[NEURADNO] Tutifruti Challenge 2022

User avatar
tinker
Posts: 4057
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

[NEURADNO] Tutifruti Challenge 2022

Post by tinker »

Letošnje leto poteka Spin&jig Challenge že 10 leto. Zelo veliko smo se naučili iz tega, se spoznali med seboj, se družili, spoznavali čudovite ulove in nasploh dosegli en lep preboj športnega ribolova na Jadranu. Naš Challenge je še vedno največje jadransko "tekmovanje" v lovu rib z obale na umetno vabo. In prišel je čas za spremembe in nove sveže ideje :)

Danes se je rodil Tutifruti Challenge. Idejo so dali borci Susak shoregame team-a in meni se zdi strašno zanimiva.

Tutifruti Challenge je forumsko tekmovanje v čimbolj raznovrstnem ulovu rib z obale na umetno vabo !

Ni važno katera tehnika, sem spada UL, spin, LSJ, SJ, shoregame, muharjenje....Cilj je ujeti čim več ribjih vrst na umetno vabo, to dokumentirati v ustrezen topic in zmagovalec Challenga je tisti ribič, ki ujame največ različnih ribjih vrst. Teža in velikost ulova nista pomembna. Treba pa je spoštovati zakonodajo !

1. Zahteve in pravila so ista kot za Spin&jig Challenge - zato glej topic s pravili za Spin&Jig Challenge.
2. Za obe tekmovanji velja ista kotizacija. Ko se vplača 10 eur lahko ribič sodeluje prosto v obeh tekmovanjih. Torej, 10€ je za obe tekmovanji in ne za vsako posebej. Sodelovanje v enem, drugem ali obeh tekmovanjih istočasno je prosta izbira ribiča.
3. Fotografije ulovov morajo biti okolju in ribičem prijazne, po možnosti na prostem in ob morju. Fotografije ulovov na krožniku seveda štejejo, niso pa lepe za oko.
4. Namen tega tekmovanja je popestritev foruma z ulovi in lepimi slikami. Pa seveda spoznavanje pestrosti jadranske ihtiofavne.

Srečno !
4evernikon
Posts: 171
Joined: 24 Oct 2018, 19:36

Re: [NEURADNO] Tutifruti Challenge 2022

Post by 4evernikon »

Super ideja🙂 upam da nas bo cimvec!
User avatar
vizi
Posts: 653
Joined: 22 Jul 2019, 15:09
Contact:

Re: [NEURADNO] Tutifruti Challenge 2022

Post by vizi »

Všeč, zelo! :yeah:

Ena najbolj fascinantnih reči v morskem ribolovu z obale z umetnimi vabami je ravno pestrost ulova. Česa vsega nisem že ujel v 3 sezonah, odkar uživam v tem lepem športu. :wtf:

Končno bodo pirke, šnjuri, ušate, riboni, iglice, pajki, škrpoči, ipd., stopili na veliki oder. To se bo nabralo (kilo)gramov (razumem, da ne štejejo). :rofl:
Easyfisher
Posts: 186
Joined: 06 Feb 2017, 13:13

Re: [NEURADNO] Tutifruti Challenge 2022

Post by Easyfisher »

Super popestritev ja :)
User avatar
BlazPorenta
Posts: 678
Joined: 04 Jun 2017, 10:54

Re: [NEURADNO] Tutifruti Challenge 2022

Post by BlazPorenta »

Koncno bodo(mo) tudi UL ribici prisli na svoj racun :)
User avatar
Filip
Posts: 149
Joined: 15 Jul 2019, 14:36

Re: [NEURADNO] Tutifruti Challenge 2022

Post by Filip »

Mene samo zanima, če je pod muharjenje mišljeno tudi to, da bi lahko jaz npr. s suho muho muharil ciplje ipd. ali bi bile dovoljene le potezanke?
Enako me zanima glede UL spina z vabami tipa gulp alive...
User avatar
peter167
Posts: 549
Joined: 10 May 2017, 07:58
Location: Dupeljne

Re: [NEURADNO] Tutifruti Challenge 2022

Post by peter167 »

Vaba je dovoljena, dokler je umetna. Če boš ujel domačo muho, jo posušil in tako deval na trnek, to ne bo veljalo. Če pa jo boš naredil sam, lahko tudi iz ta pravega perja, bi moralo biti v redu.
Kar se pa tiče dipanih silikonskih vab, pa slednje do sedaj niso bile prepovedane. 🙂
User avatar
peter167
Posts: 549
Joined: 10 May 2017, 07:58
Location: Dupeljne

Re: [NEURADNO] Tutifruti Challenge 2022

Post by peter167 »

Vmesni rezultati Tutifruti Challenge v januarju 2022:

1 mesto
BlazPorenta - 2 vrsti rib

2 mesto
Kraparmuharac - 1 vrsta rib

3 mesto
nezasedeno

:fish:
User avatar
peter167
Posts: 549
Joined: 10 May 2017, 07:58
Location: Dupeljne

Re: [NEURADNO] Tutifruti Challenge 2022

Post by peter167 »

Vmesni rezultati Tutifruti Challenge do konca meseca marca 2022:

1 mesto
BlazPorenta - 5 vrst rib

2 mesto
vizi - 2 vrsti rib

3 mesto
Kraparmuharac - 1 vrsta rib
Peter167 - 1 vrsta rib

:fish:
User avatar
tinker
Posts: 4057
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: [NEURADNO] Tutifruti Challenge 2022

Post by tinker »

Čestitke Kraparmuharcu za ulov glavoča v Tutifruti klasifikaciji...

Na tem mestu je pravilno, da omenim naslednje...družina glavočev (Gobiidae) v Jadranu obsega 20+ vrst, katere mi laiki nimamo šanse, da jih ločimo med seboj. Zato vse vrste glavočev v Tutifrutiju veljajo za 1 prijavo - glavoč.
Post Reply