Rokavice & naprstniki.

Shore jigging in spinning z obale
longcast
Posts: 221
Joined: 04 Nov 2014, 16:43
Location: Ljubljana

Re: Rokavice & naprstniki.

Post by longcast »

Lahko še enkrat odprem to temo? Ali so kakšne dobre rokavice na slo trgu ali širše? So neoprenske OK in ali morajo biti te res mokre, da so tolpe?? Sam bi jih uporabljal za spin in vsekakor potrebujem take, da se "sleče" prsta vsaj za menjavo vab, če ne za občutek pri metanju. Bi pa rad, da so vsaj približno tople.

Kakšna dodatna izkušnja, predlog, bi bil zelo dobrodošel.

Hvala.
User avatar
Đony
Posts: 1018
Joined: 09 Oct 2015, 10:24
Location: Krašowc

Re: Rokavice & naprstniki.

Post by Đony »

Jaz sem imel že dosti najbolj mi pašajo iz dekatlona , so neoprenske, imajo snemjive prste , in so oprijete- občutek toplote.
Imam pa tudi bolj tople -tekaške za bol zimske razmere.. . Vprašanje koliko si zmrznjen =)
brezo
Posts: 455
Joined: 21 Sep 2015, 12:30
Location: Nova Gorica

Re: Rokavice & naprstniki.

Post by brezo »

A se samo meni zdi, al smo pomehkuženi malo? 😅

Namreč, gledal sem enega norvežana, štriki zmrzujejo, on pa u puliju, brez rokavic 🤯 drugače pa, jaz imam enake kot Đony in so ok. Pri metu mam prstek zunaj, ker če ne, je občutek čuden. 😁
vid
Posts: 8
Joined: 27 Nov 2014, 00:41

Re: Rokavice & naprstniki.

Post by vid »

Rokavice dobiš v vsski trgovini za gradbenistvo ali vrtnarijo. Vsaka velka štacuna jih ima. Jaz vzamem tanke rokavice ki imajo dlan prevlečeno s tanko gumo. Vzamem take da so na knap. Ponavadi črne z rumeno ali rjavo črto. To so oznake za velikost. Odrežem vse prste razen kazalca. To naredim na obeh. Pozimi nosim dve poleti eno. Znamem jih le ko delam vozel in ko čistim ribo. Kar hitro postanejo zelo mehke in z njimi lahko dobro stisneš špago. Tako je tudi met daljši in prsti celi.
skoda23
Posts: 118
Joined: 15 Aug 2018, 16:09

Re: Rokavice & naprstniki.

Post by skoda23 »

Živjo, za zimski spin v burji so rokavice Gore Windstopper vrhunske. To so kolesarske rokavice, jih na kolesu uporabljam in po novem tudi za spin pozimi. Brez težav so kos nalogi. Zelo tople

https://www.gorewear.com/us/en-us/m-gor ... ves-100491
Post Reply