WFT Load

Podforum o posameznih rolah s katerimi imamo osebne ribolovne izkušnje.
Post Reply
vasko
Posts: 27
Joined: 07 Apr 2015, 09:07

WFT Load

Post by vasko »

Zanima me, ali kdo ve kaj o omenjeni seriji rol od WFT. Specifikacije naj bi bile iste kot pri Pro Salt, le ohišje in rotor sta za razliko od Pro Salt (alu) iz Nylon-ABS materiala, kar naredi rolo lažjo od predhodnice. Ostalo je vsaj glede na specifikacije in besede proizvajalca enako kot pri prejšnji seriji Pro Salt (osovina enakih dimenzij in materiala, alu špula, karbonski drag...).
Imam PS 10000, zaenkrat odlična, in iz firbca sem si naročil še Load 5000 zaradi predvsem zelooo ugodne cene 31€ pri Askariju. Skoraj 50% popust. Čim dobim, napišem kaj več.
vasko
Posts: 27
Joined: 07 Apr 2015, 09:07

Rola je tu

Post by vasko »

Rola je prispela, prvi vtis je wtf. Ampak resno, zadeva me je presenetila (pozitivno) s svojo velikostjo oz. bolje rečeno majhnostjo.
Ohišje ima skoraj identično obliko kot ProSalt serija. Material ohišja, ki je tokrat Nylon-ABS daje dober občutek robustnosti ob nizki teži. Špula ima gumiran obroč za lažje navitje pletenice enako kot PS. Drag (karbonski) daje enako dober občutek pri nastavljanju kot PS, identičen sistem. Skratka rola je kot pomanjšana verzija PS. Na špulo sem testno navil 150m j-braid PE2,5 pa do roba manjka še 5 mm. Hod ročice je brez kakega preskakovanja, le knob ima malce lufta, kake 0.3mm, ampak me ne moti.
Nikjer sicer ni najti podatka o max dragu, je pa pri max zategnjenem vsaj za pol nižji kot na PS10000 (18kg) po občutku.
Kot pravi kolega, bo treba it za vodo in tam sprobat za kaj več. Še nekaj slik:

Image
Image
Image
Image
Post Reply