Ribiška kolesca za eging

Oprema, vabe, tehnika lova
User avatar
zmešan
Posts: 1866
Joined: 26 Nov 2012, 19:50
Location: litija -zg.jarše

Re: Ribiška kolesca za eging

Post by zmešan »

Ja odvisno kaj pomeni nova tehnologija.Jaz osebno imam staro tehnologijo, ki me do zdaj še ni pustila na cedilu je pa lahka.
Don't drink water,because fish fuck in it.
spidx
Posts: 233
Joined: 27 Jan 2014, 10:13
Location: Ljubljana

Re: Ribiška kolesca za eging

Post by spidx »

Nova tehnologija... (kaj to v praksi pomeni nevem)

“However, there are some new exciting features on the FL: 1. Rotation Smoothness (MicroModule II, Silent Drive) 2. Durability (Increased Hagane Gear strength, X Protect) 3. Casting Performance (Long stroke spool).“

Sam imam Stradica Ci4+ 4000, zelo zadovoljen, vendar, bi za eging raje imel manjso rolo. Vprasanje: rola velikost 1000, bi bila verjetno premajhna za eging?
User avatar
zmešan
Posts: 1866
Joined: 26 Nov 2012, 19:50
Location: litija -zg.jarše

Re: Ribiška kolesca za eging

Post by zmešan »

Jp. Za moje pojme je 2500 ravno prav. Ok 3000 bi tudi šla.
Don't drink water,because fish fuck in it.
User avatar
CBB
Posts: 1466
Joined: 04 Dec 2013, 15:28
Location: Horjul
Contact:

Re: Ribiška kolesca za eging

Post by CBB »

2500 je prava mera. Jaz imam Sephio CI4+ zadnje generacije... Odlična eging rola!
User avatar
albacore
Diplomirani lignjelovec
Posts: 1293
Joined: 26 Aug 2012, 10:38
Location: Umag - Portorož

Re: Ribiška kolesca za eging

Post by albacore »

spidx wrote: 25 Sep 2019, 14:08 Zdravo, kupujem novo rolo za eging.
V mislih imam Stradica, velikost 2500, dilema nastane, ko primerjam navadnega Stradica FL (2019) in pa Ci4+ FB.
FL je malo novejsi, ima boljso “tehnologijo” in tehta 220g. Ci4+ pa je malo starejsi in tehta 190g. Vem, da pri egingu pomembno vlogo predstavlja teza opreme, zato me zanima, bi vi izbrali manjso tezo role ali novejso tehnologijo? (Razlika v ceni je 30€) 🤔
Raje poišči namensko egi rolo dimenzije 3000 ( baziram se na Shimano velikost ) iz več razlogov:

1. - ima plitko špulo ( shallow )
2. - gor gre točno 150m egi vrvice PE 0.8 ali 120m PE 1 če želiš močnejšo vrvico. PE 0.6 odsvetujem, ker če se zamota jo je težko odvozljat
3. - v kolikor ni plitka špula je potrebno dodat spodaj naylon in s tem obtežiš rolo ( če ne dodaš nimaš max. izmet, ker ni do oznake roba ( poševnega
pri Shimanu, ki je cca 2mm )
4. - cena Stradica FL je zaenkrat skoraj enaka kot za SHIMANO SEPHIA CI4+ C3000S, ( deklarirana185gr) ki je odlična in lahka rola za eging ( osebno
potegnil na njo tudi lico malo čez 2 kg in nekaj brancinov .... :bwahaha: tuno žal ne, ker mi je odvilo vso vrvico, je pa bremza zdržala vso
hitrost odvijanja ... privita na cca. 2-2.5 kg, sekundo kasneje do dve ko se je poteg pričel )
5. - odvisno je pa predvsem od teže palice katero rolo boš vzel ( moje priporočilo je bilo za palice teže od 100 gr. pa tja do 120 gr. Za težje bo ta rola
prelahka, razen če loviš z egiji od 3.5 ali 4 ter čez 10m globine )
6. - v kolikor boš kupil kasneje tudi kako dobro palico za spining brancina so te teže odličnih palic enake teži eging palic torej že od 90 gr. in do cca.
120 gr. in ti je PE 0.8 do PE 1 dovolj za ta tip palice
7. - če se že odločam med FL in ci4+ potem ci4+, ker je lažja, čeprav starejša in bo treba tudi ležaj vodila vrvice verjetno prej zamenjat kot na FL
seriji. Vse pa je odvisno ali bo za eging ali še kaj drugega in tež palic
.......... LP
Image
User avatar
zmešan
Posts: 1866
Joined: 26 Nov 2012, 19:50
Location: litija -zg.jarše

Re: Ribiška kolesca za eging

Post by zmešan »

Haug, govoril je
Don't drink water,because fish fuck in it.
spidx
Posts: 233
Joined: 27 Jan 2014, 10:13
Location: Ljubljana

Re: Ribiška kolesca za eging

Post by spidx »

Hvala za izcrpen odgovor allbacore! 🙌 Brez dileme sem dodal tistih 50€ in narocil Shimano 17 Sephia Ci4 C3000 S. Rola bo v 80% za eging in mogoce kdaj za kak UL spin. Pletenico imam doma novo PE0.8, palico, pa sem kupil lani, Yamaga Various 83ML in kot vidim je teza palice 91g, tako, da se vse poklopi. Sedaj pa cakamo le se lignje! 😆👌

Ce koga zanima, rolo sem narocil iz Nordfishinga, do sedaj nisem zasledil, da bi drzali Sephio.

https://www.nordfishing77.at/shimano-17 ... 2020-11855

LP! 🦑
User avatar
albacore
Diplomirani lignjelovec
Posts: 1293
Joined: 26 Aug 2012, 10:38
Location: Umag - Portorož

Re: Ribiška kolesca za eging

Post by albacore »

spidx wrote: 26 Sep 2019, 16:37 Hvala za izcrpen odgovor allbacore! 🙌 Brez dileme sem dodal tistih 50€ in narocil Shimano 17 Sephia Ci4 C3000 S. Rola bo v 80% za eging in mogoce kdaj za kak UL spin. Pletenico imam doma novo PE0.8, palico, pa sem kupil lani, Yamaga Various 83ML in kot vidim je teza palice 91g, tako, da se vse poklopi. Sedaj pa cakamo le se lignje! 😆👌

Ce koga zanima, rolo sem narocil iz Nordfishinga, do sedaj nisem zasledil, da bi drzali Sephio.

https://www.nordfishing77.at/shimano-17 ... 2020-11855

LP! 🦑
:yeah: ta je zadnji model, lahko pa bi poiskal tudi 1 model nazaj kot je moj in bi jo našel kje bolj ugodno
.......... LP
Image
User avatar
zmešan
Posts: 1866
Joined: 26 Nov 2012, 19:50
Location: litija -zg.jarše

Re: Ribiška kolesca za eging

Post by zmešan »

Hmmmm, shimano sephia bb 137€
Don't drink water,because fish fuck in it.
spidx
Posts: 233
Joined: 27 Jan 2014, 10:13
Location: Ljubljana

Re: Ribiška kolesca za eging

Post by spidx »

Sem opazil tudi ta model, vendar sem si privoscil “tanovega”, da bo mir za naprej... 😆
Post Reply