Feeder ribolov na morju

Tehnike in oprema
Post Reply
špeci
Posts: 476
Joined: 06 Mar 2013, 15:11

Feeder ribolov na morju

Post by špeci »

Sem kupil feeder palico za ribolov na morju, da ne vlečem s seboj na pomol surf opreme za ribone. (WFT Black Hornet 150g 3,6m)Zanimajo me izkušnje.Eden mi je rekel, da se najlon bolje obnese.Sem navil na rezervno špulo neki vrvice pe3 na ultegro14000 upam da ni prevelika rola za palico prva rinka ima 30mm premera je za probat.lp
User avatar
Anze
Posts: 179
Joined: 04 Aug 2010, 18:07
Location: Krško

Re: Feeder ribolov na morju

Post by Anze »

Jaz feederiram/grundarim vedno s špago. Ne rabiš posebej zategovat. Tudi manj se zapenja, ker ni čigumi efekta laksa.
ribičPesa
Posts: 227
Joined: 08 Feb 2019, 17:22

Re: Feeder ribolov na morju

Post by ribičPesa »

špeci wrote: 23 Jan 2021, 12:33 Sem kupil feeder palico za ribolov na morju, da ne vlečem s seboj na pomol surf opreme za ribone. (WFT Black Hornet 150g 3,6m)Zanimajo me izkušnje.Eden mi je rekel, da se najlon bolje obnese.Sem navil na rezervno špulo neki vrvice pe3 na ultegro14000 upam da ni prevelika rola za palico prva rinka ima 30mm premera je za probat.lp
Točno to palico mam tud sam ogledano za na morje, tko da tud mene zanima malo glede samega ribolova na ta sistem v morju. Kakšna se ti pa zdi kej palica na prvo žogo, vem da jo verjetno še nisi probal na terenu, samo tko vprašam, ker maš kar nekaj kilometrov za vodo in znanja glede opreme.
Hvala za vsak odgovor. Lp Primož
špeci
Posts: 476
Joined: 06 Mar 2013, 15:11

Re: Feeder ribolov na morju

Post by špeci »

Ja na zalogi sta še dve. Na prvo žogo ti neznam povedat, ker mi ni jasno kako se vrže svinec 80 ali 90g s tako mehkim špicem.Dobiš zraven 3 različne trdote špic. Prvo bom začel s 50g.
nato pa stopnjeval. Edino kar bi mogoče imel je držalo iz plute. Primož s to vrsto ribolova nimam iskušenj in me zanima, katero navezo misliš uporabljat fiksni ali drsni svinec? lp
ribičPesa
Posts: 227
Joined: 08 Feb 2019, 17:22

Re: Feeder ribolov na morju

Post by ribičPesa »

Ja pol bo treba pa hitr po palico, da še dobim kšno :lol:. Drugače mam jst eno podobno z izmenljivimi vrhovi in res deluje kot, da bo vse skup počlo. Je pa res, da tud nisem kej preveč raskiru in metal tisti vrh cwja, ki naj bi ga palica prenesla. Palico mam 40-80cw, metal sem največ 70g, več nisem upal in tud po občutku se mi zdi, da je bil to max load + vaba, pa si že skor na meji. Drugače pa jst uporabljam fiksni sistem, ker je glih poanta mehkih vrhov detekcija grizov. Svinec na tleh in stranska prama. Na to varjanto sem dobu že kr nekaj ribonov in tud orade. Pretežno mam namen uporabljat method feeder sistem, ki je lahko tud drsna varjanta. Tud jst nimam Glih neki izkušenj s to tehniko, je pa za probat :roll:. Pa verjetno bom kr na monofilu prakticiru zadevo.
Lp Primož
Post Reply