA »

Probaj sipo...
User avatar
jerebinho
Posts: 76
Joined: 19 Sep 2012, 18:02
Location: Ljubljana

Re: Tehnika lovljenja A VOLO

Post by jerebinho »

A volo dobro deluje tudi za ušate. Za osnovo vzameš laks ~0.18-0.20, nato pa max. 0.16 FC predvez na katerem imaš na koncu trnek ~št. 3-4, na katerega namontiraš konkretno skorjo kruha, pol metra nad njemu na pramo še trnek št. 10 (prama ~20-25cm) in nato če ena prama pol metra višje (2 prami z malim trnekom in 1 večji trnek na koncu). Na manjše trnke daš manjšo skorjo, na večjega pa večjo, ki jo malo omočiš v morje, da lahko dalj vržeš.
Če je ušata v bližini, bo sigurno prijela. Bistveno je predvsem, da je FC kar se da tanek, pomaga pa malo valovito morje.
blisk
Posts: 1521
Joined: 20 Jan 2012, 18:15

Re: Tehnika lovljenja A VOLO

Post by blisk »

Ja jerebino to dela super. Če pa zraven še brumaš ne rabiš niti valovitega morja. Samo če so bukve ali ciplji v bližini pozabi ušate :bwahaha:

Fibra a živo si mislil? Na 100g plovčku :yeah:
Post Reply