Oprema za začetnika

Recenzije rol, Trgovine, Ribe Ostala oprema
Kasljc
Posts: 35
Joined: 30 Mar 2010, 18:08

Re: Oprema za začetnika

Post by Kasljc »

Nick veliko sreče z novo opremo.
Vidim, da je Luka zastavil že novo vprašanje, a žal o opremi za grund res ne morem kaj dosti pametovati, bojo tisti, ki imajo več iskušenj.
User avatar
kr'en
The Boss
Posts: 3429
Joined: 16 Feb 2008, 16:21
Location: Domžale

Re: Oprema za začetnika

Post by kr'en »

Očitno bom spet jaz dežurni svetovalec.

Rola je ok, nimam kaj rečt. Za palico pa nekako ne vem, če si mislil vzet tisto 3.6metra potem bi znala bit ok.
Image
Bobr
Posts: 490
Joined: 16 Aug 2011, 11:20

Re: Oprema za začetnika

Post by Bobr »

Rola je dobra, nisi nič faliu.
Glede palice, točno te ne poznam. Sam uporabljam kraparske palice 3-3,5LB , in pa imam eno namensko surfcast palico s katero se nemorem in nemorem spoprijateljiti tako da bo šla vrjetno v prodajo....
So pa kraparske palice precej dostopne, tako da je veliko izbire.
User avatar
kr'en
The Boss
Posts: 3429
Joined: 16 Feb 2008, 16:21
Location: Domžale

Re: Oprema za začetnika

Post by kr'en »

bobr, kaj ti ne štima z palico?
Image
Nick
Posts: 66
Joined: 22 Jan 2012, 17:29

Re: Oprema za začetnika

Post by Nick »

Tinker :) ja pravi fantje pravi odgovori :D
Glede pletenice pa nisem ravno 100% kar me pri njej moti je to da so meti z njo kar precej krajši :smrk: Tako da bom verjetno ostal na silku... Razen če obstaja kakšna pletenica ki leti ravno tako kot laks, potem pa takoj zamenjam, aja pa še da je cena zmerna :D :yeah:
Kasljc
Posts: 35
Joined: 30 Mar 2010, 18:08

Re: Oprema za začetnika

Post by Kasljc »

Meni je ta prva, da bi bili meti z katerimkoli laksom daljši. Pletenico za isto nosilnost uporabiš po tamalem pol tanjšo torej so meti, če kaj daljši. Če hočeš ultra dolge pa preiskusi berkley nanofil, feedback je zelo pozitiven in menda leti kot sneta sekira, nosilnost je do 0.1 super, nad tem pa jo druge premagajo.

Kar se mene tiče je edini downside pletenic dejstvo, da se tako fino zafecljajo okoli voblerja, veje, knofa na hlačah, da kar solze špricajo. Vse zgoraj navedeno velja za kakovostne nove zadeve, ne kakšno diskontno dratpiršno, na kakovostnih rolah, ki jo dobro zlagajo.

Na koncu koncev vrjetno osebna odločitev, vsekakor pa pletenic nebi odpisal zaradi dolžine meta. Sam na vseh rolah uporabljam isključno power pro, laksa se ne dotaknem razen za zimsko vijačenje pa še to zgolj in samo če so temperature pod ničlo.
Bobr
Posts: 490
Joined: 16 Aug 2011, 11:20

Re: Oprema za začetnika

Post by Bobr »

kr'en wrote:bobr, kaj ti ne štima z palico?
Nevem točno kaj me moti, ne sede mi v roko, pri metih leti na vse strani,precej je dalši del od role navzdol me večkrat moti kot da bi mi prišel prav...
Morda ne ˝podpira˝ mojega načina ribolova :)
Drugače palica glede izdelave itd je vse bp.
User avatar
tinker
Posts: 4070
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: Oprema za začetnika

Post by tinker »

Nick wrote: Glede pletenice pa nisem ravno 100% kar me pri njej moti je to da so meti z njo kar precej krajši....
Tole pa ne drži, pletenice omogočajo občutno daljše mete kot najloni, ker imajo pri istih nosilnosti bistveno manjše premere. Npr. 7 kg pletenica ima premer 0.20mm, 7 kg najlon pa 0.35mm. Tukaj potem nastopi čista fizika s trenjem....manjši premeri - daljši meti. To je samo prva prednost pletenic, druga je ta, da se ne raztezajo nič, kontakt z vabo in posledično dril ribe je občutno bolj pod kontrolo kot pri najlonu. Slaba stvar pletenic je njihova cena, potrebna je dobra rola in imeti nekaj izkušenj z njimi. Jaz lovim dve leti sedaj samo na pletenice in najlona ne bom uporabil več za spin.
Nick
Posts: 66
Joined: 22 Jan 2012, 17:29

Re: Oprema za začetnika

Post by Nick »

Hmm nevem, jaz imam eno pletenico katera ko se zmoči oziroma ko je navita na roli, se ne lepo odvija iz role, ker je vidit da se sama sebe zavira pri odmotavanju... :omg: in zato z njo mečem občutno krajše mete.

Lahko da je tudi samo moja pletenica taka..
Nick
Posts: 66
Joined: 22 Jan 2012, 17:29

Re: Oprema za začetnika

Post by Nick »

Bobr wrote:
kr'en wrote:bobr, kaj ti ne štima z palico?
Nevem točno kaj me moti, ne sede mi v roko, pri metih leti na vse strani,precej je dalši del od role navzdol me večkrat moti kot da bi mi prišel prav...
Morda ne ˝podpira˝ mojega načina ribolova :)
Drugače palica glede izdelave itd je vse bp.

Mogoče ne uporabljaš pravilne tehnike izmeta... Z surfcast palicami so drugačni izmeti, s katerimi dosegamo velike razdalje, zato so tudi držala na palici tako oblikovana.
Post Reply