Rock Fishing -Lov na kamnitem dnu

Tehnike in oprema
Daniel R
Posts: 586
Joined: 28 Mar 2010, 00:24
Location: Dol pri Ljubljani

Re: Rock Fishing -Lov na kamnitem dnu

Post by Daniel R »

Če ima kdo hudo željo po rock fishingu mu priporočam vzhodno Istro (to je od Opatije do Medulina). Iz Ljubljane je kakšna ura in pol do dve uri vožnje do Opatije (tako na približno), naprej pa je do Medulina polhno terenov za rock fishing. Obala je relativno slabo poseljena, tako da ni veliko ribičev-domačinov, pa na večih mestih je tudi dostop ubitačan, tako da če se vam uspe prebiti skozi gozd do morja boste sigurno sami, kot da bi bili na kakem Dugem Otoku (če odšteješ živahen morski promet). Če ima kdo željo it kdaj na te konce lovit, se priporočam :yeah: (ker tako ni pametno da greste sami lovit na take divje terene).
blisk
Posts: 1521
Joined: 20 Jan 2012, 18:15

Re: Rock Fishing -Lov na kamnitem dnu

Post by blisk »

Kaj pa to varianto prakticira kdo?

http://issuu.com/jerseybassguides/docs/ ... ipBtn=true

italjani zadnje leto lovijo samo še tako :)
User avatar
kr'en
The Boss
Posts: 3427
Joined: 16 Feb 2008, 16:21
Location: Domžale

Re: Rock Fishing -Lov na kamnitem dnu

Post by kr'en »

Hehe, sem čakal da kdo "otkrije" to. :)

Ne samo italjani tudi angleži čedalje več lovijo na UL, predvsem ujamejo usnače ki so pri njih na atlantiku v povprečju precej večje kot pri nas. Poleg tega pa ujamejo tudi manjše liste, halibute, pa tudi, škarpine in ostale ribe od kamena. Iz pomolov se ujamejo tudi skuše in šnjuri. In da ne pozbim, brancine tudi. Italjani na to lovijo še šarge fratre,... še celo orado znaš dobit ob določenih pogojih
Jaz imam to tehniko namen vpeljat letos. UL palico imam, rolo tudi, nekaj silikoncev za začetek pa tudi. Slednje imam namen še dodatno nakupit, predvsem od Reinsa.

Tehnika je drugače iz japonske, kjer z njo lovijo ajije (šnjure) in mebaru-te (pojma nimam kako bi se ribi reklo po naše, ampak še najbolj je podobna majhni kirnji. Tehniko so pripeljali tako daleč da imajo prav namenske palice in vabe za ti dve ribi.

Kar se tiče našega morja lahko od LRF pričakuješ predvsem kakšne pirke, ušate, tudi kakšno ustnačo, brancin(čič)e, šnjure, škarpoče in škarpine, pa tudi kako mali lico ali feluna če naletiš na jato. Če pa poznaš še pozicije, ki držijo šarge lahko računaš tudi nanje.
No v bistvu pri nas lahko ujameš isto kar ujamejo italjani :)
Image
blisk
Posts: 1521
Joined: 20 Jan 2012, 18:15

Re: Rock Fishing -Lov na kamnitem dnu

Post by blisk »

:)
to sem opazoval že dalj časa pri italijanih samo da pred kratkim nisem kaj dosti spinal razen postrvi na vipavi, tako sem se čudil italjanom kaj vlečejo za ene gliste po vodi :)
Ulovi se pa praktično vse, najpogostejši ulovi so glavoči, škarpoči, knezi, pauki, pirke ... ulovi se pa tudi vse ostalo - ušate, šnjuri, brancini, orade, ciplji, špari, šargi, palamide, listi, rombi ....
Zanimivo je da nikoli ne veš kaj boš dobil in pa to da vzameš s sabo palčko pa škatlico silikonov pa greš ... bom stestiral še ta teden :)
Bobr
Posts: 490
Joined: 16 Aug 2011, 11:20

Re: Rock Fishing -Lov na kamnitem dnu

Post by Bobr »

Tudi sam že spremljam kar nekaj časa tale UL-RF pa ne toliko zaradi same UL opreme ,ampak me mika uporaba silikonov za lov brankota kot vsega ostalega.
Nikakor se nemorem odločit kaj bi nabavil glede silikonov. Morda pa se razvije kaka debata tukaj... =)
User avatar
kr'en
The Boss
Posts: 3427
Joined: 16 Feb 2008, 16:21
Location: Domžale

Re: Rock Fishing -Lov na kamnitem dnu

Post by kr'en »

Bobr preberi si tisti link ki ga je podal blisk. Piše notri veliko.

