fishing Spreader Bar

Veliki morski črv, Bibi, srdela, ligenj,...
Post Reply
teo77
Posts: 22
Joined: 02 Nov 2019, 07:36

fishing Spreader Bar

Post by teo77 »

Pozdravljeni.
Ali je kdo med vami že probal ta sistem vab ?
Gledam na youtub-u pa uspešno lovijo , kako bi bilo kaj pri nas...
me mal drži da nabavim in probam...brzine vleka so pa tud visoke med 8 do 12 nm.
l.p.
fishyakero
Posts: 41
Joined: 07 Nov 2019, 19:16

Re: fishing Spreader Bar

Post by fishyakero »

Oponašaš jato rib, obstajajo celo manjši za vijačenje. Tudi tisti sistem z krilci za vlek na jezerih cilja na isto stvar. Pač poskušaš pritegniti pozornost plenilcev iz večje oddaljenosti. Bluewater panulaši ki lovijo na več vab hkrati trdijo da je barka oz. turbulenca in pene motorjev pomemben element pri enačbi. Delovalo naj bi podobno kot dogajanje pri veliki jati plena. Poskusi in poročaj.
teo77
Posts: 22
Joined: 02 Nov 2019, 07:36

Re: fishing Spreader Bar

Post by teo77 »

Pozdravljen.
Vsekakor bom poskusil ko bo sezona za plave ribe...ker mam barko katera ima potovalko med 12 in 15 nm /h bo tole kar velikokrat plavalo za mano.
Večinoma se pa vozim 8 do 10 nm/h tako da .... bom pri tej hitrosti probal.
Nabavil sem še outriger-je tako da je izdelava nosica v teku potem pa samo še sezona in gasa.
Verjetno bo treba malo bolj na odprto z to vrsto ribolova....bomo videli ...poročam
User avatar
BlazPorenta
Posts: 678
Joined: 04 Jun 2017, 10:54

Re: fishing Spreader Bar

Post by BlazPorenta »

Sam nisem preuceval zakonika, morda samo preveri, ali je ta sistem dovoljen v jadranu. Glede na to, da je za lov iz obale predpisano, s koliko trnki je dovoljeno loviti naenkrat.
User avatar
febola
Posts: 605
Joined: 20 Jul 2012, 16:01

Re: fishing Spreader Bar

Post by febola »

Hmmm na to pa nisem nikoli pomislil Blaž. Že slow jig ki ima 4 trnke bi znal delat težave? Nisem nikoli bral ...
User avatar
BlazPorenta
Posts: 678
Joined: 04 Jun 2017, 10:54

Re: fishing Spreader Bar

Post by BlazPorenta »

Dvomim, da bi kdo kompliciral za 4 assiste na enem jigu, ali sabiki navezo. Morda pa se zna zakomplicirati, ko za sabo nekdo vlece 10+ vab. Samo kot pomislek.
User avatar
sova
Posts: 1318
Joined: 04 Apr 2013, 15:04
Location: Solkan

Re: fishing Spreader Bar

Post by sova »

Kot sem videl na enem posnetku na YouTube ima trnek samo na zadnji vabi, ostalo je samo vaba. Od 2.05 min naprej se lepo vidi.
https://www.youtube.com/watch?v=Us9NMamn1No

lp.
Image
teo77
Posts: 22
Joined: 02 Nov 2019, 07:36

Re: fishing Spreader Bar

Post by teo77 »

ojoj na to pa sploh nisem pomislil....karto na velike ribe sem mislil kupit....po moje ce sta dva na barki in imata oba karto nebi smelo bit problema....
User avatar
BlazPorenta
Posts: 678
Joined: 04 Jun 2017, 10:54

Re: fishing Spreader Bar

Post by BlazPorenta »

Kot je sova pokazal v videu, ima morda res samo zadnja vaba trnek, ostale pa delajo galamo in privabljajo ribo. Tako da potem nobene bojazni.
User avatar
tinker
Posts: 4057
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: fishing Spreader Bar

Post by tinker »

teo77 wrote: 14 Feb 2022, 07:01 Pozdravljen.
Vsekakor bom poskusil ko bo sezona za plave ribe...ker mam barko katera ima potovalko med 12 in 15 nm /h bo tole kar velikokrat plavalo za mano.
Večinoma se pa vozim 8 do 10 nm/h tako da .... bom pri tej hitrosti probal.
Nabavil sem še outriger-je tako da je izdelava nosica v teku potem pa samo še sezona in gasa.
Verjetno bo treba malo bolj na odprto z to vrsto ribolova....bomo videli ...poročam
Predlagam, da vprašaš maherje, ki to počno ali so počeli na Jadranu, npr. Saša Rakarja, Maguro Proshop Zagreb
https://www.maguro-pro-shop.com/contact ... 774d9cab3a
Vem, da so to uporabljali.
Post Reply