Servis za role

Recenzije rol, Trgovine, Ribe Ostala oprema
Post Reply
User avatar
Jacks90
Posts: 68
Joined: 30 Jul 2017, 13:06

Servis za role

Post by Jacks90 »

Pozdravljeni,

Zanima me, ce obstaja kdo v sloveniji ki se ukvarja s servisiranjem rol. Imam namrec penn spinfisher, in mi nekaj ropoce. Oz se jo kr slisi ko navijas vobler, v prazno ne. Pravtako gre kar precej na “trdo” ne suce v prazno s taksno lahkoto kot bi moglo.
Nekaj sem probal razdret pa namazat, pa ni nic boljse. Mogoce bi rabil kaksno bolj specialno mast ampak dvomim, ker ko sem jo odprl “masina” ni zgledala suha. Pravtako nisem not najdu opilkov ali kaj podobnega. Se da dobit mogoce kje lezaje pri nas al samo tujina…


Lp, Jakob
User avatar
kr'en
The Boss
Posts: 3429
Joined: 16 Feb 2008, 16:21
Location: Domžale

Re: Servis za role

Post by kr'en »

Ležaje dobiš, vsaj Ljubljani v M&M intercom. Imajo od poceni kitajskih do boljših japonskih. Jaz ponavadi grem kar z ležajem tja pa mi poiščejo pravega.

Kakega serviserja niti ni, kak urar bi znal verjetno tudi poservisirat. Sicer pa, moraš gledat da ne daš kakšno pregosto mast, pa da je ni preveč, ker potem se rola ne bo vrtela tako lepo kot se ti bo zdelo.
Nasvet, če boš menjal ležaje najprej menjaj tistega v line rollerju, po mojih izkušnjah ta najprej crkne in je ponavadi glavni krivec če rola ropota samo kadar je pod obremenitvijo. Če ropota tudi ko ni potem je pa verjetno šlo kaj tudi v gearboxu.

Sicer pa, en nasvet, nikoli role dodatno podmazovat z oljem. Ta teden sem dobil tole za razdret, v roli je mast, dodatno pa je bila podmazana z nekim oljem. Ker so stranki tako svetovali v eni od ribiških trgovin čez mejo.
Potem pa še morska voda pride zraven in je rezultat, hja, katastrofalen. Dvomim da bo še kaj pomoči roli, ker je zaribala in zarustala do te mere da je niti odpret ne morem do konca, da bi jo očistil.

Image
Image
luc
Posts: 83
Joined: 14 Aug 2013, 12:04

Re: Servis za role

Post by luc »

Spucaj, kar lahko z zippo bencinom, pol pa v kis namoči za par ur.
robinjo
Posts: 176
Joined: 08 Mar 2018, 11:35

Re: Servis za role

Post by robinjo »

Jacks90 wrote: 04 Jan 2022, 17:33 Pozdravljeni,

Zanima me, ce obstaja kdo v sloveniji ki se ukvarja s servisiranjem rol. Imam namrec penn spinfisher, in mi nekaj ropoce. Oz se jo kr slisi ko navijas vobler, v prazno ne. Pravtako gre kar precej na “trdo” ne suce v prazno s taksno lahkoto kot bi moglo.
Nekaj sem probal razdret pa namazat, pa ni nic boljse. Mogoce bi rabil kaksno bolj specialno mast ampak dvomim, ker ko sem jo odprl “masina” ni zgledala suha. Pravtako nisem not najdu opilkov ali kaj podobnega. Se da dobit mogoce kje lezaje pri nas al samo tujina…


Lp, Jakob
Jaz sem tudi imel spinfisherja vi 5500, poglej lineroller. Meni je se je nehal vrtet. Podoben zvok, slisi se pod obremenitvijo. Zamenjal, dela odlicno.
User avatar
CBB
Posts: 1466
Joined: 04 Dec 2013, 15:28
Location: Horjul
Contact:

Re: Servis za role

Post by CBB »

kr'en wrote: 04 Jan 2022, 21:03 Ležaje dobiš, vsaj Ljubljani v M&M intercom. Imajo od poceni kitajskih do boljših japonskih. Jaz ponavadi grem kar z ležajem tja pa mi poiščejo pravega.

Kakega serviserja niti ni, kak urar bi znal verjetno tudi poservisirat. Sicer pa, moraš gledat da ne daš kakšno pregosto mast, pa da je ni preveč, ker potem se rola ne bo vrtela tako lepo kot se ti bo zdelo.
Nasvet, če boš menjal ležaje najprej menjaj tistega v line rollerju, po mojih izkušnjah ta najprej crkne in je ponavadi glavni krivec če rola ropota samo kadar je pod obremenitvijo. Če ropota tudi ko ni potem je pa verjetno šlo kaj tudi v gearboxu.

