Slike vab

Veliki morski črv, Bibi, srdela, ligenj,...
User avatar
kr'en
The Boss
Posts: 3427
Joined: 16 Feb 2008, 16:21
Location: Domžale

Re: Slike vab

Post by kr'en »

Ni ga težko najti. Malo gledaš med kamni in po skalah, so tudi v čisti plitvini. Pa po pomolih itd.
Image
krapar
Posts: 64
Joined: 07 Jun 2013, 11:36

Re: Slike vab

Post by krapar »

Torej je tisto volek? Bral sem da je dobra vaba za orade in podobne ribe sprobal pa še nisem.

Se lahko svež po možnosti še malo miga primerja z živim bibijem?

Kaj pa tisti mali morski polži?
se opravičujem za morebitno nejasnost ali slovnične napak!
hvala za razumevanje!
uspešen prijem želim
lp krapar
User avatar
kr'en
The Boss
Posts: 3427
Joined: 16 Feb 2008, 16:21
Location: Domžale

Re: Slike vab

Post by kr'en »

Je volek, edin odrugo kar bi lahko še bilo je velik rak samotar. Samo mislim da so voleki.

Dober je za orado. Njegovo meso, ki je trdo natakneš na trnek s pomočjo igle in počaka dalj časa ker ga male ribe težko scufajo, podobno kot bibija. Če se lahko primerja z bibijem ne vem. Ampak ko mu boš enkrat strl hišico bo poginil kar pomeni d aga v vsakem primeru natikaš mrtvega.

Eh pusti male morske polžge so premehki in jih riba takoj skine s trneka. Mogoče edino za na plovec če so, se malo za hecat z drobižem.
Image
krapar
Posts: 64
Joined: 07 Jun 2013, 11:36

Re: Slike vab

Post by krapar »

Tnx!

Zakaj si pa pomagamo z iglo? Saj ni kakšne posebne tehnike kot pri bibiju? (ker sem uničil bibije za 20€ doma ko sem probaval montirati potem sem se pa odločil da je konec z njimi) torej zdrobiš hišico in si pomagaš z iglo da ga natakneš gor?




Lp
se opravičujem za morebitno nejasnost ali slovnične napak!
hvala za razumevanje!
uspešen prijem želim
lp krapar
miran
Posts: 392
Joined: 29 Jun 2011, 10:27
Location: Maribor

Re: Slike vab

Post by miran »

Ne vem zakaj bo za voleka potreboval iglo. Morda gre pač komu lažje tako.
V zadnjem RnJ menda pišejo, da je volek slaba(najslabša) vaba.
User avatar
kr'en
The Boss
Posts: 3427
Joined: 16 Feb 2008, 16:21
Location: Domžale

Re: Slike vab

Post by kr'en »

Ni nujna igla, to je res, sem pa bral da se ga lažje lepo natakne s pomočjo igle. :unsure:
Image
Komarčeroso
Posts: 74
Joined: 13 Sep 2012, 17:59

Re: Slike vab

Post by Komarčeroso »

Zdravo! To so voleki, da ne bo dvomov, ki so super vaba za orado. Ce je dosti velik mu lahko pustis kaksen kos hiske na njem da se malo sveti, in z iglo gre definitivno lažje, sploh če jih montiras vec na isto udico. Prednost igle je se ta da z malo pazljivosti ne rabis imeti modrih prstov se cel teden po ribiciji.
miran
Posts: 392
Joined: 29 Jun 2011, 10:27
Location: Maribor

Re: Slike vab

Post by miran »

Voleka montiram na trnek po ownerju tam 1/0 bi rekel. Se mi zdi, da če bi trnek kontra vlekel v voleka, še posebej takšnega z očesom, bi bila večja packarija. No packarija je tako ali tako, če ga ne puščaš v hiški. To je razbito in montirano v 20ih sekundah in takoj opereš roke. Nikoli zares vijoličnih prstov.
Komarčeroso
Posts: 74
Joined: 13 Sep 2012, 17:59

Re: Slike vab

Post by Komarčeroso »

Ce nataknes enega se ne pozna. Naberi jih 10 kom, pa porocaj o barvi prstov ko ti jih zmanjka. Igla za voleka je zakon! Probaj.
miran
Posts: 392
Joined: 29 Jun 2011, 10:27
Location: Maribor

Re: Slike vab

Post by miran »

Sem jih porabil tudi 15-20 na ribolov. Vse nasukano od spredaj na trnek.
Ne pravim, da ni nič vijolične barve na prstih, sploh pa ne, da ne smrdijo. :bwahaha:
S takojšnjim umivanjem in z vnaprej mokrimi rokami je pa tega zelo malo.
Post Reply