Ribolov z barke slovensko morje

Drifting in ribolov iz zasidranega čolna
malimessi
Posts: 22
Joined: 06 Feb 2017, 11:57

Re: Ribolov z barke slovensko morje

Post by malimessi »

Mi smo v petek nalovili nekaj skuš, šurov in seveda "nepogrešljivih" menolc ;)
Amarolt
Posts: 49
Joined: 04 Apr 2019, 22:35

Re: Ribolov z barke slovensko morje

Post by Amarolt »

Pozdravljeni ribiški mački.
V ponedeljek se odpravljam na ribolov na slovensko obalo lokacija ronek pa vida. Upam da bo kaj uspeha, slišal sem da so zadnjič lovili lampuge me zanima če je to možno v tem letnem času ali ne. Drugače cilj so mi šuri pa menole. Hvala za vse informacije.
Amarolt
Posts: 49
Joined: 04 Apr 2019, 22:35

Re: Ribolov z barke slovensko morje

Post by Amarolt »

Zdravo.
Zanima me če kdo že kaj vleče sedaj in kakšen je kaj uspeh. Lignji, sipe, morda se kaj drugega? Hvala za vas trud in odgovore
User avatar
comodo
Posts: 35
Joined: 02 Oct 2017, 21:48
Location: Domžale

Re: Ribolov z barke slovensko morje

Post by comodo »

Vsaj jaz ne vlecem, nevem ce ostali, zdaj pa lovim kalamare sipe in ribone. Ribone s tehniko bolentino, kalamare, sipe pa s puscami, sem probal tudi tataki in se uredu obnese, ce najdes lokacijo.
Kako je bilo pa s tvojimi ulovi do sedaj? Malo berem in vidim, da lovis vse od lisic do sip.
Lp.
Polž
Amarolt
Posts: 49
Joined: 04 Apr 2019, 22:35

Re: Ribolov z barke slovensko morje

Post by Amarolt »

Aha jah moji ribolovi so pa tko sem bolj kot ne amater ujamem kolikor ujamem ucasih neki najvecjrat pa nič. Sprašujem veliko vendar lovim pa bolj kot use drugo le tisto kar zelim ne prime do sedaj ulovil neki sip pa lignjev na vleko pa hobototnico ponesreci bolj kot ne pa nekaj molov tu je pa tu zelje pa so ja kaj vecjega uloviti ja kakega morskega psa brancina lampugo skratka sem bolj kot ne amater z mocno voljo po ribolovu lovim iz veselja pa se vedno ko grem kaj novega naucim, priznam pa da veliko sprasujem ja.
TreboPepe
Posts: 10
Joined: 16 Apr 2017, 18:51

Re: Ribolov z barke slovensko morje

Post by TreboPepe »

prejšnji teden se bil na ronku. Rib ni bilo so se pa že pojavili majhni kalamari
LP
:fish: :fish: :fish: :fish:
mihhha
Posts: 2
Joined: 16 Oct 2019, 04:48

Re: Ribolov z barke slovensko morje

Post by mihhha »

Zdravo kolegi,
S punco veliko loviva iz obale in sva navdušena ribiča. Sva študenta in si ne morava ravno privoščiti dragega najema. :rofl:

Tako me zanima, če je kak korenjak, ki bi me v zameno za družbo, odlično malco in bencin pripravljen vzeti na čoln. Kasneje pa bi bila s punco interesenta za dnevne najeme po razumljivi ceni. Seveda najem šele, ko se bomo spoznali in nam boste lahko zaupali. Sva skrbna, prilagodljiva in strastna ribiča. Imava kar nekaj izkušenj z jadrnico, vendar pa skoraj nič z manjšimi čolni.

Vesel bom tudi vsakega kontakta ali nasveta. :yeah:
User avatar
sova
Posts: 1318
Joined: 04 Apr 2013, 15:04
Location: Solkan

Re: Ribolov z barke slovensko morje

Post by sova »

Sea fishing slo iz Kopra. Je član foruma 5er. On organizira vse od vab do dovolilnic, če renta čoln pa ne vem. Mislim pa, da ne.
https://www.google.com/search?q=sea+fis ... e&ie=UTF-8

lp.
Image
Amarolt
Posts: 49
Joined: 04 Apr 2019, 22:35

Re: Ribolov z barke slovensko morje

Post by Amarolt »

Zdravo, zanima me se kaj lovi trenutno na slovenski obali kaj prijemle grem v nedeljo na obalo pa me zanima, hvala
robinjo
Posts: 172
Joined: 08 Mar 2018, 11:35

Re: Ribolov z barke slovensko morje

Post by robinjo »

Moli se lovijo, ni treba pretirano daleč it od obale. Kakšne 2NM je že zadosti. Niso pa veliki.
Priporočena vaba : trakci lignja, sistem trnek na dnu in en malo višje.
Post Reply