Xorus Patchinko

Veliki morski črv, Bibi, srdela, ligenj,...
brezo
Posts: 455
Joined: 21 Sep 2015, 12:30
Location: Nova Gorica

Re: Xorus Patchinko

Post by brezo »

Ravno zaradi preveč izgubljenih vab, sem se sam poslužil enojčkov za trnek, ne trojčkov, ker slednje res zahakljaš za use, ker pride na pot. Vem, da je zaradi tega posledično manjša realizacija, ampak kaj čmo, nekaj je treba žrtvovat.

V teh poletnih dneh imam s sabo tudi potapljaško obleko(debelina 2.2mm), pa grem odkačit, pozimi je pa res malo preveč plavat v morju z manj kot 13°C. Mogoče če bi imel suh neopren z + 5 mm debeline, bi se dalo tudi pozimi. 😁
RibicPepe
Posts: 80
Joined: 27 Mar 2019, 20:17

Re: Xorus Patchinko

Post by RibicPepe »

Sem razmišljal o enojčkih samo so se mi tudi jigi tam 2-7g zapičili, da se jih ni dalo ven dobit. Pa tudi med skale se zatakne samo vobler ali pa jig glava in spet ne gre ven. Sem si zavoro zato dal na minimum, da se ne zatakne preveč. Je pa poleti ok, ko greš lahko iskat vabo ja :).
User avatar
kr'en
The Boss
Posts: 3427
Joined: 16 Feb 2008, 16:21
Location: Domžale

Re: Xorus Patchinko

Post by kr'en »

Ne vem a še zmeraj govorimo o patchinkotih ali smo prešaltali na offtopic?

Sicer pa pri Patchinkotu ga ni kitajskega ponaredka, ki me prepriča da ga kupim. Vaba je površinec in če ti to rata zgubit drugače kot kot na ribi....
Image
User avatar
tinker
Posts: 4057
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: Xorus Patchinko

Post by tinker »

kr'en wrote: 06 Aug 2020, 08:46 Sicer pa pri Patchinkotu ga ni kitajskega ponaredka, ki me prepriča da ga kupim. Vaba je površinec in če ti to rata zgubit drugače kot kot na ribi....
Nakup določene vabe je izbira vsakega posameznika. To je dejstvo in slobodna izbira.

P.S. Jaz osebno bi ponorel, če bi zaradi slabe opreme (= oprema vab, ki jo 90% ribičev sploh ne opazi -> na vabi montirani spliti, solidi, trojčki...) izgubil že povprečen ulov, kaj šele kapitalce. In tu so kitajske vabe notorično v slabi kondiciji. Jaz osebno tudi ne dajem kitajskih zimskih gum na avto...mi ne pade na misel.
rj85
Posts: 186
Joined: 25 Jan 2018, 12:26

Re: Xorus Patchinko

Post by rj85 »

Meni osebno je savage gear se najboljsi glede razmerja cena /kvaliteta. Tudi skoraj se nisem videl trgovine, ki nebi prodajala sg. Vsec mi je tudi dtd, vendar me moti prehitra obraba barve. Bo treba zacet barvat voblerje z epoksijem očitno 😎.

Na aliexpress je par res dobrih imitacij ala hunthouse, vendar ne vem kako se obnesejo in kaksna je kakovost. Cene so pa od okoli 5 eur nagor, cakas jih pa circa vec kot mesec prek poste ( vsaj tako je ponavadi, ko kupujem druge zadeve prek aliexpress). Tako da z moje strani se take zadeve definitivno ne splačajo kupovat prek kitajske.

Sem zadnjič v monster bite kupoval surf role, pa mi je uč padel med spin vabe, sem skoraj pozabil na orade 😂😂 izbira vab je res 🥳🥳🥳
User avatar
Andrej Lazić
Posts: 174
Joined: 14 Sep 2019, 15:29
Location: Ljubljana

Re: Xorus Patchinko

Post by Andrej Lazić »

XORUS Patchinko 100 (mullet) je meni ena najljubših vab. Prejšnji vikend sem šel v Koper porabit del počitniških vavčerjev kar pomeni, da sem šel preizkusil efektivnost razvpitega Patchinka.
Enega lepega brancina sem dobil 2m od obale. Nisem imel s seboj ne metra ne tehtnice imam pa občutek, da je bil čez kil'co. Po načelih C&R, je šel nazaj v morje in nato je vse potihnilo. Že tako ali tako ni bilo rib niti za videt (razen mikro iglic 15-25cm), po tem enem brancinu pa je bilo vsega konec.
Drugi dan sem na isti lokaciji dobil le še dva šnjurja na kovinski jig (7g in 20g) in to je bilo to.
Bilo pa je na tone trave, ki je plavala na površini in pa seveda abnormalno število meduz.
Suma, sumarum - Patchinko je super vaba in prepričan sem, da jih bom v kratkem kupil še v nekaj drugih barvnih različicah.
rj85
Posts: 186
Joined: 25 Jan 2018, 12:26

Re: Xorus Patchinko

Post by rj85 »

Offtopicl, kej gledas na Instagramu ribiške firme? Jaz opazam da so azijci in pa custom izdelovalci res norci na vabe. Od rapale do duota do neznanih manjsih izdelovalcev. Ti prav prikaže razvoj izdelka, teste, izdelavo..
Izdelujejo celo circa 12 cm mini shark 😂😂 voblerje.
User avatar
CBB
Posts: 1462
Joined: 04 Dec 2013, 15:28
Location: Horjul
Contact:

