Lov ugora

Tehnike in oprema
Odgovori
Aky

Re: Lov ugora

Odgovor Napisal/-a Aky » 30 Nov 2021, 14:42

Fluorocarbon ni primeren za ugorja, ker ima ostre zobe in FC hitro poči, če je le malo načet.

Jaz uporabljam laks in na koncu jekleno pletenico (zajlo). Na trnek sardela in ga ponoči dobiš praktično kjerkoli. Imam jih že poln kufer.

A.

Uporabniški avatar
vizi
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a vizi » 30 Nov 2021, 16:09

Do sedaj nisem lovil ponoči, kvečjemu do noči in se z ugorjem še nisem srečal. Letos pa tako, kot sem napisal.

Ta način ribolova mi ni posebej zanimiv, a je ok, če ni česa drugega. Pa rad pogledam, kaj se dogaja pri drugih ribičih, ki lovijo na grund in poklepetam z njimi. Za sina je pa vse to atrakcija, zato bi še posebej zanj ujel ugorja. Izkušnja ostane obema.

Bo pa treba prilagoditi opremo, ki jo občasno uporabljam za ribolov na dnu, to mi je jasno.

Javim, ko bo kaj novega!

Uporabniški avatar
kula shaker
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a kula shaker » 30 Nov 2021, 16:24

Jaz jih s sinom lovim zvečer tako, da dam na trnek celega patagonskega lignja, laks privežem na bitvo pomola, gremo na večerjo in ga kasneje samo pridem iskat, ker se sam ujame. So pa manjši primerki, okoli kile.

AncientG

Odgovor Napisal/-a AncientG » 02 Dec 2021, 07:51

Najboljsa vaba za ugorja je cela sardela,kalamar…
Sam uporabljam fileje sardele,ki jih shranim v soli.
Uporabni so za celo sezono.Nujna je jeklena predvez,ker tudi kilski pregrizne 0.70 fluorocarbon ali pleteno vrvico.Sistem za talni ribolov in ne mecem predalec ce so skale in plitvina.Ker se ne dvigne od tal in gre v najblizjo luknjo.
Je pa lahko problem prelahka oprema ko zgrabi 5 kg in vec komad.Takrat tudi .50 jeklena predvez ne pomaga,ce mu pride med zobe.Paziti je treba tudi na ugriz,z lahkoto odtrga prst.
lp

Uporabniški avatar
vizi
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a vizi » 02 Dec 2021, 16:17

AncientG napisal/-a:
02 Dec 2021, 07:51
Najboljsa vaba za ugorja je cela sardela,kalamar…
Sam uporabljam fileje sardele,ki jih shranim v soli.
Uporabni so za celo sezono.Nujna je jeklena predvez,ker tudi kilski pregrizne 0.70 fluorocarbon ali pleteno vrvico.Sistem za talni ribolov in ne mecem predalec ce so skale in plitvina.Ker se ne dvigne od tal in gre v najblizjo luknjo.
Je pa lahko problem prelahka oprema ko zgrabi 5 kg in vec komad.Takrat tudi .50 jeklena predvez ne pomaga,ce mu pride med zobe.Paziti je treba tudi na ugriz,z lahkoto odtrga prst.
lp
Mislim, da se ga bom po vsem napisanem v bodoče raje izogibal. Razen, če zvečer skoči na jig :D Ga je bilo pa veselje videti v njegovem naravnem okolju.

Odgovori