Hobotnica

Tehnike in oprema
User avatar
proton
Posts: 621
Joined: 05 Aug 2008, 10:01

Re: Hobotnica

Post by proton »

Glavo obrneš naokoli in je takoj konec ;) Če ne zadaneš živca, se boš pošteno nagrizel :bwahaha:
Maxi
Posts: 261
Joined: 08 Apr 2010, 14:22

Re: Hobotnica

Post by Maxi »

octopus wrote:sladko vodo....hm..čital sm o tem tudi na. Hr.forumih...sam ne vem..
Pri Splitu smo jih ujeli pri izlivu reke v morje...niso izgledale ,da jim kaj manjka ha...
Si probal to varianto al samo tako.....?
Drugo je izliv sladke vode, tam je voda še vedno slana in ni samo sladka....sem pa probal to s sladko vodo in zadeva je špilala :unsure:
proton wrote:Glavo obrneš naokoli in je takoj konec ;)
Drugače je pa tudi ta opcija zelo humana in preprosta....edino strah te ne sme biti ko se malo prisesa nate :yeah:
blisk
Posts: 1521
Joined: 20 Jan 2012, 18:15

Re: Hobotnica

Post by blisk »

proton wrote:Glavo obrneš naokoli in je takoj konec ;) Če ne zadaneš živca, se boš pošteno nagrizel :bwahaha:
ni glih tako. Tudi če ji obrneš glavo in jo očistiš ni konec v trenutku kot pri ribi, zna še kar lep čas lesti po čolnu
User avatar
Arcadeblaster
Posts: 7
Joined: 25 Aug 2011, 20:01

Re: Hobotnica

Post by Arcadeblaster »

funt, praviš, da je primeren južni jadran. Štejejo zgolj otoki, ali je ok tudi celina? Predvsem me zanima predel med Splitom in Dubrovnikom. Je kdo od vas že tam uspel kaj uloviti? =)
Lep pozdrav
Daniel R
Posts: 586
Joined: 28 Mar 2010, 00:24
Location: Dol pri Ljubljani

Re: Hobotnica

Post by Daniel R »

Ne, nikoli.
Sem samo v Makarski prišel do ribe. Lahko ti povem kje.
User avatar
Arcadeblaster
Posts: 7
Joined: 25 Aug 2011, 20:01

Re: Hobotnica

Post by Arcadeblaster »

No, povej.
EDIT: mislim sem, če so hobotnice le na otokih, ali jih je dosti tudi na celini v omenjenem predelu.
Lep pozdrav
Daniel R
Posts: 586
Joined: 28 Mar 2010, 00:24
Location: Dol pri Ljubljani

Re: Hobotnica

Post by Daniel R »

Mi smo imeli uspehe v centru Makarske, v luki.
Wiwa
Posts: 74
Joined: 14 Aug 2012, 22:42

Re: Hobotnica

Post by Wiwa »

Med ribolovom sem ujel hobotnico, katera je imela malo vec kot 2kg. Zanima me kaj vse je pri hobotnici uzitno. Ali samo lovke od zoba (kljuna) naprej ali mogoce kaksen del pri glavi ?
octopus
Posts: 123
Joined: 06 Mar 2010, 22:15

Re: Hobotnica

Post by octopus »

Vse je zelo uzitno...spucas,kljun vn ..pa v lonec..
Wiwa
Posts: 74
Joined: 14 Aug 2012, 22:42

Re: Hobotnica

Post by Wiwa »

Pa jo prerezete na dva dela (lovke posebej in glava posebej) ? A kako jo spucate ?
Post Reply