Brancin na umetne vabe

Shore jigging in spinning z obale
User avatar
CBB
Posts: 1462
Joined: 04 Dec 2013, 15:28
Location: Horjul
Contact:

Re: Brancin na umetne vabe

Post by CBB »

Kuga je zdej to? A se bodo začel zobatci v Istri lovit pogostejše kot pirke?:) Lepo lepo...::)
User avatar
kr'en
The Boss
Posts: 3427
Joined: 16 Feb 2008, 16:21
Location: Domžale

Re: Brancin na umetne vabe

Post by kr'en »

Zubatec je nova pirka! :rofl:
Image
4evernikon
Posts: 172
Joined: 24 Oct 2018, 19:36

Re: Brancin na umetne vabe

Post by 4evernikon »

Pozdravljeni :)
Sem popolnoma nov na forumu in tudi v spin tehniki (do zdaj sem 20 let nabijal muharjenje pa mi je malo dolgčas ratal).
Skratka čez praznike grem na dopust in bom lovil v okolici paškega most pa me zanima če ima kdo izkušnje ali se da tam loviti brancine ali je bolje da se usmerim v kaj drugega?
Če pa vprašanje ne spada sem pa dajte na ignor oz. naj admin popravi prosim :)
lp
User avatar
tinker
Posts: 4057
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: Brancin na umetne vabe

Post by tinker »

Pozdravljen na forumu,
teren okoli Paškega mosta je precej globok. Zato brankospin ni najboljša možna izbira. Na takih terenih se meče jige in izvaja shore jigging. Lahko se vseeno poskusiš s spinom in se z malo sreče ujame kaka mimoidoča plava riba (=palamida, luc, plavica, skuša...).

Za ciljni brankospin pa ti priporočam klasičen "zimski" recept - nočni spin, kaka mala lučica, osvetljen pomol, mandrač in spin s počasno vodenimi vabami....silikon tapkanje po dnu, kak wtd površinec, jerk vobler na slow roll-u itd. Obvezno stoj v manj osvetljenih delih oz. v senci.

P.S. Na brancina se zelo uspešno tudi muhari + ciplji, ušate, salpe...
4evernikon
Posts: 172
Joined: 24 Oct 2018, 19:36

Re: Brancin na umetne vabe

Post by 4evernikon »

Tinker zdravo,
hvala za odgovor,bom razmislil še malo o tehniki :) vsekakor mi pride prav vsak nasvet o ribolovu okoli paškega mosta ker se bom naslednja leta bolj tam okrog gibal :) Za spin sem se odločil predvsem zaradi dejstva da za na grunt nimam potrpljenja 4 ure sedet pa čakat. Bi bil prevelik preskok iz muharjenja :bwahaha:
matko85
Posts: 142
Joined: 22 Dec 2015, 09:59

Re: Brancin na umetne vabe

Post by matko85 »

Kar se tice samega mostu, je res precej globine.. imas pa par kilometrov od mostu, na celinski strani, proti Zadru, Rtino, kjer so precej plitki tereni, primerni tudi za brancine. Pred par leti sem tam lovil sicer na grunt, sem pa videl tudi nekaj brancinov. Lp
Lep pozdrav Mato
User avatar
tinker
Posts: 4057
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: Brancin na umetne vabe

Post by tinker »

4evernikon wrote: 25 Oct 2018, 14:00 ..... vsekakor mi pride prav vsak nasvet o ribolovu okoli paškega mosta ker se bom naslednja leta bolj tam okrog gibal.....
Zadeva je popolnoma enostavna. Zate je shore jigging, ki je itak varianta spinninga z uporabo "težke" opreme. Lovi se dinamično s sprotnim gibanjem vzdolž obal..Poguglaj shore jigging oz. preberi tu na forumu. Tudi kar prevej izkušenih možakarjev je tu, ki že leta lovijo tako.
Tereni okoli Paškega mostu spadajo med boljše jigging terene na Jadranu. Cilj naj ti bo zubatec, kolateralno pa plava riba + lica.
Z vsem potrebnim se opremiš v Monster Bite štacuni v Domžalah, naš forumski Admin ti bo pa osebno svetoval na licu mesta.
4evernikon
Posts: 172
Joined: 24 Oct 2018, 19:36

Re: Brancin na umetne vabe

Post by 4evernikon »

matko85 hvala za info! v bistvu bom stacioniran v rtini miočiči. pa sem mislil takole laično da je bolje pod paškim mostom ker je malo globje pa pretok vode iz kanala..nekako logika iz lova soških postrvi samo v večjem razmerju :) kje v rtini pa je najbolje če ni skrivnost? čisto na koncu zaliva je res zelo nizko,tam je tudi to "blato" ko se hodijo ženske mazat :) najbrž je za ribolov boljše po nasprotni strani iti pod rt ljubljana (ruševine utrdbe od templjarjev)?

shore jigging se pravi :) ce vzamem neki sportex 24-72g 270cm oz. tam nekje pa špulo 4000 bi to moglo bit to če prav razumem zadeve kar sem tukaj prebral. par jigov pa kak bol ornk vobler in mam za oboje pogojno.no za spinat bo ornk trdo ampak za "piko snet" menda bo.se mi zdi da za začetek bo ok?
hvala vam 100x za info,če bo kdo kaj dol okoli povabim na pivo :)
4evernikon
Posts: 172
Joined: 24 Oct 2018, 19:36

Re: Brancin na umetne vabe

Post by 4evernikon »

Se posipam s pepelom,vidim da je o opremi že dosti napisanega v drugi temi, tako da ne bom še tuki smetil.
Skratka par jigov kupim in gasa,če bo kaj grickalo pa že zalepim kako sliko iz krstnega ribolova.
Easyfisher
Posts: 187
Joined: 06 Feb 2017, 13:13

Re: Brancin na umetne vabe

Post by Easyfisher »

Rtina je za spin dobra lokacija. Tam lokalci vlecejo vn tud po 5kg brancine. V tisti plitvini so tudi mali zuboti sm vidu letos septembra ko sm bil tam so jih lokalci na panulo lovil. Tam rauba tudi plava riba vsaj septembra je. Je pa res da jih jst z obale nism dosegu :) bo pa pihal jugo zdej cez praznike in bo dobr za spinat.
Post Reply