Sardela

Veliki morski črv, Bibi, srdela, ligenj,...
User avatar
Andrej Lazić
Posts: 174
Joined: 14 Sep 2019, 15:29
Location: Ljubljana

Re: Sardela

Post by Andrej Lazić »

Peškador, Caaaaaaar!!! 😂😂😂
Mimogrede - hvala za recept. Bom probal. Sounds good!!! 👌👌👌
Astilec
Posts: 174
Joined: 25 Apr 2017, 20:32

Re: Sardela

Post by Astilec »

peškador wrote: 06 Jan 2020, 21:41 No jaz sveže sardele sfiliram in zlagam v posodo ;plast sardel,plast soli in limonin sok in tako naprej plast za plastjo....
Drugi dan jih malo ocedim ,popopram dobro zalijem z mojim olivnim oljem in pojem,najraje s popečenim kruhom :bwahaha:
Pa kozarček belega tudi paše zraven :yeah:
Pri limoni se mi je zazdelo kam pes taco moli 🤣😂
User avatar
Andrej Lazić
Posts: 174
Joined: 14 Sep 2019, 15:29
Location: Ljubljana

Re: Sardela

Post by Andrej Lazić »

Tudi sam sem posumil v istem trenutku. 😂
AncientG
Posts: 41
Joined: 19 Sep 2019, 18:39

Re: Sardela

Post by AncientG »

Ja odlična predjed... potem pa brancin olje pa še kozarček belega. :yeah:
Sicer na te fileje sardelic lovim čez celo leto.Pa še sekiranja ni da bi se pokvarili.
lp
matko85
Posts: 142
Joined: 22 Dec 2015, 09:59

Re: Sardela

Post by matko85 »

S soljo konzervirat se da prav vse vabe, jaz sem v časih tako shranjeval bojlije za krape, zdržijo celo leto, se ne pokvari nič. Seveda tudi sardele za na morje, se mi pa zdi da so daleč od svežih po kvaliteti. Ujel sem edino ugorja, mureno na take nasoljene, na sveže pa kar celo paleto rib.
Lep pozdrav Mato
User avatar
CBB
Posts: 1462
Joined: 04 Dec 2013, 15:28
Location: Horjul
Contact:

Re: Sardela

Post by CBB »

Sardele, nasoljene so odlične. Če so pravilno pripravljene zgubijo le malo na kvaliteti, skoraj nič. Kako jih pravilno konzervirat pa je objasnjeno tule: https://slobodnadalmacija.hr/more/ribol ... -zamrznute
Orjak
Posts: 149
Joined: 07 Aug 2015, 00:24

Re: Sardela

Post by Orjak »

Drži. Znani ribič z Visa, Kalambera, mi je nekoč dejal, da v 90% primerov lovi na nasoljeno-zmrznjeno sardelo. Adekvatno sveži.
User avatar
Anze
Posts: 179
Joined: 04 Aug 2010, 18:07
Location: Krško

Re: Sardela

Post by Anze »

Meni se vedno dobro obnese vreča zamrznjenih sardel iz hofra (cele).
Vrečo odprem in notri vržem dve pesti grobe soli in nazaj v zamrzovalnik. Ko se takšna sardela odtali ni zdrizasta in dejansko zdrži nekaj časa.
Sandi
Posts: 72
Joined: 03 Feb 2020, 17:46

Re: Sardela

Post by Sandi »

Sardele kupim prvi na morju in očistim. Kot rezerva, če ne bi dobil črva. Suhe na krožniku dam v hladilnik. Bistvo je, da se jih ne zapira v škatlo. Počasi se sušijo. Na zraku nimajo motečega vonja. Kar ostane, se pred hišo stepejo galebi. Neverjetno, kamo daleč vidijo ali vohajo sardele.
Post Reply