Prehod meje

pic2
Posts: 14
Joined: 01 May 2009, 20:11

Re: Bakarac

Post by pic2 »

za vrnitev v Slovenijo rabiš PCR test HAT NI dovolj razen za nekatere izjeme med katere ribolov ali turizem ne spada zato rajši preverite preden pišete neresnice.
User avatar
tinker
Posts: 4059
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: Bakarac

Post by tinker »

pic2 wrote: 03 May 2021, 15:15 za vrnitev v Slovenijo rabiš PCR test HAT NI dovolj razen za nekatere izjeme med katere ribolov ali turizem ne spada zato rajši preverite preden pišete neresnice.
Jaz sem šel v obe smeri čez mejo z negativnim HAT testom, ki je bil opravljen istega dne zjutraj v Domžalah. Rečeno mi je bilo, da zame velja 48h. Preveril ga je dolgrede hrvaški policaj, nazaj grede pa slovenski policaj. Komentarja glede tega testa ni bilo nobenega. Prehod meje brez problema. Dolgrede me je hrvat vprašal kam grem in sem mu odgovoril, da na ribolov, nazaj grede je slovenec videl palice v avtu in me povprašal po uspešnosti ribolova. In to je bilo vse.


Žan, daj premakni te poste v neko temo Korona prehajanje meje, da ne smeti Bakarac teme....
pic2
Posts: 14
Joined: 01 May 2009, 20:11

Re: Bakarac

Post by pic2 »

če je tako takoj podpišem ampak kar sem jaz gledal pogoje prehajanja meje povsod piše da za povratek rabiš PCR test morda je odvisno od policaja ne vem bi bilo pa res super če bi nekdo to lahko uradno potrdil da bi bli rešeni eno ali dvo dnevni ribolovi lp
User avatar
tinker
Posts: 4059
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: Bakarac

Post by tinker »

Đony rabimo te za tolmačenje !!!
RibicPepe
Posts: 80
Joined: 27 Mar 2019, 20:17

Re: Bakarac

Post by RibicPepe »

Čez mejo se gre lahko z HAT. Sem samo pokazal sms v obe smeri in to je to. Niso gledali nobenega lastništva nepremičnine ali kaj podobnega.
User avatar
tinker
Posts: 4059
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: Bakarac

Post by tinker »

fuckin anarchy :)
User avatar
Đony
Posts: 1018
Joined: 09 Oct 2015, 10:24
Location: Krašowc

Re: Bakarac

Post by Đony »

:bwahaha: zakaj pa mene sprašuješ :bwahaha:
Saj imamo strica Googla
In on je povedal to ma vprašanje : prehajanje meje Hrvaška.
Na strani gov.si piše,.,
Par odsekov bom podal...

Prehajanje državne meje s Hrvaško
Na rdečem seznamu je celotna Hrvaška (velja od 28. aprila 2021).

Osebo, ki prihaja iz Hrvaške, se zaradi morebitne okužbe z virusom SARS-CoV-2 napoti v karanteno za deset dni.

Oseba pa v karanteno ne bo napotena, če ob prehodu meje predloži:

dokazilo o negativnem rezultatu PCR testa na virus SARS-CoV-2, ki ni starejši od 48 ur od odvzema brisa, če je izdano v državi članici Evropske unije ali schengenskega območja, Združenem kraljestvu Velike Britanije in Severne Irske, Združenih državah Amerike, Avstraliji, Novi Zelandiji, Kanadi, Izraelu ali Rusiji,
dokazilo o pozitivnem rezultatu testa PCR, ki je starejši od 10 dni, razen če zdravnik presodi drugače, vendar ni starejši od šest mesecev, ali potrdilo zdravnika, da je prebolela COVID-19 in od začetka simptomov ni minilo več kot šest mesecev ali
dokazilo o cepljenju zoper COVID-19, s katerim dokazuje, da je preteklo od prejema:
...

