Palice za eging

Oprema, vabe, tehnika lova
User avatar
Andrej Lazić
Posts: 174
Joined: 14 Sep 2019, 15:29
Location: Ljubljana

Re: Palice za eging

Post by Andrej Lazić »

brezo wrote: 04 Nov 2017, 20:44 Špeci hvala za odg! Zanima me samo še ali lepo frcne egi 3.5 oziroma, ce se palica z izmetom take velikosti egija "matra"...

Edit: kako to, da se teza velikosti 3.5 egija lahko razlikuje za 10g. Ni univerzalne teze za doloceno egi velikost?

Npr, en egi 3.5 ima 30g in eden 3.5 20g. Kako naj vem samo gramazo palice, ki je natancejsa mera kot velikost egija? Gramaza BattleWhipa 82mlx me zanima, ampak ne dobim podatka...

Edit nr. 2: Na enem youtube videu sem zasledil da je ta palca max cw 30g?
Med prebiranjem foruma sem naletel na vprašanje o zvezi z različno težo egijev enake velikosti ne vem pa, če ta odgovor še koga zanima ali ne. Glede na to, da pa nihče ni dal direktnega odgovora, bom vseeno skušal prispevat v zbirko znanj oz. informacij.
Egije proizvajajo različnih velikosti od #1.0 - 5.0. Pri tem ne gre za težo svinca oz. samega egija, temveč gre za japonsko tradicionalno dolžinsko mero SUN (1 SUN = 3.03cm). Pomeni, da je egi 3.0 dolg pribl. 9cm, teža pa je odvisna le od tega, kako proizvajalec egije balansira.
User avatar
Rdečko
Posts: 120
Joined: 04 Apr 2016, 08:31
Location: Trst

Re: Palice za eging

Post by Rdečko »

Lep pozdrav vsem,
Ali je že nekdo kupil/poskusil/slišal kako mnenje o palici
DTD Calamari Hunter.

TEŽINA: 110 g
GORNJI DIJAMETAR: 1.70 mm
BUTT DIJAMETAR: 11.1 mm
2 DIJELA
VELIČINA SKOSAVICE: #2.0 - 3.5
NAJLON: PE: #0.6 - 1.5
CARBON: 95%
UKUPNA DUŽINA: 2.46 m
TIP: EGI (lov s obale)
REEL SEAT: VSS
VODILICE: Fuji
RUČKA: EVA
BLANK MATERIJAL: 60% 30T + 35% 24T
Cena: 598Kn

Lep pozdrav
ErikR :yeah:
Catch & Roštilj :fish:
User avatar
kr'en
The Boss
Posts: 3427
Joined: 16 Feb 2008, 16:21
Location: Domžale

Re: Palice za eging

Post by kr'en »

Ti povem čez kake 10 dni, ko jo verjetno dobim na zalogo v trgovini. :)
Image
User avatar
Rdečko
Posts: 120
Joined: 04 Apr 2016, 08:31
Location: Trst

Re: Palice za eging

Post by Rdečko »

Odlično!! Hvala :yeah:
Jaz sem na forumu LudoMore našel to:

"Evo jedna novost za lignjolovca a to je nenajavljena pojava domaćeg štapa za eging.
Proizvođač je DTD i vjerovatno se radi o nekom generičkom modelu naručenom na veliko od no name proizvođača.Ukoliko je proizvodnja tijela štapa "domaća" onda dugujem ispriku.Vodilice su Fuji, sjedište role ne izgleda loše a sam štap je najsličniji Daiwinom modelu niže klase "Daiwa Legalis Squid".
Broj vodilica je 8 što možda govori nešto o vršnoj akciji , odnosno moglo bi se zaključiti da je brze akcije i veće krutosti vrha.Ali ne mora biti."


"To je štap kopija Okume egi pro K1.
Od haltera, vrsta i veličina vodilica, položaja vodilica...samo je crvenr boje.
Iako blank mi se čini nešto mekši nego Okumin..."
Catch & Roštilj :fish:
User avatar
Jolly
Posts: 472
Joined: 17 Apr 2008, 15:15
Location: Ljubljana

Re: Palice za eging

Post by Jolly »

Ce bo vse po sreci jo dobimo ze proti koncu naslednjega tedna, vtise napisem tu, jo pa nameravam primerjati z MC solparo, promarin-om, ter favorit cobolt egi, vec pa kot receno ko bo na zalogi v trgovini. :yeah:
User avatar
Jolly
Posts: 472
Joined: 17 Apr 2008, 15:15
Location: Ljubljana

Re: Palice za eging

Post by Jolly »

No kot receno (sicer z zamudo) kratka ocena in primerjava tako imenovanih entry level EGI palic, vkljucno z novostjo v konkurenci DTD Calamari Hunter.

Specifikacije slednje so napisane ze visje, tako da jih ponavljati ni potrebe. Lahko recem da palica dokaj spominja na MC solparo, predvsem po kakovosti izdelave, ter deloma tudi obcutku ko z njo rokujemo, deloma pisem zato ker ima solpara malenkost vec moci v srednjem delu, kar se tice same spice in sposobnosti detekcije prijemov sta si pa izredno podobne, tako da za bolj "uzivaski" dril kilasa DTD, za boljsi izmet vecjih vab in vecjo kontrolo pa MajorCraft. Na kratko bi rekel da ji bolj ustrezajo egiji srednje velikosti, torej 3.0, seveda se da voditi tudi 2.5 ter 3.5, manjsih torej 2.0 kot je deklarirano pa sam osebno nebi kaj dosti uporabljal, pogojno morda 2.2 a se to le tiste z malo vecjim uporom med vodenjem.
Tako da za ljubitelje manjsih vab in bolj delikatne prezentacije bi sam raje posegel po konkurentki Favorit Cobalt Egi. Slednja je posledicno tudi bolj primerna za pocasneje tonece vabe. Kakovost primerljiva.
Najbolj vsestranska bi rekel da je pa ProMarinova konkurentka, dosti obcutljiva, dosti hitra in z zadostno mero hrbtenice, ampak vse pa tudi ni tako roznato, saj je kompromis drugje in sicer v malo "slabsi" opremi (rinke, drzalo role), sam blank pa kot receno verjetno najbolj vsestranski.
wajdovc
Posts: 15
Joined: 17 Feb 2019, 19:47

Re: Palice za eging

Post by wajdovc »

V Hoby Pesca (Tržič)ima Aleks ,kar dober popust na palici Emeraldas air ags 86 mh.Cena 200 evrov
Blaz
Posts: 3
Joined: 12 Nov 2020, 14:54

Re: Palice za eging

Post by Blaz »

Zdravo, sem nov tukaj. 🙂
Zanima me, če bi bila tale palica: https://www.monster-bite.com/izdelki/84 ... =&parent3=
primerna za to tehniko? Imel bi jo tudi za ultralight spinning. Lovim parkrat na leto, zato ne bi preveč investiral.
Lep pozdrav
User avatar
zmešan
Posts: 1864
Joined: 26 Nov 2012, 19:50
Location: litija -zg.jarše

Re: Palice za eging

Post by zmešan »

V skrajno skrajni sili.
Še vedno je bolje namenska.
Don't drink water,because fish fuck in it.
User avatar
Ramalak
Posts: 110
Joined: 05 Mar 2017, 23:34
Location: Solkan

Re: Palice za eging

Post by Ramalak »

No, kak euro več pa tudi lahko nameniš za palico, da ne boš čez dva tedna spet na forumu s podbnim vprašanjem...
Post Reply