Oprema-nakup tujina

Post Reply
User avatar
tinker
Posts: 4070
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: Oprema-nakup tujina

Post by tinker »

Hm, toliko daleč še nisem...jaz bom vzel dolžino 962, glede na Danijelove podatke potem MC Solpara SJ 962 pride ca 130eu s poštnino...pol je pa še carina tle, Žan koliko je že carina ??

Imam nekaj rezervnih variant (iz EU :rofl: )
1. Daiwa Rnessa 2.70m 30-70g, s poštnino 120 eu
2. Daiwa Infinity Q 2.70m 30-60g, s poštnino 115 eu
3. Shimano Yasei Jigging 2.70m, 40-60g, s poštnino 160 eu

Pri vseh teh evropskih palicah me malo moti, da nimajo med 2.70 in 3.00 m nič vmes, 2.70 je pa malo kratka.
User avatar
kr'en
The Boss
Posts: 3429
Joined: 16 Feb 2008, 16:21
Location: Domžale

Re: Oprema-nakup tujina

Post by kr'en »

Carina je 3.7%. Potem je pa še fora; najprej obračunajo carino, nato znesek carine prištejejo začetnemu znesku in šele potem obračunajo 20% DDV. :hrmf:
Image
User avatar
tinker
Posts: 4070
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: Oprema-nakup tujina

Post by tinker »

Aha. Torej japonske štacune odpadejo ! Cena omenjene MC Solpare pride potem na dobrih 160-170 eu.
Plan B je Marc in EU štacune :rofl:

Imam ogledano še eno super palico Shimano SpeedMaster AX PowerGame 2.70m, 20-80g. Isto Fuji Alconite rinke. Ista teža.
Maxi
Posts: 263
Joined: 08 Apr 2010, 14:22

Re: Oprema-nakup tujina

Post by Maxi »

Dokler ni znesek 150€ ti ne morejo prvo obračunat carine...tako da prvo je DDV potem carina ko preseže 150€. :unsure:

Sicer pa cerina je še najmanjši bav bav....saj pride pri 150€ še ne celih 6€ :wtf:
User avatar
kr'en
The Boss
Posts: 3429
Joined: 16 Feb 2008, 16:21
Location: Domžale

Re: Oprema-nakup tujina

Post by kr'en »

Ampak ko jo obračunajo, jo obračunajo prvo. vsaj moji Caldiji so jo. In šele potem DDV. ;)

Na srečo res ta carina ni visoka in se potem tudi na DDVju ne pozna veliko.
Image
Daniel R
Posts: 586
Joined: 28 Mar 2010, 00:24
Location: Dol pri Ljubljani

Re: Oprema-nakup tujina

Post by Daniel R »

tinker wrote:Aha. Torej japonske štacune odpadejo ! Cena omenjene MC Solpare pride potem na dobrih 160-170 eu.
Plan B je Marc in EU štacune :rofl:
MArcu sem pisal za palice za SJ, pa je rekel, da so pri njemu cene od 200e naprej.
User avatar
tinker
Posts: 4070
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: Oprema-nakup tujina

Post by tinker »

Govoril z Marcom in res nima.
:NO:
Daniel R
Posts: 586
Joined: 28 Mar 2010, 00:24
Location: Dol pri Ljubljani

Re: Oprema-nakup tujina

Post by Daniel R »

Nekaj me zanima: če ti prodajalec pošlje s FedEX-om, ti najprej zaračuna poštnino, potem ko roba pride v noslovnikovo državo, pa opravijo še carinski postopek (če to carina zahteva). Za to uslugo pa ti zaračunajo 10e nekih stroškov carinjenja + še 4e nekih kajjazvemkakšnih sštoškov. Še pravi, če je paket vreden 100e, bom dal vseskupaj 34e (od tega država vzame samo 20e, ostalo pa FedEx), s tem, da sem jim že plačal za poštnino! A je mogoče, da jaz njim sporočim, da pošljejo paket carini, da ona opravi carinski postopek, ker mi je glupo plačevati še skoraj enkrat toliko kolikor je ddv FedExu.
Kasljc
Posts: 35
Joined: 30 Mar 2010, 18:08

Re: Oprema-nakup tujina

Post by Kasljc »

Kar se palice tiče lahko rečem samo, da je Daiwa infinity Q super. Kupil v 5-15g v fishermans partner Dusseldorf za 60e, fuji držalo role, fuji rinke kvalitetna izdelava in več kot pretrpela svoje med drugim med lovom smuča zapeti ščuki 80 in 100cm brez problemov. Teško pa rečem ali je boljša ali slabša od ostalih navedenih. Je moja absolutno go-to palica razen ko uporabljam težje vabe.

Ta tistih 180e pa bi vsekakor raje vzel kaj drugega kot palico izdelano na kitajskem razen seveda, če jo že kdo ima oz. si ziher glede zagotavljanja kakovosti v tovarni. V pravem ribiču za ta denar dobiš daiwa shogun made in England ali pa tukaj shimano antares special progressive. Pa prosim ne razumet narobe, za Major craft nikad čuo, ne pravim, da je zanič ker je izdelana na Kitajskem samo, da bi se osebno za tako robo veliko bolj pozanimal kot za navedeni preverjeni firmi. Aja, ravno tako nimam pojma kaj točno naj bi bile shore jigging palice tako, da je povsem možno, da kvasim neumnosti.
blisk
Posts: 1521
Joined: 20 Jan 2012, 18:15

Re: Oprema-nakup tujina

Post by blisk »

Kasljc 60% italijanov za spinning brancina in SJ uporablja major craft palice solpara. Po performansih naj bi bile primerljive s precej dražjimi palicami
Post Reply