Sicer pa, en nasvet, nikoli role dodatno podmazovat z oljem. Ta teden sem dobil tole za razdret, v roli je mast, dodatno pa je bila podmazana z nekim oljem. Ker so stranki tako svetovali v eni od ribiških trgovin čez mejo.
Potem pa še morska voda pride zraven in je rezultat, hja, katastrofalen. Dvomim da bo še kaj pomoči roli, ker je zaribala in zarustala do te mere da je niti odpret ne morem do konca, da bi jo očistil.

Image
Serviser je, seveda je. Možina, na viču. 040 225 516. Meni je porihtal do zdaj vse kar je treba. http://www.ribistvo-mozina.si/
User avatar
kr'en
The Boss
Posts: 3429
Joined: 16 Feb 2008, 16:21
Location: Domžale

Re: Servis za role

Post by kr'en »

Pa še dela? Za ta starega sem slišal da je šel v penzijo. Kako je bilo potem naprej pa ne vem. Vem samo da je trgovino nekdo prevzel.
Image
User avatar
Jacks90
Posts: 68
Joined: 30 Jul 2017, 13:06

Re: Servis za role

Post by Jacks90 »

Sem celo razdrl, razmastil, spucal. Ugotovil da je na linerollerju in pa na pogonu (lezaj od rocke) hin. Jutri nesem vse lezaje zraven pa bom menjal vse naenkrat kar bom seveda dobil. Če ze mam narazn bom menjal kar se da, ker lezaji pa spet ne morjo bit tak dragi.

Bomo vidli ko dam nazaj skup 8-)
longcast
Posts: 223
Joined: 04 Nov 2014, 16:43
Location: Ljubljana

Re: Servis za role

Post by longcast »

CBB wrote: 05 Jan 2022, 10:18
kr'en wrote: 04 Jan 2022, 21:03 Ležaje dobiš, vsaj Ljubljani v M&M intercom. Imajo od poceni kitajskih do boljših japonskih. Jaz ponavadi grem kar z ležajem tja pa mi poiščejo pravega.

Kakega serviserja niti ni, kak urar bi znal verjetno tudi poservisirat. Sicer pa, moraš gledat da ne daš kakšno pregosto mast, pa da je ni preveč, ker potem se rola ne bo vrtela tako lepo kot se ti bo zdelo.
Nasvet, če boš menjal ležaje najprej menjaj tistega v line rollerju, po mojih izkušnjah ta najprej crkne in je ponavadi glavni krivec če rola ropota samo kadar je pod obremenitvijo. Če ropota tudi ko ni potem je pa verjetno šlo kaj tudi v gearboxu.

Sicer pa, en nasvet, nikoli role dodatno podmazovat z oljem. Ta teden sem dobil tole za razdret, v roli je mast, dodatno pa je bila podmazana z nekim oljem. Ker so stranki tako svetovali v eni od ribiških trgovin čez mejo.
Potem pa še morska voda pride zraven in je rezultat, hja, katastrofalen. Dvomim da bo še kaj pomoči roli, ker je zaribala in zarustala do te mere da je niti odpret ne morem do konca, da bi jo očistil.

Image
Serviser je, seveda je. Možina, na viču. 040 225 516. Meni je porihtal do zdaj vse kar je treba. http://www.ribistvo-mozina.si/
Jaz imam zelo slabe izkušnje z Možino (dopuščam, da sem izjema). Jaz in vsi moji kolegi, ki so super zadovoljni, role in palice nosimo urarju Miru, ki je imel urarstvo na Celovški cesti. Človek je prijazen, strokoven, natančen, inovativen in zelo poceni. Take role zrihta za nekaj evrov. Ne vem, če lahko javno objavljam njegov kontakt - če ga kdo želi naj mi pošlje PM. Živi v Šiški.
robinjo
Posts: 176
Joined: 08 Mar 2018, 11:35

Re: Servis za role

Post by robinjo »

Jaz imam z g. Mozino tudi razne izkusnje. Po zadnji negativni, sem se odlocil da mu svoje opreme vec ne bom nosil. Mi je pa tudi dolocene stvari uredil OK, tako da...
User avatar
CBB
Posts: 1466
Joined: 04 Dec 2013, 15:28
Location: Horjul
Contact:

Re: Servis za role

Post by CBB »

kaj pa je ušpičil?
Post Reply