Lokacije primerne za zobatca (gofa)

Shore jigging in spinning z obale
User avatar
vizi
Posts: 653
Joined: 22 Jul 2019, 15:09
Contact:

Re: Lokacije primerne za zobatca (gofa)

Post by vizi »

xxman666 wrote: 05 Jan 2021, 07:17 Fantje, dejmo se obnašat času primerno lepo vas prosim :smrk: :bwahaha: a nebi začeli s temo zubatcev tam nekje konec aprila, ko bomo začeli počasi pripravljat opremo, ne pa že sedaj rajcat, ko lahko le sedimo doma in molimo boga da gre ta k* od korone mimo in da imamo bolj uspešno sezono kot je bila lanska ... :?

Drugače pa mimogrede na Malem Lošinju sem lani testiral dve lokaciji po Tinkerjevemu predlogu ... prva lokacija je Čikat, med hotelom Aurora in rtom Madona, druga pa na notranji strani otoka, pri Privlaki, ki gleda proti Pagu.
Zelo lepi tereni, globine 20-30m cca, skalnate obale, utrgal par jiggov, tako da teren zagotovo super tudi za kakšnega zubota
Ja, dolge priprave, nimaš kej. :rofl:

Časi so daleč od normale in fajn je misli usmerit v dobre stvari, kar morje in morski ribolov definitivno sta. Še posebej v toplem delu leta. Lepi spomini, naši cilji in želje po novih doživetjih, ulovih, vse to nas poganja naprej. Ni predaje! :jadranje:
Easyfisher
Posts: 187
Joined: 06 Feb 2017, 13:13

Re: Lokacije primerne za zobatca (gofa)

Post by Easyfisher »

funt wrote: 05 Jan 2021, 17:44
CBB wrote: 05 Jan 2021, 09:27 Zobatec, ko doseže 4 kile, se ne mresti več, tako sem prebral v eni knjigi. Od takrat naprej samo dela škodo, žre, uničuje, ubija. Tako, da za ekositstem koristen ni.
Tole bi se pa težko strinjal tako da bi te prosil za vir in si bom z veseljem prebral. Z zobatci se kar precej družim in sem prebral res vse kar mi je dostopno o njih ampak sem do sedaj živel v prepričanju da pri tej teži šele doseže spolno zrelost. ;)
Rogi.
Funt
Spolno zrelost dosežejo pri starosti 2-4 leta. Samice hitreje kot samci :). Po teži sodeč nekje med 600g-2kg. 4kg primerki se že oreng "jebejo".
User avatar
vizi
Posts: 653
Joined: 22 Jul 2019, 15:09
Contact:

Re: Lokacije primerne za zobatca (gofa)

Post by vizi »

tinker wrote: 05 Dec 2018, 11:38
BlazPorenta wrote: 05 Dec 2018, 11:16 Odlicno in hvala! Ze komaj cakam na maj :)
Ja za vrhunec sezone, to ja...

Drugače pa.., tega sem lani na božični dan ujel v Brestovi.
Image

Lahko se lovi celo leto !
Slike ni več, škoda. Na kakšno vabo si ga ujel?

Pred zimo imam namen narest še kak izlet na morje. Šel bi v V Istro na zobatca, na rte z globino 40m+...imajo pri T morja 16C> prednost umetne vabe s počasnejšo akcijo, počasnim vodenjem, silikoni in plastika pred kovino?
User avatar
tinker
Posts: 4057
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: Lokacije primerne za zobatca (gofa)

Post by tinker »

Ujel sem ga na 60g Shiver jig.
Da, boljse so pocasnejse vabe - slow jigi, silikon, stik, ker so ribe počasnejše, a zubo je tudi pozimi :).
User avatar
vizi
Posts: 653
Joined: 22 Jul 2019, 15:09
Contact:

Re: Lokacije primerne za zobatca (gofa)

Post by vizi »

Hvala, sem potem prebral malo naprej v temi.

Bo letos še padel kak zubo v shoregame-u? Ni predaje 8-)
4evernikon
Posts: 172
Joined: 24 Oct 2018, 19:36

Re: Lokacije primerne za zobatca (gofa)

Post by 4evernikon »

Oglasam se izpod paskega mosta🙂zanima me kaksne so kaj vase izkusnje z ribolovom zobatca v casu polne lune. Dva jutranja in dva vecerna ribolova ta dva dni nista dala niti griza kakrsnekoli ribe. To se mi je zgodilo ze veckrat in dobivam obcutek da zobatec v casu polne lune dela samo ponoci ali pa se sploh ne hrani? Kaksne so vase izkusnje?
P. S - ze nekaj casa se trudim tudi z vecjimi fiiish silikoni (40,60g) pa na njih nikakor ni griza zobatca ceprav vem, da vas je tukaj nekaj, ki na njih lovite.vse kar sem na njih ujel je bila kaksna velika pirka. Kaksno tehniko imate, pocasno, hitro, tvic, jaz sem probal ze vse pa nikakor ne rata😂 bom jutri zjutraj probal ce bo kak nov nasvet in se javim z rezultatom😁😁
User avatar
CBB
Posts: 1462
Joined: 04 Dec 2013, 15:28
Location: Horjul
Contact:

Re: Lokacije primerne za zobatca (gofa)

Post by CBB »

Zobatec ponoči? :NO:
User avatar
tinker
Posts: 4057
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: Lokacije primerne za zobatca (gofa)

Post by tinker »

Zubo ponoči spi v travi.
4evernikon
Posts: 172
Joined: 24 Oct 2018, 19:36

Re: Lokacije primerne za zobatca (gofa)

Post by 4evernikon »

To da spi v travi sem ze zasledil na tem forumu nekje ja se spomnim, hvala vseeno. Me zanima prav vpliv lune na obnasanje te ribe, ce o tem kdo ve kaj vec.
User avatar
Andrej Lazić
Posts: 174
Joined: 14 Sep 2019, 15:29
Location: Ljubljana

Re: Lokacije primerne za zobatca (gofa)

Post by Andrej Lazić »

Pozabi na nočni lov zobatca. Ponoči lahko uloviš marsikaj, zobatca pa zagotovo ne.
Post Reply