.Izjema brez karantene in z negativnim rezultatom PCR ali HAG testa, ki ni starejši od tri dni od dneva odvzema brisa
Vstop v Republiko Slovenijo se brez napotitve v karanteno na domu dovoli tudi:

državljanu države članice Evropske unije ali schengenskega območja, ki prihaja iz druge članice Evropske unije ali schengenskega območja, kjer je opravljal varstvo in pomoč osebam, ki so potrebne podpore, oskrbo ali nego družinskih članov, vzdrževalna dela na zasebnem objektu ali zemljišču, ki ga ima v lasti, najemu ali uporabi, in se čez mejo vrača v 72 urah po prehodu meje,


Izjema v delu, ki se nanaša na opravljanje vzdrževalnih del na zasebnem objektu ali zemljišču, velja tudi za ožje družinske člane posameznika in ostale osebe, ki imajo s posameznikom na istem naslovu prijavljeno stalno oziroma začasno prebivališče, kadar potujejo skupaj.

Evropske unije ali schengenskega območja, kjer je opravljal varstvo in pomoč osebam, ki so potrebne podpore, oskrbo ali nego družinskih članov, vzdrževalna dela na zasebnem objektu ali zemljišču, ki ga ima v lasti, najemu ali uporabi, in se čez mejo vrača v 72 urah po prehodu meje,
če predloži negativni rezultat PCR ali HAG test na virus SARS-CoV-2, ki ni starejši od 72 ur od dneva odvzema brisa. PCR ali HAG test je ustrezen, če je opravljen v državi članici Evropske unije ali schengenskega o.

Izjema v delu, ki se nanaša na opravljanje vzdrževalnih del na zasebnem objektu ali zemljišču, velja tudi za ožje družinske člane posameznika in ostale osebe, ki imajo s posameznikom na istem naslovu prijavljeno stalno oziroma začasno prebivališče, kadar potujejo skupaj.

.,.. te. Stvari se skoraj dnevno spreminjajo tako da...
Tinker ti si imel srečo na vstopu da si naletel lih na človeka.,.
...v dani situaciji je pač diskriminacija med vikendašem in tistem ki bi šel za vikend . ,...
A kot pravijo : BIČE BOLJE ,😂😂😂
mej se fanj! In končno ,da si pobegnu malo vn 👍
User avatar
tinker
Posts: 4059
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: Bakarac

Post by tinker »

:fish:
Sem prebral isto na gov.si. Đony hvala.
Jah, potem sem imel srečo, ker dejansko ne hrvat in ne slovenec nista komplicirala čisto nič ne ven in ne not.
Ampak, imam se potrdilo o prebolelosti, tako da bom se izvajal mokre treninge v Kvarnerju. Uradno in legitimno.
User avatar
CBB
Posts: 1462
Joined: 04 Dec 2013, 15:28
Location: Horjul
Contact:

Re: Prehod meje

Post by CBB »

Jaz sem bil na Lošinju. V HR sem vstopil s HAT, v SLO sem vstopil z PCR narejenim v Malem Lošinju. Cena 490 kun. Na meji pri vstopu v HR sem predložil še potrdilo Enter Croatia in rezervacijo, HR policaj je odprl mapo in rekel: da je uvijek tako bilo....:))
Nazaj grede SLO policist ni papirjev niti prijel. Vprašal je ali imam pozitivne papirje ali negativne. Familija je imela oboje:)
User avatar
BlazPorenta
Posts: 678
Joined: 04 Jun 2017, 10:54

Re: Prehod meje

Post by BlazPorenta »

Vprasanje. Kam se obrnit na hrvasko stran, da dobim 100% odgovor. Iskal sem ze po turisticnih straneh (croatia.hr, www.safestayincroatia.hr, koronavirus.hr), pa ne najdem kontakta, kamor bi se direktno obrnil, nasel sem le tale clen za cepljene:

"Potvrdu o cijepljenju za osobe koje su prije više od 14 dana, primile drugu dozu cjepiva protiv COVID-19. Iznimno, ukoliko se radi o cjepivu koje se prima u jednoj dozi, potvrda o primitku jedne doze ukoliko je doza primljena prije više od 14 dana od dana prelaska državne granice;"

Ker nisem najbolj domac v hrvascini, me zanima ali to pomeni 14 dni, ali vec kot 14 dni, torej od 15. dneva dalje.

Tudi v angleskem prevodu se bere kot "more than 14 days".

Medtem ko je slovenski prevod na croatia.hr "Potrdilo o cepljenju za osebe, pri katerih je minilo 14 dni od drugega odmerka cepiva proti Covid-19."

Sprasujem, ker bo na dan mojega odhoda minilo tocno 14 dni, pa da ne bomo obracal na meji. Je kje kaksen kontakt, kamor se obrnes in dobis 100% odgovor? Hvala!
Post Reply