Re: Xorus Patchinko

Post by CBB »

SG je naredil velik korak naprej v morskem ribolovu od kar je blizu Markos. Kar pa se vab tiče, veliko je res dobrih, kvaliteta izdelave pa včasih malo šepa. Imam dve njigovi iglici za strelke, eno F in eno S, obe puščata oz. je voda prišla v notranjost. In ja, nisem jih nikamor zabil, da bi sam polomil plastiko...
User avatar
kr'en
The Boss
Posts: 3427
Joined: 16 Feb 2008, 16:21
Location: Domžale

Re: Xorus Patchinko

Post by kr'en »

:omfg: :rofl:
Image
User avatar
Andrej Lazić
Posts: 174
Joined: 14 Sep 2019, 15:29
Location: Ljubljana

Re: Xorus Patchinko

Post by Andrej Lazić »

jernej wrote: 05 Aug 2020, 12:08 jaz pa bi vprašal če je kdo ta model kupil prek kitajca namreč tam dobiš skoraj 5 za ta denar,kot je v monster bite.
Ali deluje ali je tak ponaredek, potem brez veze. Hvala za vsak odg.
________________________________________________________________________________________________


Jernej pozdravljen.
Ne vem, če je tvoje vprašanje še aktualno oziroma, če slučajno že nisi našel odgovora nanj? Kokor koli že, tole so moje najnovejše izkušnje.
Pred pribl. 2-mi tedni sem se vrnil z dopustovanja na hrvaškem (Duga uvala, Rijeka), kjer sem na enem ribolovu v riješki luki spoznal ribiča, za katerega sem kaj kmalu ugotovil da je admin ene hrvaške ribiške facebook skupine. Super, vedno je lepo spoznati nove ljudi.
Beseda je dala besedo in kot vsi normalni ribiči, sva tudi midva malo predebatirala terene, izmenjala izkušnje v zvezi z različnimi tehnikami in "obvezno" prečekirala opremo.
Ko je beseda nanesla na brancine, sem mu omenil meni priljubljenega XORUS Patchinka. V naslednjem trenutku je iz škatle potegnil kitajsko kopijo 85 milimetrskega Patchinka, ki je na prvo žogo zgledal identično, ter me vprašal za mnenje.
• Oblika skenirana. Pri natančni primerjavi z originalom je bila kopija le približno 2mm daljša, to pa je bilo tudi vse.
• Dekor 500G (prozorno rjav), kot pri tistih originalnih.
• Edina očitna razlika so bili debeli, mat srebrni trojčki, klasičnih oblik. Originalni Decoyevi so veliko tanjši/gracilnejši, svetleči in skoraj "circle hook" oblike.
Prosil me je, če ga lahko preizkusim ter povem svoje iskreno mnenje glede na to, da lovim z originali. Takoj sem bil za. Iskreno rečeno je tudi mene zanimal odgovor na večno vprašanje v zvezi s cenenimi kopijami. Predlagal sem, da vabo mečeva z mojo UL palico, ki je bila veliko primernejša od njegove "spinning" palice za strelke. Vsak naj bi nekajkrat vrgel tako kopijo kot tudi original, nato pa bova izmenjala mnenja in izkušnje. Najini zaključki so bili naslednji:
• "Fake Patchinko" se je metal daleč, original pa leti še malo dlje.
• WTD akcija je bila pri kopiji korektna, original pa se vodi odlično (lažje in bolje).
• Zvoka, ki ga sama vaba oddaja nisem ne primerjal, ne meril, saj bi zato rabil laboratorij z merilnimi napravami. Vseeno pa je bilo v literaturi na to temo že kar nekaj napisanega tako, da o tem ne bi izgubljal besed. Nekatere vabe proizvajajo zvoke, ki privlačijo ribe medtem, ko so ropotulje v drugih vabah mnogokrat preglasne, kar ribe plaši.
Razlike so res očitne.
• Ali je kitajec O.K.? Je.
• Ali se na kitajca da ujeti riba? Stavim, da se. Jaz ga nimam, bi jo pa prej ali slej verjetno ujel, če bi jo forsiral.
• Ali se "Kitajec" obnaša enako kot original? Ne, ne obnaša se enako. Ni slab, še zdaleč pa to ni XORUS Patchinko.

In še za konec: Naslednji večer ga ponovno srečam na tem istem riješkem pomolu, pri lovu na strelke. Takoj mu pohvalim akcijo RAPALE Max Rap 15 (katere slučajno še nisem imel) in on mi kot iz topa izstreli: "Če si za, lahko menjava!" Takoj sem se spomnil otroštva, ko smo kot mulci med seboj menjali frnikule in sličice.
"Ajde, kaj bi pa ti rad imel izmed mojih vab"?
Odgovor verjetno lahko sam uganeš ;)
In evo, tako sem si pridobil RAPALO Max Rap 15, on pa je zdaj ponosni lastnik originalnega XORUS Patchinka 85. Zdaj mu preostane le še, da si hitro nabavi UL set in potem "show time".


P.S.: Podobno izkušnjo imam z DUO INTERNATIONAL Spearhead Ryuki 60 in njegovim kitajskim bratrancem;-)
Post Reply