Drugače pa, glej proizvajalce Ecogear, Ketiech, Vagabond, BaitBreath, Megabass.... Imajo kar nekaj zanimivih silikoncev, žal pa so ti precej dragi. Za cenejše glej recimo Molix, Reins, LunkerCity.
Predvsem Reins ma po mojem zelo dobro ponudbo za začetek. Vabe so tam do okoli 6 ali 7 eur na paketek, s tem da dobiš v paketku za tudi do 20 silikoncev. Tudi LunkerCity Slug-Go je po mojem mnenju must have. Aja, pa na Yamashitine slikonce se tudi ne sme pozabit vsaj uč dat. :mrgreen:

Proizvajalcev in tipov vab je res veliko in tudi sam sem imel od začetka problem kaj bi kupil. Pa sem pregledal malo internet in si postavil mejo kaj je zame še sprejemljiva cena glede na količino silkonov v paketu in iz si iz tega naredil potem seznam.

Če hočeš bit zaposlen za nekaj časa pojdi tukaj So ena bolj založenih EU web štacun pomojem. Sem že kupoval od njih in sem bil zelo zadovoljen, edino poštnino imajo malo visoko, 8.5eur. Ampak naročiš malo več in imaš mir za dalj časa. :)

Aja, blisk in vsi ostali evo vam še izdajo 1 te revije/priročnika/vodiča ali kako naj temu rečem http://issuu.com/jerseybassguides/docs/ ... ipBtn=true in tretjo http://issuu.com/jerseybassguides/docs/rf3-3
Image
Bobr
Posts: 490
Joined: 16 Aug 2011, 11:20

Re: Rock Fishing -Lov na kamnitem dnu

Post by Bobr »

Kot sem rekel, težavo imam kaj kupit ker je toliko tega, vse pa pač nemoreš imet. Pa še vse je treba preko neta kupovat, zelo malo lahko primeš v roke pri nas...
Očitno bo treba kar tvojo taktiko uporabit...
Imam pa še eno vprašanje, kako je kaj z obstojnostjo silikonskih vab, je po vsakem prijemu silikon za stran ali je bolj trpežna zadeva?
User avatar
kr'en
The Boss
Posts: 3427
Joined: 16 Feb 2008, 16:21
Location: Domžale

Re: Rock Fishing -Lov na kamnitem dnu

Post by kr'en »

Hja, če ti bo prijelo kaj bolj zobatega potem bo silikon lahko zelo hitro fuč. Po ribi dveh. Če ti recimo prijemajo samo pirke ali šnjuri, ki nimajo izrazitih zob se nimaš kaj bat. Če tolčeš ušate pa znaš silikone kar menjat.

Tole je moj trenutni nabor silikonov, ki je sicer bolj primeren za ostriže lovit kot pa na morju zganat LRF, ampak se bo pomojem dal vseeno ponucat. Pa tako al tako bom kmalu najbrž kupil v zgoraj omenjeni štacuni še dodatne silikone.

Image
Image
Bobr
Posts: 490
Joined: 16 Aug 2011, 11:20

Re: Rock Fishing -Lov na kamnitem dnu

Post by Bobr »

Fajn kompletek.
Kaj imaša pa kaj od jig trnkov?
No sej lahko narediva grup buy pa je malo manj poštnine...
User avatar
kr'en
The Boss
Posts: 3427
Joined: 16 Feb 2008, 16:21
Location: Domžale

Re: Rock Fishing -Lov na kamnitem dnu

Post by kr'en »

Jigi so tista stvar, ki mi je primanjkuje. Jih imam samo enepar. Gramaž so pa tam 3 ali 4 grame, ne več. Aja, so klasični z okroglo glavo. Malo brezveze mi je dajat denar za tiste "spešl" jige ki imajo drugačne oblike glav. Če pa bi že kupoval bi kupil od Decoy Ecogear in Reins.

Daš 5 ali6 eur in je v vrečki 5 jigov. ucrazy? Raje grem tamle v Riks&Sluga in kupim navadne jig glave za precej manjšo ceno.

Za grup buy se bova menila po ZS.
Image
Post Reply